Rozrusznik nie kręci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci

Post autor: Caymann » śr lut 02, 2011 08:15

Witam, Mam straszny problem a mianowicie nie odpala mi golf 1.9 tdi tzn. rozrusznik kręci i jak wybija bendix to wygląda na to że przy większym obciążeniu ślizga i słychać takie "targanie szmaty" i nie odpala. Wyciągnełem rozrusznik dałem do elektryka wymienił bendix posprawdzał miało być ok - ale dalej tak samo tak jakby ślizgał przy obciążeniu i nie ruszy. Mam pytanko czy wie ktoś gdzie do bloku silnika jest przykręcona masa i jak idzie masa od akumulatora . Jak ewentualnie mogę to jeszcze sprawdzić. Dzis kupie nowy rozrusznik ale obawiam się że to nie bedzie wina rozrusznika:/ prosze o pomoc


Speed

Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci

Post autor: FIRERS » śr lut 02, 2011 10:53

wez najpiew wsprawdz rozrusznik na sucho, wystarczy ci akmulator i kable do odpalania, dosc grube.. a jak wyglada kolo zebate walu nie brakuje zebow przypadkiem ??? i jestes pewny ze rozrusznik sie kreci przy odpalaniu?



Caymann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr mar 04, 2009 18:50
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Rozrusznik nie kręci

Post autor: Caymann » śr lut 02, 2011 11:09

Na sucho chodzi idealnie. Koło zębate ok - zęby są całe nie ma oleju ani nic. nie próbowałem ale może masa jest za słaba??? albo zwojnica w rozruszniku ma przebicia jakies nie wiem....nie mam już pomysłu .po robocie sprawdze tą mase - no i kupiłem nowy rozrusznik ale nie wiem czy to coś pomoże
FIRERS - a nie wiesz przypadkiem jak idzie masa od aku do silnika albo obudowy???


Speed

Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci

Post autor: FIRERS » śr lut 02, 2011 22:28

idzie pod akmulator i do sruby ze skrzyni ktorejs, ale to rzadkosc zeby sie urwala ta masa, bez tej masy silnik by chyba nie odpalil, zelezy cczy masz jeszcze inne masy ( ja mam od aku do skrzyni, od aku do ramy i od silnika do cewki razem z rama)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości