[mk2]Przeguby wew.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

[mk2]Przeguby wew.

Post autor: Rafał G2 » pn maja 22, 2006 23:10

Witam Szanownych Forumowiczów :pub: Szukałem odpowiedzi na swoje pytanie i niestety nie znalazłem. Otóż, problem polega na tym, że podczas skrętu w lewo coś mi mocno stukało a raczej terkotało, wymieniłem przegub zewnętrzny z lewej strony, niestety nie pomogło, więc wymieniłem także z prawej strony, ponownie sprawdzając w lewym zakręcie pojazd okazało się że znów tak stuka. Czy przegub wewnętrzny może stukać tylko przy skręcie ?? Czy to może coś innego ??? Prosze o pomoc...



Awatar użytkownika
Maiki X
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lut 15, 2006 19:54
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Maiki X » pn maja 22, 2006 23:44

Co do przegubow to stukaja tylko podczas skrecania(nie liczac tych ktore maja rozwalony koszyk) efekt chrobotania moze sie pojawiac poprzez zatarte łozysko MacPhersona badz skorodowany sworzen wahacza (wewnatrz na połaczeniu kula kielich). Co do przegubu wew. to stukał by rowniez podczas ruszania a on na zakretach pracuje minimalnie wiec nie sadze(chyba ze jest uszkodzony mech.)

P.S. sprawdz sprezyne


Best Life is VW drive!!!! :satan:

KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » sob maja 27, 2006 22:22

Nie konieczne uszkodzony mechanicznie może jest suchy(twardy i kruchy smar) w tym pzypadku może stukać przy skręcie a w późniejszym etapie zaczyna stukać wpdczas jazdy na wprost (sprawdzenie nic ciebie nie kosztuje a jak będzie suchy to wyczyść i przesmarój smar kosztuje ok 4zł). Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 27, 2006 22:36

ja mialem wewnetrzy rozwalony dosc mocna ale na zakretach mi nie stukal,a slychac bylo dosc mocne metaliczne szorowanie.imial luz na boki jak zlapalem za poloski,ale nie na zakretach(tak bylo umnie)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob maja 27, 2006 22:58

ja jak swojego wyciagnalem to zauwazylem ze ma wzery i to dosc głebokie, nie mam na wymiane wiec zasmarowalem go porzadnie i jezdze na takim :( chodzi o wew , teraz jadac powiedzmy na 3 biegu puszczam gaz i slysze stuk naciskam i stuk, nie wiem czy przyczyna tego bedzie wlasnie ten przegub czy moze tulejka ktoras na wahaczu? a moze piasta jest juz do wymiany bo tez ma lekki luzik na sworzniu , nie wiem na co postawic , ponadto jak zwalniam to czuje bicie lekkie i wibracje, czy to moze byc wlasnie wina przegubu?



a jak jade z duza predkoscia to znosi mnie na lewo , z malymi predkosciami jest ok


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 27, 2006 23:10

guti, dokladnie umnie tak bylo wejdz pod auto i pokrec poloska na podlewarowanym kole zobaczysz jak masz luz na wew. przegubie.i te stukanie to przegub na 99,9%

[ Dodano: Sob Maj 27, 2006 23:11 ]
guti pisze: jak jade z duza predkoscia to znosi mnie na lewo , z malymi predkosciami jest ok
to raczej nie wina przegubu

[ Dodano: Sob Maj 27, 2006 23:12 ]
a gumy na wachaczu sprawdz wez breche i powyginaj wachacz na boki i patrz na tuleje czy widac ze sa popekanei maja luz.



zakrzes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 13, 2006 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zakrzes » czw cze 08, 2006 15:44

Witam

Mam podobny problem z tym pukaniem, ale pukniecie wystepuje w momencie wcisniecia sprzegla przy dynamiczniejszym ruszaniu lub przyspieszaniu. Gdy przyspieszam na jakims biegu i przed wcisnieciem sprzegla puszcze gaz i dam mu sekunde "oddechu", czyli samochod przestaje na sekunde przyspieszac, to stukniecia nie ma.
Zauwazylem tez ze gdy przyspieszam skrecajac to tego stukniecia nie ma. Zecydowanie czuc to w okolocach nog kierowcy.

Probowalem sprawdzac, czy bez wcisniecia sprzegla, tylko puszczajc gaz slychac pukniecie, to raczej nie slychac. Jak po zmianie biegu na wyzszy dalej przyspieszam to wtedy nie ma pukniecia, dopiero przy kolejnmym wcisnieciu sprzegla.

Nie stuka tez przez kilka minut po ruszeniu na zimnym silniku - moze to kwestia rozgrzania smaru w przegubach?

Poradzcie cos bo szlak mnie juz zaczyna trafiac i zniechecam sie powoli do Golfa, chociaz to raczej nie jest wina tego ze jest to akurat golf :)
Zastanawialem sie wlasnie nad przegubami wewnetrznymi. Tuleje na wahaczach mam nowe, luzow na sworzniach nie ma, zawieszenie zaczelo ostatnio z przodu tez stukac, ale sprawa ze sprzeglem byla wczesniej. Zmienilem dwie poduszki pod silnikiem, jeszcze zmienie pod skrzynia. Olej w skrzyni mam nowy, wiec to tez nie jest to. Przeguby zewnetrzne nie halasuja podczas jezdzenia w kolo.

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam



Loki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 01, 2006 17:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Loki » czw cze 08, 2006 18:25

jestem po wymianie takiego przegłubu....padł mi prawy niestety koszta nie są zbyt male mi udalo sie zalatwic za 140 zeta z hutrowni bez faktury...po znajmomosci ...najtaniej jak Ci sie uda znależć to koszt ok 190-230 zeta + robocizna ....a po 2 jak masz auto na luzie nie masz stukania tylko podczas wbitego biegu????jak jedziesz...jak masz bicie lub jak kto woli stłukanie to przegłub Ci siada pozdro...


GOLF.....NiE DLa IdIoTóW

Awatar użytkownika
plazma
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 08, 2006 21:26
Lokalizacja: SBL
Kontakt:

Post autor: plazma » czw cze 08, 2006 18:49

mam pytanie takie troche nie na temat jak stwierdzić który przegób zewnętrzny jest do wymiany taki najprostrzym sposobem


O=======O
:D to jest to!!!!!!!
przepraszam wszystkich za błędy ortograficzne:P


BęDE RAD GDYM POMóGł:D

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw cze 08, 2006 19:04

zalezy z ktorej strony ci stuka :D
jedziesz na plaski teren i krecisz kolkiem w prawo pozniej w lewo 9 podczas jazdy , moze byc na luzie bo lepiej bedzisz slyszal , krazysz sobie i sluchasz z ktorej strony Ci szoruje :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

zakrzes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 13, 2006 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zakrzes » czw cze 08, 2006 19:13

Loki pisze:....a po 2 jak masz auto na luzie nie masz stukania tylko podczas wbitego biegu????jak jedziesz...jak masz bicie lub jak kto woli stłukanie to przegłub Ci siada pozdro...
Jeśli jest to pytanie do mnie to odpowiadam: nie jest to stukanie, tylko jedno stuknięcie w momencie wcisniecia sprzegla podczas przyspieszania. Na luzie nic nie stuka. Dzis zauwazylem ze czasami pojedyncze stukniecie pojawia sie podczas jednostajnej wolnej jazdy, nie tak jak wczesniej - przy wcisnieciu sprzegla podczas przyspieszania.

Wydaje mi sie ze przyegub stukalby (przeskakiwal) caly czas podczas jazdy.

A co do cen, to wewnetrzny przegu mozna kupic juz od okolo 80,00zł np. tu http://www.automotosklep.pl/witryna_ie.htm lub na allegro okolo 120,00zł szt.

Pozdrawiam



Loki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 01, 2006 17:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Loki » czw cze 08, 2006 19:50

zakrzes pisze:A co do cen, to wewnetrzny przegu mozna kupic juz od okolo 80,00zł np. tu http://www.automotosklep.pl/witryna_ie.htm lub na allegro okolo 120,00zł szt.
dobra cena=cena towar= towar nie wiem ile pojeździsz na takim a lepiej dołozyc i kupić lepszy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 493 gości