przy 100km/h świst powietrza w wentylacij

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciej piast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 18:26

przy 100km/h świst powietrza w wentylacij

Post autor: maciej piast » ndz lut 13, 2011 19:32

Witam wszystkich mam problem w golfie 4 variant z którym walcze już dwa miesiące jadąc szybciej około 100 km/h zaczyna świstać z prawej strony pod przednią deską nad schowkiem gdy wentylator wyłącze zaczyna świstać już przy 70-80km/h climatronik i wszystkie nawiewy działają prawidłowo,drzwi i klapa sprawdzone i niejest to szum taki jak przy nieszczelnych drzwiach.Dzisiaj rozebrałem schowek i wymontowałem wentylator wg mnie jest sprawny nie chałasuje ,brakuje mi już pomysłów gdzie szukać.
Pozdrawiam i czekam na pomysły gdzie szukać.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

przy 100km/h świst powietrza w wentylacij

Post autor: wojtas46 » ndz lut 13, 2011 21:15

Może nie masz filtra kabinowego na swoim miejscu i dlatego tak śwista



maciej piast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 18:26

przy 100km/h świst powietrza w wentylacij

Post autor: maciej piast » ndz lut 13, 2011 21:40

Niestety jest filtr na swoim miejscu choć ta obudowa jest jakaś dziwna jakoś się lekko rozłazi przy zatrzaskach ale miałem wcześniej golfa 3 i było podobnie i nic nie gwizdało.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

przy 100km/h świst powietrza w wentylacij

Post autor: wojtas46 » pn lut 14, 2011 07:31

Jednak obadaj tą obudowe , możliwe że przez to gwiżdze



maciej piast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 18:26

przy 100km/h świst powietrza w wentylacij

Post autor: maciej piast » pn lut 14, 2011 21:29

witam,odkręciłem dzisiaj podstawe filtra wygląda na dobrą uszczeka od spodu ok przykręciłem spowrotem na silikon do pewności , z góry filtr dolega do uszczelki,jeszcze za silnikiem od strony rozrządu idą dwie rurki i przechodzą do środka do kabiny chyba do nagrzewnicy bo widziałem je jak dmuchawe odkręcałem myślałem że może tędy dostaje się powietrze prowizorycznie uszczelniłem i niestety lipa szukam dalej tylko niewiem gdzie.aha jeszcze jedno przykryłem wlot powietrza do kabin folią i już przy 50 km/h zaczęło świstać czyli to chyba nie przez filtr dmuch tylko gdzieś indziej bo nawet jadące samochody z przeciwka wywołują wyrażne świsty mniejsze lub większe zależnie od prędkości ale jednak ma to coś wspólnego z nawiewem bo jak dam na fulla na przednią szybe to nawet do 120 mogę pociągnąć i dopiero zaczyna gwizdać.normalnie horror. :rozpacz:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości