Elektryczne szyby w drzwiach (mk3 GTD, 2,3 drzwi)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

elvis20000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:41
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta
Kontakt:

Elektryczne szyby w drzwiach (mk3 GTD, 2,3 drzwi)

Post autor: elvis20000 » pt maja 26, 2006 01:10

Witam i o zdrowie pytam! Nie wasze tylko waszych wychuchanych golficzków :helm:

Chciałbym założyć elektryczne szybki w moim skarbie (mk3 1.9 GTD, 2/3 drzwiowy)
Nie wiem czy kupić jakieś uniwersalne mechanizmy i założyć samemu (przy znikomej wiedzy technicznej) Czy założyć u jakiegoś specjalisty, co wiadomo będzie mnie pewnie trochu kosztowało. Co radzicie? I jakie będą koszta któregoś z rozwiązań? A może macie jakieś inne pomysły albo przejścia z tym tematem w swoich golfiakach? :goof:

Pozdrawiam :D



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pt maja 26, 2006 11:27

naljlepiej było by dorwa instalacje oryginalna z jakiegos np. rozbitego MKIII. Z tymi szybkami uniwersalnymi to jest róznie. Jak se kupi dobry wyrób który za wieksze pieniadze to nie ma problemow gorzej jak zacznie sie problemy zwłaszca w zimie lub po okresie zimowym. Jesli chodzi o ceny to uniwersalne kosztuja ok 450zł a speciolne pod dany modelokoło 650zł. Ja bym Ci radził zlecic montaz w wyspecializowanym warsztacie. Im to pojdzie szybciej sprawnij no i gwarancje bedizesz miał tez na montaz w razie jakis probelmow :-)

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

greg

Post autor: greg » pt maja 26, 2006 16:00

elvis20000, ja do swojego kupiłem w Nienczech na szrocie. Wyjąłem tak:
1.wiązka przednia
2.wiązka drzwi kierowcy
3.wiązka drzwi pasażera
4. Mechanizmy opuszczania z silniczkami - obie strony
W wiązce drzwi były dodatkowo wiązki pod elektryczne lusterka i centralny zamek, więc dokupiłem lusterka + zamki + pompkę i mam już fajnie

[ Dodano: Pią Maj 26, 2006 4:02 pm ]
aha - montowałem sam - czas roboty łącznie z wiązkami tak ze 3 godzinki - żeby było ładnie a i inne są rączki wewnętrzne + do tego przyciski



Awatar użytkownika
legiunia100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 19:44
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: legiunia100 » pt maja 26, 2006 16:26

a mnie udało się kupić na allegro oryginalne ale używane mechanizmy (do lewych i prawych dzrwi) za 150 zł. do tego komplet przełączników i jest dobrze. Jak sami widzicie wszystko zależy od kasy :food:



piasek.piasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 12:19
Lokalizacja: Bielsko-Biala

czy mozliwa zamiana z korbki na elektryczne??

Post autor: piasek.piasek » ndz lip 16, 2006 12:41

witam

mam pytanie jak w temacie, tzn czy moge zamontowac elektryczne szyby w drzwiach gdzie sa manualne? czy trzeba jakos przerabiac te drzwi czy wystarczy tylko kupic na szrocie oryginalny mechanizm, jak tak to prosze o porade na co zwrucic uwage jak kupuje sie juz zdemontowany mechanizm

z gory dziekuje



greg

Post autor: greg » pn lip 17, 2006 06:57

piasek.piasek pisze:mam pytanie jak w temacie, tzn czy moge zamontowac elektryczne szyby w drzwiach gdzie sa manualne? czy trzeba jakos przerabiac te drzwi czy wystarczy tylko kupic na szrocie oryginalny mechanizm, jak tak to prosze o porade na co zwrucic uwage jak kupuje sie juz zdemontowany mechanizm
musiz kupić mechanizm + wiązkę drzwi + wiazkę pomiędzy drzwiami + rączkiz przyciskami

[ Dodano: Pon Lip 17, 2006 6:58 am ]
dodatkow pomocne bedzie ci to http://www.a1electric.com/install/vw/vw02.htm



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 473 gości