wykres z hamowni- analiza

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
dan992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn cze 28, 2010 13:13
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

wykres z hamowni- analiza

Post autor: dan992 » sob lut 05, 2011 20:20

Witam wszystkich. W czerwcu ubiegłego roku sprowadziłem sobie golfika 4 z Niemiec. Dziwiło mnie jednak podwyższone dość spalanie... Dwa miesiące później pojechałem do mechanika na pełen serwis. Co się następnie okazało Pan Zdzisio powiedział mi ze mam zmienioną mapę i zamiast 115km mam około 150km :grin: Ta myśl męczyła mnie aż do tego tygodnia, postanowiłem pojechać na hamownie wydać 120zł i sie przekonać ile rumaków ma moja kabina. Po wielkim katowaniu mojego golfika okazało sie że ma 144km i 342Nm :) Co myślicie o wyniku? Czy mogą być jakieś konsekwencje w wyniku podniesienia mocy? I jeszcze jedno jak koleś wcisnął pedał w podłoge to tylko taki czarny dym za samochodem sie pojawił tak samo było jak wyprzedzałem -co to może być? czy diesle tak mają?
Silnik AJM 1.9 TDI 115km (144km) :)
Obrazek


Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć

bvw08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: sob sie 19, 2006 17:10
Lokalizacja: śląsk, RŚL

Re: wykres z hamowni- analiza

Post autor: bvw08 » sob lut 05, 2011 21:30

Pan Zdzisio jest dobrym specem skoro stwierdził że mapy są zmienione, podjedz do jakiegoś znanego tunera na sprawdzenie co zostało zmienione i czy dobrze bo bywa różnie partaczy nie brakuje i silnik, turbo może powiedzieć papa. Podjedz chodźby dlatego żeby ograniczyć dymienie co jest normalne jak mocno podleje się pompki


[url]http://www.youtube.com/watch?v=ij7GrSMpcAY[/url]

Awatar użytkownika
matgym
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 12, 2009 01:29
Lokalizacja: Gdańsk

wykres z hamowni- analiza

Post autor: matgym » ndz lut 06, 2011 03:42

Dla mnie wykres jest naprawde wporzadku, niut ladnie plaso sie rozklada. Odpuscil bym sobie dodatkowe kontrole i cieszyl sie jazda :)



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

wykres z hamowni- analiza

Post autor: evolution » ndz lut 06, 2011 13:28

dan992 pisze:sprowadziłem sobie golfika 4 z Niemiec
dan992 pisze:I jeszcze jedno jak koleś wcisnął pedał w podłoge to tylko taki czarny dym za samochodem
po tych dwoch cytatach moge tylko stwierdzic... BAJKE kolego piszesz wgrany masz zapewne jakis syf i napewno nie w de bo tam za dym za autem scigaja tak ze nie wyjezdzilbys 20 km na takim sofcie. domyslam sie ze alledrogo w twoim przypadku rzadzi lub pan zdzisio co wgral syf na 150 ps :) :)
zrob co kolegabvw08, pisze :)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
dan992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn cze 28, 2010 13:13
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

wykres z hamowni- analiza

Post autor: dan992 » ndz lut 06, 2011 16:32

Tego dziwactwa z allegro to bym raczej nie wsadzał bo mniej wiecej wiem jak oni ludzi w konia robią Ze niby jakis pofesionalny box a tak naprawde jest wnim tylko odpowiedni rezystor został wsadzony. Pan zdzisio to raczej sie nie bawi w takie rzeczy... zostaje tylko niemiecki tunner. Bede musiał zajac sie tym dymieniem na wszelki wypadek


Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć

Awatar użytkownika
spanky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: pn maja 25, 2009 20:35
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

wykres z hamowni- analiza

Post autor: spanky » ndz lut 06, 2011 20:57

zrob logi dynamiczne i bedzie z grubsza wiadomo co tam jest namodzone ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości