Mikro styk czy można go wymienić

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Mikro styk czy można go wymienić

Post autor: rafalpg » wt sty 04, 2011 14:40

Witam nie działa mi światło w bagażniku, żarówkę mam dobrą, po przeczytaniu kilku postów często ulega awarii mikro styk w zamku odkręciłem dzisiaj i był uwalony na niebiesko nie wiem czy nie lało mi z wężyka od spryskiwacza. W mikro styku są trzy druciki a tu chyba tak skorodowało ze przy próbie podczyszczenia jeden z tych drucików schował się do środka czy można wymienić cały mikro styk bo są tam dwa nity? albo czy jest możliwość zamiany go na jakiś inny wyłącznik aby miał światło w bagażniku bo ten mikro styk odpowiada jeszcze poza tym za coś poza lampką i pewnie alarmem jak ktoś ma?
Tak mniej więcej to wygląda: Obrazek


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Mikro styk czy można go wymienić

Post autor: Pablo Corrado » wt sty 04, 2011 15:10

Można go wymienic na inny, raczej wodoszczelny, żeby znów problemów nie było za jakis czas. Ale trzeba trochę podłubać i dopasować jakiś - mało tam jest miejsca, ale da się.
Można też założyć zamiast niego zwykłą krańcówkę od alarmu, ale to już druciarstwo i nie wygląda potem jak oryginał ;-)


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Mikro styk czy można go wymienić

Post autor: rafalpg » wt sty 04, 2011 15:16

Ok jutro wezmę się za wymianę choć nie ma za bardzo tam dużo miejsca, jest tam jak nie plastik wkoło zamka to elementy metalowe a po otwarciu klapy na wtyczce co idą trzy przewody tam powinno pojawić się napięcie?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Mikro styk czy można go wymienić

Post autor: Pablo Corrado » wt sty 04, 2011 16:27

Na dwóch, bodajże skrajnych, powinna sie pojawiać masa (te dwa podczas wymiany skręcasz w jeden ) i ta masa z tych dwóch powinna w momęcie otwarcia zamka ( czyli zwarcia mikrostyka lub krańcówki ) być podana na ten trzeci kabelek.
Stary mikrostyk musisz wydłubać na chama śrubokrętem, a jak będzies zwstawiał nowy to delikatnie rozgiąć obudowę zamka, a następnie spowrotem dogiąc tak jak była.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Mikro styk czy można go wymienić

Post autor: rafalpg » pn lut 21, 2011 19:43

Przepraszam, że tak późno ale wyleciało mi z głowy :) zrobiłem tak ja mówiłeś wszytko działa.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości