Centralny zamyka ale nie otwiera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bogoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:38

Centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: bogoz » śr lut 09, 2011 22:16

Mam centralny pneumatyczny fabryczny zamek bez pilota(golf 3). Podłączyłem sterownik centralki bx-20 zgodne ze schematem B http://photos03.istore.pl/20338/files/3253326.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;, zamyka normalnie, ale nie otwiera. Jeżeli otworze kluczykiem i zamkne rygielkiem wszystkie drzwi oprocz kierowcy to pompka pracuje i otwiera, pracuje też gdy auto jest otwarte i na pilocie nacisne przycisk otwierania. Połączenia są dobre, sprawdzałem miernikiem. Podpiełem się w bagażniku, zasilanie sterownika wzielem z czarno czerwonego kabla, a zolte kable ze sterownika podpiełem pod czerwono zolty, albo czarno zolty nie pamietam już.
Wie ktoś o co tu może chodzić? Sterownik dopiero co kupiony...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: Zico63b » czw lut 10, 2011 02:31

Powinno to tak być podpięte, w/g tego rysunku w Golfach 3 chodzi bez zarzutu.
Obrazek



bogoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:38

Centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: bogoz » czw lut 10, 2011 07:47

Podpiełem tak samo, tylko że bez kierunków, bo nei miałem diód prz sobie. Sproboje jeszcze podpiąć kierunki



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: Zico63b » czw lut 10, 2011 09:48

Kierunki nic nie dadzą. Po prostu może tak być, że Kolega miał pecha trafić na uszkodzony sterownik.
Po ODPIĘCIU się od szarego i zielonego, niech Kolega sprawdzi żaróweczką czy ten sterownik podaje na biały i na biało-czarny plusa przy zamykaniu i otwieraniu; tylko nie miernikiem, one czasem zawodzą w takich pomiarach.



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: koczyk » czw lut 10, 2011 09:54

otworz i zamknij masz tez w trojkacie przy nogach zasilanie mozesz brac ze skrzynki mase tez tam masz golf 3 sterwanie + otworz i zamknij szary i zielony czy jakos tak nie pamietam dokladnie ale sprawdzisz probowka iglowa zaczep sie o plus i wbijaj sie w kabelki tylko zamknij wczesniej zamek kierowcy - sam zamek nie drzwi a calkiem mozliwe ze masz upierdzielony sterownik



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: Zico63b » czw lut 10, 2011 13:51

Tak sobie jeszcze po raz n-ty patrzę:
bogoz pisze:Podpiełem się w bagażniku, zasilanie sterownika wzielem z czarno czerwonego kabla, a zolte kable ze sterownika podpiełem pod czerwono zolty, albo czarno zolty nie pamietam już.
Może to wyjaśnia sprawę, bo zasilanie sterownika i zasilanie przekaźników sterownika (rys. A) musi kolega pobrać z tego samego, czerwono-czarnego przewodu z auta.
Może Kolega się wpiął z zasilaniem w kabelek sygnałowy z zamka...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: Paweł Marek » czw lut 10, 2011 14:05

tam o ile pamiętam przy pompce są dwa kable czarno czerwone, jeden z plusem drugi do włącznika blokady zamków. Trzeba miernikiem sprawdzać i wybrac właciwy, ten w kórym plus jest non stop niezaleznie od pozycji guzików w drzwiach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bogoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:38

Centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: bogoz » czw lut 10, 2011 19:21

Wcześniej podpięłem się wszystkimi trzema przewodami do czarno czerwonego i też tylko zamkał normalnie. Otwierać to otwiera ale tylko jeżeli otworze kluczykiem a rygielki zamkne manualnie to otworzy, ale jeżeli zamkne z zewnątrz wszystkie to już nie otwiera, może to coś z alarmem? Dzisiaj sie bawiłem i jak zamknelem sie w środku i chciałem otworzyć manualnie rygielek od kierowcy to sie nie daje, pompa pompuje ale za którymś razem mi sie udało i jak otworzyłem drzwi wlaczyła sie syrena. Sproboje przy pompce sprawdzić czy pod dobry czarno czerwony kabel sie podpiełem, chyba jest tak że nie daje plusa jak alarm jest uzbrojony i nie otwiera, a jak alarm jest nieaktywny to otwiera.



bogoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:38

Centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: bogoz » pn lut 14, 2011 16:31

Sorki za post pod postem i że tak późno ale nie miałem wcześniej czasu tego zrobić. Mieliście racje, przy zamkniętym centralnym na czerwono czarnym i żółto czarnym nie było napięcia, stały plus jest na biało czerwonym, przy fabrycznej pompce, może komuś to się przyda. Dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości