ładowanie akumulatora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

ładowanie akumulatora

Post autor: DejaVu » czw lut 24, 2011 07:58

A ja 2 razy już nabruździłem przez prostownik bez odłączania klem :crazy: Za pierwszym razem wyskoczyły 2 błędy poduszki(już usunięte) a przedwczoraj chciałem odpalić golfa(-22*)podłączyłem prostownik zwykły nie rozruchowy i tak chciałem zapalić :hmm: poszedł dymek z rozrusznika upalił się kabel co idzie chyba do szczotko trzymaczy -co w środku to będę wiedział jak dziś wyciągnę rozrusznik! Mówi się do 3razy sztuka! ale już więcej taki głupi nie będę! Zacznę odłączać klemy i jak duży mróz to aku do domu!


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: guziolek » czw lut 24, 2011 08:23

A to akurat nic dziwnego, że coś się stało z rozrusznikiem jak podłączyłeś prostownik, który nie ma rozruchu i odpalałeś silnik. Ja mówię o zgodnym z instrukcją użytkowaniu jednego i drugiego.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

ładowanie akumulatora

Post autor: DejaVu » czw lut 24, 2011 08:39

Człowiek uczy się na błędach :hmm: Mam jeszcze pytanie na temat golfa3 którego pożyczyłem-nie umiem go palić! u mnie w 4 zawsze grzałem świece raz i palił .A w 3 jak wczoraj brałem od brata musiałem grzać 2 razy i wcisnąć gaz i trzymać na kluczyku aż załapał! brat mówi że jemu pali normalnie.Na dieslach się nie znam - w jego 3 jest takie ''ręczne ssanie'' ale on go nie używa-golf stary więc nie ma co wymagać.Nie będę zakładał nowego tematu-może wiesz coś na temat.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: martinezz123 » czw lut 24, 2011 13:57

jak jest ręczne ssanie to pewnie po coś jest :hmm: no nie ?? gaz do końca musiałeś dać żeby zwiększyć mu dawkę startową , za co oczywiście odpowiada to ssanie :hmm: co do świec to pewnie juz nie mają swojej sprawności i dlatego trzeba grzać je dwa razy :) , po za tym jak już napisałeś golf stary i nie ma co od niego wymagać :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

ładowanie akumulatora

Post autor: DejaVu » czw lut 24, 2011 16:03

Golf3 na razie zostaje u mnie-brat ma złamaną rękę jest na zwolnieniu to samochód mu nie potrzebny :jezor: Będę musiał przetestować to ssanie,muszę też wymienić klamkę w lewych drzwiach , bo się złamała(już druga) zawsze zamarzają mu przednie drzwi :kac: nie pomagają żadne preparaty!? dziś posmarowałem olejem jadalnym - to zobaczymy :bajer: Jego auto stoi pod blokiem-ja na wiosce to mam byle jaki blaszak-ale przynajmniej drzwi nie zamarzają.
Mojego golfa zrobiłem-moja głupota wyniosła mnie 250zł.(drugi rozrusznik używany) naprawa mojego to 400zł :banghead: popaliło się uzwojenie w środku i potopiła cyna?- tyle zaśpiewali za regenerację i pół roku gwarancji .Wzięłam więc ten używany nie Bosch ale w dobrym stanie-auto zapaliło za pierwszym strzałem . :okej:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: guziolek » czw lut 24, 2011 16:49

Do uszczelek to silikon w sprayu. Pomaga na pewno, bo sam przetestowałem niedawno.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

ładowanie akumulatora

Post autor: DejaVu » czw lut 24, 2011 17:17

Ja też zużyłem jedną puszkę spraya i mi nie zamarzły-u niego zawsze zamarzały-może uszczelki już do d...


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: martinezz123 » czw lut 24, 2011 21:37

silicon w spraju firmy WURTH http://allegro.pl/silikon-spray-czysci- ... 48252.html" onclick="window.open(this.href);return false; rozwiązuje problem z wszystkimi uszczelkami , stosuje go juz kilka lat i nigdy nie przymarzły uszczelki


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

ładowanie akumulatora

Post autor: DejaVu » pt lut 25, 2011 09:21

Dziś na Mazurach -18 nadal mam wolne w robocie aku w moim golfie zostawione na noc i z zamontowanym wczoraj używanym rozrusznikiem zapalił po jednokrotnym podgrzaniu świec :okej: U brata aku wyjąłem ,prawe drzwi otworzyłem a lewe coś trzyma-obecnie jest tam ułamana klamka , nie można przekręcić zamka kluczykiem , a od środka jak wyciągnę ''pipek'' i walę z tarana :bajer: się nie otwierają?? wczoraj jak nim jeździłem to otworzyły się po jakimś czasie od środka(zagrzał się w środku) :kac:


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości