Nie grzeją świece żarowe GOLF III 1z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » śr mar 31, 2010 10:39

koledzy ale to mi się dzieje juz od dłuższego czasu tyle ze zima to było sporadycznie.... teraz już kupiłem trzeci czujnik i to samo.... a raczej to normalne nie jest bo uwirzcie nie daje sie odpalić auta dopiero po bardzo bardzo długim kręceniu odpala i wtedy jest kupa dymu i na początku aż telepnie fura. nigdy tak nie było
kąt wtrysku sprawdź na początek...
Sylka801 pisze:Czesc mam proble wiec mam Mk 4 1.9 TDI niby wszytsko ok ale niechce odpalic za 1 ,2, czasami 3 gdy auto stoi cala noc np i jest np. .3 st. niewspomne o - ja silnik jest cieply odpala normalnie bez problemu niestety jestem w anglii i niemam kogo zapytac??czy to swiece??? pozdrawiam
kąt wtrysku sprawdź na początek... czyli podpiąć komputerek trzeba :bigok:



Sylka801
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 27, 2010 02:27
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post autor: Sylka801 » czw kwie 01, 2010 00:52

Link pisze:
koledzy ale to mi się dzieje juz od dłuższego czasu tyle ze zima to było sporadycznie.... teraz już kupiłem trzeci czujnik i to samo.... a raczej to normalne nie jest bo uwirzcie nie daje sie odpalić auta dopiero po bardzo bardzo długim kręceniu odpala i wtedy jest kupa dymu i na początku aż telepnie fura. nigdy tak nie było
kąt wtrysku sprawdź na początek...
Sylka801 pisze:Czesc mam proble wiec mam Mk 4 1.9 TDI niby wszytsko ok ale niechce odpalic za 1 ,2, czasami 3 gdy auto stoi cala noc np i jest np. .3 st. niewspomne o - ja silnik jest cieply odpala normalnie bez problemu niestety jestem w anglii i niemam kogo zapytac??czy to swiece??? pozdrawiam
kąt wtrysku sprawdź na początek... czyli podpiąć komputerek trzeba :bigok:


dzieki tez tak mi koles tlumaczyl wiec pojade jutro do nich... wiesz jestem w uk niehce sie dac zrobic w bongo...a jak pojechalam do 1 typa mowie ze chyba swiece a on ze ogrzewanie a co ma do tego ogrzewanie dzieki kolego



Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

Post autor: wojtek06061989 » czw kwie 01, 2010 11:08

ok sprawdzę ten kont wtrysku w najbliższym czasie mam jeszcze tylko jedno pytanie czy jest to możliwe ze na wyjętym przekaźniku 103 auto grzeje świece i pali normalnie?? bo u mnie tak jest!... dodam ze jest tak przy wypiętym czujniku jak założę wtyczkę to już też nie grzeje. tak więc to że na wyjętym przekaźniku grzeje świece to znaczy ze jest jakieś zwarcie w instalacji??



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw kwie 01, 2010 13:37

Nie jest to możliwe - normalnie, to nie ma prawa.
To jest zwykły przekaźnik roboczy, żadne "cudo", sterowany jest jednak komputerem silnika; jego styk roboczy podaje prąd na bezpiecznik świec żarowych i dalej na świece. Bez włożenia go (tego przekaźnika, znaczy) w gniazdo - prąd nie ma jak płynąć. Jak więc mogą świece grzać? Czy kolega sprawdzał dopływ prądu na świece czy jedynie obserwuje lampkę w zegarach? Lampka NIE jest sterowana przekaźnikiem a komputerem, więc nieprawidłowa praca komputera może też skutkować nieprawidłowymi wskazaniami lampki.
W ogóle, to lampka ta nie pokazuje faktu grzania świec a jedynie zgaśnięcie jej informuje kierowcę kiedy ma odpalać.
Sam komputer może być natomiast "oszukiwany" przez uszkodzony czujnik temp. płynu - to Kolega wyeliminował wymianami. Ale do sterowania włączaniem świec są brane inne informacje - to już diagnoza programem typu VAG pokaże czy jest jeszcze któryś uszkodzony czujnik czy też zwarcie na kablach - wówczas np. wymiana czujnika nic nie pomaga.
Krótko mówiąc - diagnoza w TDI-kach zawsze sporo wyjaśnia, poczekajmy.
Ten? Zdjęcie jest z "trójki" ale chodzi o przekaźnik.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw kwie 01, 2010 13:43 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

Post autor: wojtek06061989 » czw kwie 01, 2010 16:50

tak mowie o tym przekaźniku i także chodzi o golfa III taty. moje sprawdzania opierałem na wskazaniach kontrolki więc pewnie dlatego są błędne.... co do VAG to pokazuje tylko błąd tego czujnika... ale sprawdziłem kont wtrysku jak radził kolega Link i to był strzał w dziesiątkę kąt jaki wskazywał VAG to 000 ustawiłem teraz na 50 i auto pali jak nowe i zero dymu myślę że niepotrzebnie czepiłem sie tych świec fakt ze jak one grzały to auto paliło duzo lepiej ale to włąsnie ten kont był gł przyczyną a świec może nie grzeje właśnie dlatego że juz jezt cieplej... sam nie wiem... w każdym razie wielkie podziękowania dla wszystkich za pomoc :pub: mam nadzieję ze bedzie dobrze :) pojeżdżę trochę i się okaże bo wciąż mnie nurtuje ten pokazujący się błąd czujnika w VAG w każdym razie dam znać co i jak ale myśle zę to ten kąt wtrysku wprowadził całe zamieszanie pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw kwie 01, 2010 17:29

Od ok. +10°C to ta kontrolka ma praktycznie tylko mignąć i silnik jest gotowy do startu, TDI-k nie potrzebuje dużego grzania bo to tzw. wtrysk bezpośredni - łatwo się uruchamia.



Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

Post autor: wojtek06061989 » pt kwie 02, 2010 10:46

no więc dziś rano było 2 stopnie i poszedłem odpalic auto, świec nie grzało i zapaliło dużo lepiej jak przed poprawieniem konta wtrysku (nie telepało silnikiem i nie było chmury dymu) jednak aby odpalić trochę musiał kręcić, zrobiłem mały eksperyment i podłączyłem czujnik który włożyłem prędzej do zamrażarki wtedy grzał świece normalnie i odpalił mozna powiedzieć na dotyk. sądze więc ze teraz jest taka graniczna temperatura dla grzania świec i że jakby było chłodniej to by grzał normalnie. podsumowując ustawianie konta wtrysku pomogło.

[ Dodano: 03 Kwi 2010 14:40 ]
kolego Zico63b po przeanalizowaniu tego co mi pisałeś i rożnych próbach jakie wykonywałem wnioskuje że chyba jest coś nie tak ze sterownikiem silnika (tym o którym pisałeś) ponieważ on na chama wywala błąd czujnika cieczy chłodzącej (który na pewno jest dobry) wydaje mi się że ten sterownik żle analizuje odczyt rezystancji z czujnika (lub coś w tym rodzaju) jednakże całkowicie nie jest on chyba uszkodzony bo jak założę zamrożony czujnik to wtedy zagrzeje te świece wiec tu moje pytanie kolego Zico63b czy jest możliwe coś takiego że ten sterownik oszukuje ale całkowicie nie padł??



puziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 12:58
Lokalizacja: głogów

Nie grzeją świece żarowe GOLF III 1z

Post autor: puziom » śr lut 23, 2011 00:26

witam
odgrzebuje temat bo nie potrafię sobie poradzić, temperatury minusowe świece grzeją jak odłączę czujnik temperatury płynu i auto odpala, jeśli podłącze czujnik kontrolka od świec mignie przez pół sekundy i auto nie pali, czujnik wymieniony na nowy kąt wtrysku około 30, przekaźnik w skrzynce podmieniony z innego auta i cały czas te same objawy co to może byc?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nie grzeją świece żarowe GOLF III 1z

Post autor: munior » śr lut 23, 2011 11:57

puziom pisze:czujnik wymieniony na nowy
co nie znaczy dobry :chytry: sprawdż vagiem co wskazuje na zimnym siniku ,ma być w okolicy temp.otoczenia
puziom pisze: kąt wtrysku około 30
własciwy statyczny kąt ,to podstawa dobrego odpalania zimnego silnika ,ustaw jak sie należy w okolicy 50


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

puziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 12:58
Lokalizacja: głogów

Nie grzeją świece żarowe GOLF III 1z

Post autor: puziom » śr lut 23, 2011 12:25

patrzyłem na przekaźnik 103 to na pinie 4 i 5 w ogóle nie ma napięcia



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie grzeją świece żarowe GOLF III 1z

Post autor: Zico63b » czw lut 24, 2011 02:45

Na 4 ma prawo nie być, bo napięcie pojawia sie po zwarciu styku przekaźnika po jego wysterowaniu przez ECU. 5 na schemacie nie jest używany a pin 6 musi mieć zasilanie gdy z tyłu skrzynki bezpiecznikowej jest zworka pinu 30 z 30B z użyciem specjalnej złączki; można te piny skrzynki odnaleźć w/g opisu
http://translate.google.pl/translate?hl ... 26hs%3DS28" onclick="window.open(this.href);return false;
Może się rozpięła lub wypadła?



puziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 12:58
Lokalizacja: głogów

Nie grzeją świece żarowe GOLF III 1z

Post autor: puziom » czw lut 24, 2011 12:06

dzięki za pomoc tak na pinie 6 mam napięcie, odkryłem pewną zależność jeśli auto stoi całą noc rano chwile pogrzeje świece ale nieraz i tak ciężko z odpalaniem, natomiast później cały dzień już kontrolka tylko mignie, i muszę odłączać wtyczkę :/ wie ktoś o co chodzi?

edit

jakie macie kolor czujnika w 1Z ja miałem żółty i taki kupiłem



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Nie grzeją świece żarowe GOLF III 1z

Post autor: matisim » sob paź 26, 2013 00:10

temat stary ale gdzieś napiszę bo może komuś sie przydać.

golf TDI silnik AHU. Kontrolka od świec za każdym razem tylko migła i tak:
odłączony czujnik temp. wody- bez efektu
sprawdzone zasilanie przekaźnika 103 tą jakby zworką z tyłu skrzynki- zworka była, bez zmian
czujnik zamrożony i podłączony- bez zmian
sprawdzona ciągłość obwodu od czujnika do ECU-wszystko ok, bez zmian
sprawdzona ciągłość przewodu od ECU do skrzynki który steruje przekaźnikiem do grzania świec- wszystko ok bez zmian
podmieniony sam przekaźnik 103-był ok, bez zmian nadal nie grzeje świec.

ostatnie co sprawdziłem to ECU, podmieniłem i oczom nie wierze- świece grzeją. I teraz pytanie- co mogło paść w ECU? ktoś miał z tym do czynienia? bo nawet nie wiem czy jest sens zabierać sie samemu za naprawę ecu czy dać komuś do zrobienia....



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nie grzeją świece żarowe GOLF III 1z

Post autor: munior » sob paź 26, 2013 18:57

matisim pisze:ostatnie co sprawdziłem to ECU, podmieniłem i oczom nie wierze- świece grzeją. I teraz pytanie- co mogło paść w ECU?
Nie napisałeś czy ecu "widzi "prawidłową temperaturę :hmm: pierwsza rzecz ,to sprawdzić czy na odpowiednim pinie ,pojawia się w odpowiednich warunkach , czyli np.po odpieciu czujnika temperatury ,sygnał zasiajacy przekąznik grzania świec .Co do naprawy ,to raczej wątpię żeby ci ktoś to ogarnął ,bo trzeba by było schemat elektryczny ecu ,jakbym miał schemat ,to zapewne z namierzeniem sprawcy ,nie było by problemu ...a bez schematu to zbyt czasochłonne...jak chcesz ,to mam ecu do twojego AHU z wyłaczonym immo i fajnym wirusem :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości