MK3 problem elektryka szyb i ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ghostt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 07:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

MK3 problem elektryka szyb i ABS

Post autor: Ghostt » śr maja 24, 2006 11:57

Golf 3 1.8 .94r

Witam mam problem bo wypiolem akumulatorna nowy , i tu pojawil sie problem bo jedna szyba lewa doslownie zglupiala . jak wkladam kuczyki do stacyjki i przkrecam zaplon bez palenia silnika to po 20 sek otwiera sie sama . jak jade samochodem i wlancze cokolwiek wycieraczki , kierunki to slysze ze zalancza sie silnik i probuje zamykac szybe (ktora jest zamknieta)wiec pstyka tylko. a najlepszy motyw jest taki ze jak ktos otworzy ktore kolwiek drzwi to otwiera sie ta szyba jak zamykam dzwi to sie szyba zamyka ale tylko na wlonczonym silniku , jak silnik wyloncze i otworze dzwi to szyba opada i po ptakach znow musza przkrecac zaplon i ja recznie podniesc , i wylonczyc zaplon trzymajac przycisk zamykania caly czas. Do tego przycisk do odsuwaniea tez gupieje bo raz dziala raz nie np. aby zamknac szybe musze 2x szybko przycisnac OTWIERANIE szyby bo przycisk od zamykania nie raz dziala raz nie . Sprawdzalem kostki i przyciski sa ok . a to wszystko zaczelo sie dziac jak wypiolem akuma i zalozylem nowy . i ABS tez przestal dzialac w chwile po tym
Dzwi mnie to ze tylko ta jedna szyba tak glupieje, nie wiem co mam z tym zrobic probowalem wszystkiego lancznie zwypieciem i ponownym wlonczeniu silnika na 15 min ..... .Czy VAG comem moge skasowac bledy zeby bylo ok > prosze o pomoc .
...tak na uboczy to kumpel kupil POLO 2 latka temu po roku mial to samo co ja opisalem z szybami waricaje i permutacje a ze byl na serwisie gwarancyjnym to pojechal i goscie podpieli kompa i wgrali oprogramowanie nowe i jest ok.....wiec czy mozna cos takiego zrobic w moim czy jest za stary ?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr maja 24, 2006 16:29

moduł sterujacy APOWIEDZ JESZCZE masz opcję komfort ???? tzn jak zamykasz drzwi to domykaja ci się same okna >??????

[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 16:30 ]
podpinasz vaga i po sprawie dlaczego twierdzisz że za stary ?



Ghostt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 07:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Ghostt » czw maja 25, 2006 07:45

Co do opcji "komfort" nie wiem za bardzo jest wszysko oprocz klimy razam z szyberdachem elek. i jakims alarmem standartowym VW .........Okna sie zamkna same ale dopiero po przekreceiu kluczykiem do oporu. Jak zamykam "normalnie " lekki styk to sie szyby nie zamkna .
Wczoraj podpiolem vAGA ale nic ABS pokazalo padniety czujnik obrotow przod po skasowaniu bledow nic zapalil sie dalej wic chyba czujnik padl> .chyba ze to sie jakos inaczej kasuje ..ja dalem kasuj bledy i tyle ... Co do szyby lewej to fiksuje jak opisywalem . A na VAGU nie zlalazelm modulu do tego . Robilem to kilkoma VAGAMI ( i to samo na wszystkich , w sumie to dobrac sie nimi moglem tylko do ABS +SILNIK+poduszki+reszta nie znalazlo polonczenia . W sumie to mam teraz automat :-) bo przy wlonczonym silniku po otwarciu dzwi szyba sie otwiera po zamkniecu dzwi zamyka . Problem jest bo ostatniobylem Krakowie i zamykalem dzwi od storny pasazera i w halasie ulicy nie uszlyszelm ze ta k.....szyba sie odsunela i samochod sie wietrzyl ......cale szczescie ze nie znalazl sie ktos komu bylo by potrzebne cos z mojego samochodu ....albo sam samochod.....Nie wiem chyba trzeb sie gdzies wybrac z ta szyba i na 100% podlacza VAGA skroja mnie za to na 70zl....+ reszta bo ABS to saobie sam zrobie czujnik juz mam bo grzbalem na po kalbach ze to moze styk przy kole ale nic nie pomoglo. wiec dzis wymienie go, A szyba to nie wiem.... W sumie to jakby problem gdzies byl z masa bo nawet jak wysieraczki pracuja to za kazym wlaonczeniem sie wycieraze czy kierunkow czlysze jak silnik szyby usilnie stara sie ja zamknac (a ona jest zamknieta), wiec chyba zaim cos wymysle to odloncze kable od tej szyby bo sie sfajczy , kiedys ten silnik .a tak na uboczu to moze gdzies w bezpiecznikach jest modul ze wylancza np. prawa czy lewa strone szyb ?.............co tego co mowilem ze za "stary " to milem na mysli czy mozna wgrac na nowo oprogramowanie (jak to pislaem wszesniej zrobili w polo)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw maja 25, 2006 08:12

Ghostt pisze:Okna sie zamkna same ale dopiero po przekreceiu kluczykiem do oporu. Jak zamykam "normalnie " lekki styk to sie szyby nie zamkna .
Kluczyka nie trzeba krecic do oporu (90 st.), wystarczy do polowy (45 st.)i przytrzymac... Do konca trzeba krecic jak sie nie ma centralnego.



Ghostt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 07:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Ghostt » czw maja 25, 2006 08:27

to do "oporu" to tak mowilem wzglednie (wychylenie) poz noramal , ale nie o to pytalem :-)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw maja 25, 2006 09:03

Ktos juz kiedys opisywal podobny problem...
Sprawdz czy gdzies sie przewody nie przetarly po drodze.



Ghostt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 07:19
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Ghostt » pn maja 29, 2006 13:01

No to byly kalbe z ta szyba ..... a wlasciwe kostka w zloncze silniczek szyby. . po zime zaparowalo wszytko zasniedzialo i jak rozlanczylem kostke to wylala sie woda + smieci .....szkoda ze rozebralem dzwi na samym koncu szukania usterki bo silnik sie sfajczyl:-(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości