Gotujący się płyn chłodniczy POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Remek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 17:38
Lokalizacja: Oława

Gotujący się płyn chłodniczy POMOCY

Post autor: Remek » pt maja 26, 2006 22:15

Witam
proszę o pomoc w takowym problemie, Otóż mam golfa 1.6 AEE kat rok 96 z gazem. Podczas jazdy wskażnik pokazuje 90 stopni mimo to termostat się nie otwiera chociaż dziś go wymieniał mechanior. Przy temp 110 dolna rura od chłodnicy pozostaje zimna, wentylator się nie włancza natomiast woda w krótkim obiegu i zbiorniczku się gotuje. mechanik stwierdził ze to wina pękniętej uszcelki po głowicą koszt 550zł :panna: dlatego kompresja przedostaje się do płynu i nie otwiera się termostat( dla mnie to trochę niejasne) bo sprawdzone że woda jest w termostacie. :food: Czy ktoś miał taki problem ,może to wina pompy wody? Proszę o pomoc w tej sprawie . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt maja 26, 2006 22:27

Remek pisze:Czy ktoś miał taki problem ,może to wina pompy wody?
Proponuje wymienić korek od zbiornika wyrównawczego.Wez pożycz od znajomego albo kup w sklepie.99% że powinny skończyć sie problemy.



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » pt maja 26, 2006 22:32

Jesli wiatrak sie nie wlancza to jest to przewaznie wina czujnika ktory odpowiada za zalaczenie sie wentylatora lub wentylator sjest walniety. Jesli zas chodzi o nie otwarty termostat to pierwszy raz slysze zeby byla tego przyczyna w uszczelce pod glowica. Nawet jesli byly by przedmuchy to i tak powinien sie otworzyc bo on dziala na temperature plynu. Radzilbym pojechac do jakiegos zaufanego mechanika zeby to dokladnie obejrzal i zdecydowal. Wydaje mi sie jednak ze bedzie to wina termostatu i czujnika odpowiadajacego za wlaczenie wentylatora


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pt maja 26, 2006 22:32

Remek pisze:mechanik stwierdził ze to wina pękniętej uszcelki po głowicą koszt 550zł
czy mechanik sprawdził Ci specjalnym przyrzadem ze to przedmuchy z uszczelki i że to uszczelka strzelona ?????

to że się wentylator nie uruchamia to jest w tym przypadku normalne bo skoro nie ma obiegu wody to nie ma i temperatury na chłodnicy....

Po 1. sprawdz czy w zbiorniczku wyrównawczym jest obieg płynu tzn czy węzykiem przelewowym wylewa się płyn do zbiorniczka..... jeśli NIE - UDROŻNIJ przelew !!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 26, 2006 22:52

pushkin77 pisze:UDROŻNIJ przelew !!!
to samo myślę w pierwszej kolejności, że właśnie nie odpowietrzone. I komuś tu niedawno rozleciał się wirniki w pompie wody. Też by taki objaw mógł być.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pt maja 26, 2006 23:17

Moze to byc wina przelewu. Ale zastanawia mnie ten zimny wąz od chłodnicy. To ze masz nowy termostat to o niczym nie świadczy. Na forum jzu było wielu ludzi któzy kupili nowy i okazywałos ie ze jest do kitu. Wentylator sie nie załaczy bo nie ma ciepła na chłodnicy. Co do korka to w wiekszisci przypadków dział on poprawnie. Mozna go przedmuchac spreżonym powietrzem.

PS ostatnio któremus koledze z forum rozleciał sie wirnik od pompy wodnej był z plastiku

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob maja 27, 2006 09:39

jezeli dolny wąż jesy zimny TERMOSTAT 1000000%



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob maja 27, 2006 10:04

Przyczyn może być kilka, a mianowicie najpradopodobnie termostat, ale jeśli był wymieniany to troche dziwne, jednakże może nawet nowy być walnięty i sie nie otwiera. Ale wówczas po podwyższeniu temperatury wiatraki powinny się załączyć, jezeli tego nie robią to może być czujnik w nich walnięty. Co do tej uszkodzonej uszczelki pod głowicą to też może być, tydzień temu kumpel miał to samo w Kadecie, jednakże on zarył silnikiem o kamień. Objaw tego że uszczelka jest walnięta lub pęknięta sama głowica to pojawiające się pęcherzyki powietrza w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego, a nawet silne bulgotanie. Wówczas temperatura również szybko wzrasta... Koszt tej naprawy niestety jest największy, ale radze jechać do dobrego mechanika bo nie sztuką jest wymienić uszczelkę pod głowicą, a problem może nadal pozostać gdyż przyczyna może tkwić gdzieś indziej...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Remek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 17:38
Lokalizacja: Oława

Wszystko jasne Mechanik dał Ciała

Post autor: Remek » sob maja 27, 2006 19:59

:okej: Dzieki serdeczne za wszystkie wskazówki, skłoniły mnie one do sprawdzenia jeszcze raz termostatu tym razem osobiście w garażu. Po wyjęciu jego trzpień wystawał na 3 cm, tak samo jak wczoraj w starym gdy mechanik go wyciągnoł i stwierdził że jest do wymiany. Taki oto z niego mechanik :ass: że nie zobaczył że plastik o który rozpiera się bolec termostatu jest ułamany i dlatego nie puszcza wody. Po uruchomieniu bez termostatu wszystko pracuje idealnie wentylator działa po 20 min stania w miejscu. A już wczoraj kazał mi wymieniać uszczelke pod głowicą i opowiadali jak jest niebezpiecznie:chytry: Pozostaje mi kupić tylko tę część plastikową w poniedziałeki Op..... mechanika
Pozdrawiam I Dzięki za Pomoc. :pub:



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz maja 28, 2006 09:31

Mechaniory to największe zdzieracze, potrafią wmówić wszystko. Dobrze że są jeszcze ludzie którzy próbują własnych sił... :bajer:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz maja 28, 2006 22:14

Chwileczka ja też naprawiam autka i proszę Cię regitmc niewszystkie koty są czarne więc czuję się urażony :foch:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości