TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: Jaaro » czw lut 24, 2011 09:25

Witam kolegów,

mam taki problem: od jakiegoś czasu słyszałem jak obroty nawiewu falowały - szybciej wolniej itp. - tak jakby sam zmieniał biegi np. z 2 na 3 z 3 na 4 itp.

Później musiałem czekać z 3 min. zanim nawiew się włączył - od momentu jego ustawienia po odpaleniu auta.

Następnie dmuchawa w ogóle się nie włączała - ale jak "walnąłem" ręką pod schowkiem w miejscu gdzie znajduje się dmuchawa to nawiew się włączał.

Obecnie w ogóle już nie działa na żadnym biegu - zero nadmuchu.

Filtr kabinowy wymieniony na nowy. Auto to Golf IV 1.9 TDI ALH z climatronic.

P.S. Założyłem nowy temat, bo inne opisują co zrobić gdy np. działa na poszczególnych biegach nawiewu.

Co to może być? Na weekend chciałbym to rozebrać i wymienić co trzeba, ale nie wiem jaką część kupić - a w sobotę wieczorem wszystko będzie pozamykane.

P.S. 2 - Aha czy jeżeli podłączę VAG-a to pokaże mi jakiś błąd ?

P.S. 3 I jeszcze jedna sprawa - jak przekręcam stacyjkę to na climatronicu przez ok. 10s. wszystko miga ?! Co to oznacza ?!


WKS Śląsk Wrocław

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: guziolek » czw lut 24, 2011 10:46

Szczotki w dmuchawie mogły ci się skończyć. Falowanie i uruchamianie silnika pięścią pasuje.



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: Jaaro » czw lut 24, 2011 11:15

Czy jeżeli zakupię coś takiego ---> http://allegro.pl/vw-golf-iv-bora-new-b ... 97769.html" onclick="window.open(this.href);return false; to powinno być wszystko OK ?!


WKS Śląsk Wrocław

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: Rafał 21 » czw lut 24, 2011 11:25

Jaaro pisze:Czy jeżeli zakupię coś takiego
Jaaro, Musisz sprawdzic na krótko ten swój silnik. No co kupisz a będzie to samo !


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: Jaaro » czw lut 24, 2011 11:28

No właśnie dlatego napisałem, że będę miał czas na wymianę w sobotę wieczór lub w niedzielę - a wtedy nigdzie niczego nie kupię, w tygodniu nie mam na to czasu.

Wygląda na to, że na weekend to rozbiorę i tylko sprawdzę co jest ;( Miałem nadzieję, że wymienię od ręki ;(


WKS Śląsk Wrocław

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: guziolek » czw lut 24, 2011 11:52

Nikt nie jest jasnowidzem i na odległość bez zaglądania nie zdiagnozuje niestety. W sumie to trochę szkoda, że się tak nie da, życie byłoby łatwiejsze :grin:



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: Jaaro » czw lut 24, 2011 12:20

Przed chwilą sprawdziłem błędy w Climatronicu i wyskoczyło 4FA i 4F9 - po wykasowaniu powrócił tylko 4F9.


WKS Śląsk Wrocław

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: guziolek » czw lut 24, 2011 13:08

4F9 - tak jak mówiłem szczotki do wymiany, a poza tym szukaj szukaj szukaj, bo już takie tematy były. Ewentualnie mógł jeszcze zjarać się rezystor na płytce przy dmuchawie, albo płytka mogła załapać zimne luty. Jednak chyba od szczotek najprościej będzie będzie zacząć, bo objawy typowe w sumie jeśli chodzi o jakiekolwiek szczotki i silniki.



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: Jaaro » pt lut 25, 2011 15:27

Zostawiłem przed chwilą auto u mechanika/elektryka. Czas naprawy ok. 1,5godz. i cena 100zł - jest OK ?


WKS Śląsk Wrocław

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: guziolek » pt lut 25, 2011 17:37

Szczotki powiedzmy do 10 pln, reszta to jego robocizna. Za mniej nawet mu się w sumie nie opłaca robić takich pierdół, niby robota prosta ale czasochłonna.



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: Jaaro » sob lut 26, 2011 11:38

Witam,

okazało się, że silnik dmuchawy się "rozleciał" - diagnoza mechanika. Trzeba kupić nowy. Kupiłem nowy/używany - okazało się że numer różni się jedną literką i jest inne wejście na kostkę - do przerobienia, później się okazało, że żeberka ma w drugą stronę - pewnie część od Anglika - ale to nie problem bo można zamienić bieguny. Silnik założony i włączamy - 1 bieg OK, 2 bieg OK, 3 bieg - jakies dziwne wibracje, po czym na 4 biegu rozerwało na strzępy ten kosz wiatraka, który się obraca.

Morał taki, że muszę kupić znowu cały wiatrak bo tego połamanego już nie oddam.

Co mogło być przyczyną tego, że rozerwało kosz wiatraka ??


WKS Śląsk Wrocław

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: guziolek » sob lut 26, 2011 11:42

Skrzywiony wirnik, mi na myśl przychodzi, albo pospadały takie blaszki co są od wyważenia na łopatakch.
Co ten mechanik zrobił z twoim silnikiem? Może nie jest taki do końca rozleciany jak mówi, błąd który podałes ewidentnie wskazywał jedną z 3 rzeczy, które wymieniłem na początku. Ja bym jednak rozebrał sam i zerknął jak wyglądają szczotki, komutator, uzwojenia, jeśli faktycznie czarne popalone, czy coś to ok, a jeśli nie do wymienić te szczotki i zobaczyć. Ludzie racze reanimowali dmuchawy po takich usterkach.



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Re: TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: Jaaro » pn lut 28, 2011 12:49

guziolek pisze:Skrzywiony wirnik
No właśnie tak powiedział mechanik - możliwe ze na szrocie rzucali tym silniczkiem i się skrzywił.
guziolek pisze:Co ten mechanik zrobił z twoim silnikiem?
Ten mój oprócz tego, że się rozleciał - to jeszcze kosz wirnika był pęknięty - więc długo by nie podziałał - nawet chciałem przełożyć te kosze ale nie było sensu.

Pozostaje kupić drugą dmuchawę i liczyć na to że będzie ok ;(


WKS Śląsk Wrocław

LadoKonrad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 15:52

TDI Dmuchawa - brak nawiewu

Post autor: LadoKonrad » ndz lut 12, 2012 20:31

Witam!
Chciałbym odświeżyć temat. Też mam MK IV Climatronic i objawy te same z tym, że auto stało przez kilka dni na mrozach i teraz nawiew nie reaguje na żadnym biegu. Dotychczas chodził bezproblemowo(żadnych falowań itp.) Zmiana kierunku strugi i obiegu OK. Po diagnostyce wyskoczyło 214 00 ale możliwe, że już to było wcześniej bo nie sprawdzałem a klima mi nie chłodziła (uznałem, że wiosną się za to zabiorę). Po diagnostyce przytrzymuję ECON ale błąd się nie usuwa.
Proszę o pomoc, bo zima i szyby marzną:(
PS. Możliwe, że coś zamarzło albo wysiadło od skoków napięcia przy odpalaniu, bo dość długo "kręcił"?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości