Kluczyk lekko chodzi w bebenku i nie zamyka drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kluczyk lekko chodzi w bebenku i nie zamyka drzwi

Post autor: szatanek » czw lut 03, 2011 23:29

WItam, koledzy dzisiaj przy zamykaniu drzwi kierowcy troche mocniej niecisnąłem na kluczyk i usłyszałem pyknięcie, potem juz kluczyk lekko przekręcał sie w prawo i w lewo i nie otwiera ani nie zamyka drzwi. Mam zamiar zdemontowac klamke i zobaczyc co sie złamało, tylko powiedzcie mi czy ją wywjmę bez demontazu boczku? macie jakies fotki , nie wyciagałem jeszcze klami w mk3 więc tak pytam.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Kluczyk lekko chodzi w bebenku i nie zamyka drzwi

Post autor: seba198666 » pt lut 04, 2011 01:31

wyjdzie bez demontażu. odkrecasz tylko srube która trzyma klamke jest z boku widać ja po otwarciu drzwi i wyciągniesz klamke. tylko spokojnie bo tak szybko to ona nie wyjdzie :grin: poruszasz klamke prawo lewo i wyciągniesz Obrazek
a pekła ci pewnie taka łopatka(jak na rysunku) co łaczy wkładke zamka i zamek dlatego przekrecasz kluczyk i nie zamyka samochodu


seba

Awatar użytkownika
Tomcat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:01
Lokalizacja: łódź

Kluczyk lekko chodzi w bebenku i nie zamyka drzwi

Post autor: Tomcat » śr lut 23, 2011 18:33

mialem to samo. nie wiedząc za bardzo co robić zabralemsie za demontaż boczka. i okazalo się ze nic nie wskuram wiec polgodziny zmarnowane mojego cennego życia. wystarczylo odkręcić jedną śrube torx przy klamce jak drzwi otworzysz. poruszać klamka w lewo i do siebie. kupiłem na allegro zamiennik i niestety ale musialem go dosć sporo doszlifowac bo był za duży i nie pasował w miejsce docelowe.

jesli bedziesz kupował z tych tańszych wersji to radze kilka sztuk wziaśc bo lubią sie łamać. ja zlamałem już 2. kiedys z klamki mi pęklo i przelozylem używaną klamke razem z tym trzpieniem. mam problem z głowy od roku:)


VWszystko bedzie latało:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości