problem z śrubami i nie wiem co to za plastik / roz. drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukash551
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 31, 2011 22:20
Lokalizacja: Brzesko

problem z śrubami i nie wiem co to za plastik / roz. drzwi

Post autor: Lukash551 » pn sty 31, 2011 23:45

Mam problem z odkręceniem tych śrób, to nie jest zwykły torx tylko dużo gęstrza gwiazdka jak się nazywają takie klucze?
Z jednej strony odkręce bez problemu(od strony pasażera) pod warunkiem że zdobędę klucze, natomiast od strony kierowcy są wyrobione, jak mogę to odkręcić? niestety uciążliwa pozostałość po poprzednim właścicielu;(

Obrazek

Natomiast czy jest potrzebny ten plastik który jest przymocowany tak jakby dwoma plastikowymi nitami do blachy. Czy mogę go urwać? jeśli tak to problem z śrubami bylby rozwiązany bo tylko ten plastik trzyma mi blache i nie mogę jej ściągnąć.

Obrazek
Obrazek


"Pieniądze szczęścia nie dają, lecz często zapobiegają nieszczęściom"

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

problem z śrubami i nie wiem co to za plastik / roz. drzwi

Post autor: italiano_83 » wt lut 01, 2011 00:00

klucz spline.

Wykręcisz zamek i nie będziesz musiał tych plastików zrywać, bo one są połączone z zamkiem.
Ostatnio zmieniony wt lut 01, 2011 00:07 przez italiano_83, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z śrubami i nie wiem co to za plastik / roz. drzwi

Post autor: Qto » wt lut 01, 2011 00:06

klucz j.w. a plastiki z fotki drugiej po prostu wciśnij do środka...tylko później ciężko jest je wcisnąć na miejsce



Awatar użytkownika
Lukash551
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 31, 2011 22:20
Lokalizacja: Brzesko

problem z śrubami i nie wiem co to za plastik / roz. drzwi

Post autor: Lukash551 » wt lut 01, 2011 00:15

Dzięki wielkie, kupie jutro klucze i napisze jaki efekt, podejrzewam że i tak będzie ciężko odkręcić bo są już starte śruby, spróbuje lekko nabić większy klucz albo, zrobić po prostu większy rozmiar gwiazdki tylko długo nad tym zejdzie, jeśli się nie uda spróbuję wepchnąć te plastiki. W ogóle to miałem taki problem że wychodze z pracy podchodze pod samochód patrze szyby nie ma. I ZONK i WTF? zajechałem do domu i muszę rozebrać drzwi bo na mrozie nie pojeżdżę i nie zostawię nigdzie samochodu. Szyba najzwyczajniej wpadła do środka. Zastanawiałem sie jak to możliwe? I doszedłem do wniosku że musiała być kiepsko wprawiona na prowadnice i jak mi przymarzła do uszczelek ja próbowałem odsunąć to prowadnice zjechały w dół a szyba została, kiedy zostawiłem samochód pod pracą w słońcu uszczelki rozmarzły i puściły szybę i najzwyczajniej spadła, na szczęście jest w całości;) Przy okazji wyciszę sobie drzwi i zamontuję dystanse do głośników;)


"Pieniądze szczęścia nie dają, lecz często zapobiegają nieszczęściom"

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

problem z śrubami i nie wiem co to za plastik / roz. drzwi

Post autor: Pablo Corrado » wt lut 01, 2011 09:46

Uważaj z tymi gwiazdkami, bo one maja bardzo "mało materiału" na łaczeniu gwintu z łbem. Może Ci odpaść sam łebek. Zresztą to też jest wyjście, bo wtedy zamek wpadnie do drzwi i jak go dostaniesz to wykręcisz ułamane szpilki szczypcami.
Tylko potem musisz nowe śrubki dać- drobnozwojowy gwint.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

problem z śrubami i nie wiem co to za plastik / roz. drzwi

Post autor: guziolek » wt lut 01, 2011 10:57

Co do tych kołeczków do plastiku to faktycznie jest problem z wsadzeniem tego potem, ja akurat tylne drzwi rozbierałem, ale podejrzewam że tu będzie podobnie. Plastik ten jest ryglowany w blasze za pomocą kołka rozporowego, tylko nie wiem czy da się go wyjąć jak jest tak ściśnięty przez tą blachę, bo ja nie mogłem ich wyjąc już po wybiciu na siłę. Potem z resztą nawet po założeniu miałem wrażenie, że siedzą na słowo honoru i założyłem to na śrubki.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

problem z śrubami i nie wiem co to za plastik / roz. drzwi

Post autor: Pablo Corrado » wt lut 01, 2011 11:09

Ja przy składaniu przewlekłem przez obie dziury opaske zaciskową i mocno ściągłem ;-)


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości