[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Fojt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 13:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: Fojt » pn sty 17, 2011 19:25

w maju 2010 kupiłem nowy Gwint TA technix. Od samego początku miałem z nim problem a mianowicie na większych wybojach (nie dziurach) strasznie dobijają. Zauważyłem że każdy zwój na sprężynie jest odbity. Wnioskując dobijają zwoje do siebie w ten sposób powstaje niesamowity trzask i ucisk na kręgi :P.
Dziwne jest to że czym wyżej podkreciłem Gwint dobijanie narastało.

Obrazek

We wrześniu zaczeły się dziwne stuki tak jak by jakaś guma nawalała w zawiechu lecz po zmianie na setup zimowy (SERIA) stukanie to ustało. Gdy poruszałem szpilą z amortyzatora lewego wyczułem lekki luz a przy użyciu większej siły słychać stuki (Prawy amortyzator OK). Zestaw ten mam na gwarancji także zostanie oddany. Mam nadzieje że na warunkach gwarancji zregenerują ten amortyzator.

Niedawno nabyłem za grosze wyplompany Gwint FK Przód i tył(KONI).
Obrazek
Obrazek

Teraz pytanko. Czy warto regenerować Przednie amortyzatory z FK (za około 200zł sztuka) (podobno nowy wkład FK 408zł)? Czy może wrzucić sprężyny z FK na amortyzatory TA i czekać spokojnie na wiosne ? :) Czy mogą wystąpić na takim setupie jakieś dziwne zjawiska? :jezor: Prosze o pomoc bo moja dziewczyna na odcinku drogi około 8km przy szybszej jeździe potrafi powiedzieć 10x DUP!!! #*%@ Strasznie mnie to denerwuje :lol: i nie mam zamiaru w sezonie 2011 tego słuchać :bigok: Czekam na waszą wypowiedź. Dzięki :pub:


Obrazek
Mk6 GTI DSG 2.0 TSI Stage 4

Awatar użytkownika
szczep
Forum Master
Forum Master
Posty: 1332
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 09:35
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: szczep » pn sty 17, 2011 20:10

jeśli sprężyna główna w TA i FK ma w okolicach 17cm to możesz śmiało ją zaaplikować bez większych problemów :grin: liczbą zwojów mogą się różnić ale twardość mają podobną



Awatar użytkownika
Fojt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 13:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: Fojt » pn sty 17, 2011 21:01

No właśnie jest o jeden zwój mniej i w FK są bardziej rozciągnięte długość ta sama jedynie helpery bardziej rozciągnięte ale to wiadomo nic nie robi.

Obrazek


Obrazek
Mk6 GTI DSG 2.0 TSI Stage 4

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: mikew_86 » wt sty 18, 2011 08:40

Właśnie dlatego nie warto kupować kompletu TA, a co najwyżej same amorki. Myślę, że włożenie nawet samych sprężyn FK powinno rozwiązać problem.



Awatar użytkownika
szczep
Forum Master
Forum Master
Posty: 1332
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 09:35
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: szczep » wt sty 18, 2011 10:11

kiedyś miałem springi Weitec'a -30mm i też zwoje były pościskane, a nic podczas jazdy nie było słychać, w pierwszym zestawie TA po wyciągnięciu zawiasu, luźne było tłoczysko i to było przyczyną stuków, za drugim razem amor też się tłukł, okazało się że jest wylany, sprężyna nie ma nic do stuków, ponieważ powinna od nowości hałasować, a tak nie jest, uszkodzenia powstają zazwyczaj pod koniec gwarancji :helm:



Awatar użytkownika
Fojt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 13:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: Fojt » wt sty 18, 2011 16:16

szczep, Stuki stukami ale to dobijanie. Poprostu zwój o zwój wali i powstaje niesamowity wstrząs na wyboju. Potem cierpią takim uderzeniem elementy zawiedzenia i różne rzeczy w samochodzie. Pewnie blacha też nieźle się gnie :/ tak czy siak na gwarancje pojdzie. W Maju będzie rok jak to mam także gwara chyba jeszcze jest :P


Obrazek
Mk6 GTI DSG 2.0 TSI Stage 4

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: mikew_86 » śr sty 19, 2011 09:00

Gwarancja jest na 2 lata (przynajmniej kiedyś tyle miałem na kit TA).



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: Yaro1981 » śr sty 19, 2011 18:28

ten sam problem co u mnie ale tez przez zime zaopatrzylem sie w wylany gwint KW teraz tylko amorki oddaje do regeneracji ogolnie to ja mam tylko kolumny z MKIV reszta to taki malu custom sprezyny lowteca nawet nie wiem z czego pomocnicze TA talezyki raceland nakretki wlasna konstrukcja ze tak powiem jak go skompletuje i poskladam to ten Ta wyciagam i tez go obróbce poddam

Fojt, w sprezynach najwazniejsze by srednica wewnetrzna byla taka sama z reguły wiekszosc firm robi standard chyba to jest 63 mm dlugosc to juz mozna powiedziec sprawa indywidualna ja mam dwa zestawy 16 i 21cm jeden bedzie na setup zimowy drugi na lato


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Fojt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 13:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: Fojt » pt lut 11, 2011 12:13

Dziś oddałęm gwint na gwarancje. Sprzedawcy byli zdziwieni że sprężyny są takie miekkie i bez problemu przyjeli gwint. Podobno dostane nowy zestaw ;)


Obrazek
Mk6 GTI DSG 2.0 TSI Stage 4

Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: Castillo » ndz lut 13, 2011 20:45

Ja pierdziele mam ten sam problem z TA, jeżdżę trochę po Wrocku i każda dziura to uderzenie jakby amortyzacji nie było (jakby amorek o betno walił), już myślałem że to taki urok gwintu TA bo nie mam doświadczenia, ale chyba również coś z tym muszę zrobić, niestety gwarancji nie ma. Można gdzieś nowe sprężyny do TA dorwać ?



Awatar użytkownika
Fojt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 13:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: Fojt » ndz lut 13, 2011 21:05

Ostatnio były a moze nawet są z FK za około 300zł. Ja tak czy siak włoże na amor z TA sprężyny z FK.


Obrazek
Mk6 GTI DSG 2.0 TSI Stage 4

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

[MK4] TA Technix Dobija.. TA + Sprężyny FK ??? Pomocy

Post autor: Antonioo » ndz lut 13, 2011 23:05

a ja myślałem gdyby coś sie u mnie działo (odpukać) to kupić przód kolumny gwint KW bo tam widziałem że miał mocowanie do łącznika stabi, niestety do 4motion strasznie mały wybór jest gwintów :( myśle że bedzie dobrze :)


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości