Centralny

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bogoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:38

Centralny

Post autor: bogoz » wt lut 08, 2011 11:36

Witam, mam fabryczny centralny zamek pneumatyczny, wiem jakie kabelki i gdzie podłączyć tylko nie wiem jak to zrobic.. To moje pierwsze auto i nie wiem jak sie do tego zabrać. Rozciąć izolacje kabelka do którego chce się wpiąć w bagażniku i zewrzeć odpowiedni kabel z centralki i skleić to np taśmą? Czy jakoś wyjąć te kabelki z kostki i włożyć 2 na raz? Przepraszam za takie pytania ale zawsze musi być ten pierwszy raz :jezor:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny

Post autor: Paweł Marek » wt lut 08, 2011 17:09

bogoz, trzeba domyślać co w ogóle chcesz zrobić. Najpewniej dolutywać po nacięciu odrobinę izolacji i zakleić taśmą taką tekstylną, nie używaj badziewia z folii które wytrzymuje do pierwszego upału.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bogoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:38

Centralny

Post autor: bogoz » wt lut 08, 2011 18:16

a bez lutowania? teraz wpadłem na pomysł żeby rozciąć kabelki kupić takie kostki w które się wkłada kabelki i przykręca na śrubkę, sciągnać izolacje i połączyć 3 kabelki do takiej jednej kosteczki. Chyba było by mniej roboty niż z lutowaniem, i nawet nie mam lutownicy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny

Post autor: Paweł Marek » wt lut 08, 2011 18:23

Jak chcesz, połaczenie ma być pewne i nie doprowadzić do zwarcia z sąsiednimi kablami. Są też dostępne szybkozłączki zaciskane szczypcami


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bogoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 16, 2010 22:38

Centralny

Post autor: bogoz » śr lut 09, 2011 22:45

Poradziłem sobie, kupiłem szybkozłączki ale nie stkały bo kable z instalacji sa cieńsze od tych z centralki i odcielem instalacje, skreciłem kabelki i zaizolowałem taśma, tylko teraz mam inny problem opisany w drugim temacie :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości