Sprzęgło Golf II 1.6TD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

Sprzęgło Golf II 1.6TD

Post autor: LeadPCT-V.A.G » pn lut 07, 2011 05:51

mówisz że jest wystarczające żeby zabić skrzynię ... chyba nie jeździłeś na tej tarczy co mam teraz ;) na piątym biegu nie ma opcji żebym mógł wcisnąć gaz do oporu bo obroty lecą zaraz w górę a auto nie przyśpiesza .... już nie wspomnę o zrywnym ruszania ... ;)

a co do silnika już niedługo będzie parę modów ;)



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Sprzęgło Golf II 1.6TD

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » pn lut 07, 2011 08:36

t0mal pisze:Tarcza firmy Valneło nie wróży nic dobrego
to nie sa złe tarcze u mnie w alfie to były seryjnie zakładane,na silniku JTDm daje rade a mam ciężka noge :grin: ,w golfie mam taką samom :bigok: ,oczywiście najlepsza nie jest ,ale moge powiedziec ze jest dobra



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Sprzęgło Golf II 1.6TD

Post autor: t0mal » pn lut 07, 2011 12:19

LeadPCT-V.A.G, bo słabe sprzęgło jest swego rodzaju wentylem bezpieczeństwa dla skrzyni biegów - sprzęgło się pośliźnie to napęd jest mniej obciążony, jeśli zamierzasz pojeździć to lepiej odrazu szukaj przekładni z tdi bo ta co masz bankowo się rozsypie, szczególnie na małym turbie - poleci piąty bieg, albo łożyska na dyfrze (sprawdź czy flansze od przegubów wewn. mają luz góra dół).
Do tego zestawu co kupiłeś daj tarczę z nowszego 1.9 aaz bo ma lepszy tłumik drgań - sprzęgło będzie mocniejsze i odrobinę przedłuży to agonię skrzyni. Sam zmieliłem 3 skrzynie zanim się zdecydowałem, taniej się po prostu nie da - teraz bez stresu mogę startować z drugiego biegu.



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

Sprzęgło Golf II 1.6TD

Post autor: LeadPCT-V.A.G » czw lut 17, 2011 01:30

skrzynie mam 4T nie wiem dokładnie jaki mam silnik i jakie turbo , oprócz tego że się masakrycznie ślizgało to wsio było ok , teraz jeszcze zmieniłem olej w skrzyni , mam nadzieje ze z rok polata , w planach mam zmianę boost pina , IC , zwiększenie ciśnienia turbo . to taki plan żeby polatać przez ten rok później będę szukał swapu ARL 150KM



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości