[mk2]Głośna praca zworów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

[mk2]Głośna praca zworów

Post autor: reloo » śr maja 24, 2006 22:57

Ostatnio zauważyłem, a raczej usłyszałem ze spod maski dobiega dzwiek klekotu, co wskazuje na zawory. Pracuja dosyc glosno, da sie je slyszec dokladnie przy przegazowce.
Zaraz po odpaleniu auta bardzo glosno klekoczą przez jakies 1-2s. To akurat nie jest niczym nadzwyczajnym, ale do tej pory dzialo mi sie tak tylko w ostre zimy. Teraz jest tak za kazdym razem gdy odpalam auto.
Co należałoby wymienic zeby pozbyc sie tego problemu? I co ewentualnie powymieniac, skoro i tak silnik bedzie rozgrzebany?
z gory dzieki za odpowiedzi


P.S. silnik to RP



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw maja 25, 2006 02:47

Nie napisałeś jaki masz silnik. Jeśli masz hydrauliczną reg. zaworów to przyczyną może być olej, albo popochacze. Jeśli masz już dość stary olej to wymień. Jak klekotanie nie ustąpi to najprawdopodobniej popychacze.Koszt jednego to ok 30zeta.Wymień raczej wszystkie.



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » czw maja 25, 2006 05:53

popychacze hydrauliczne obstawiam mimo ze nie wiem jaki masz silinik ale to dosc czesty objaw....sa ludzie ktorzy nie specjalnie sie przejmuja tm klekotaniem.....i zeczywiscie mozna jeszcze na zluzowanych popychaczach pojezdzic chociaz oczywiscie nie polecam :P wkocu sie moze tak stac ze szklanka puuu i bedzie bieda


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » czw maja 25, 2006 09:52

Popychacze ostatnio potaniały można kupić nawet poniżej 20zł za szt firmy INA. Oprócz tego wymienia się uszczelkę pod deklem zaworów i simmering na wałku rozrządu.



Awatar użytkownika
bsp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 22:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bsp » czw maja 25, 2006 10:36

...juz to gdzies pisalem: u mnie takie klekotanie okazalo sie wydmuchana uszczelka przy kolektorze chyba dolotowym:) wszyscy obstawiali szklanki, a blad... nie mowie ze tak jestm ale jest to pewna opcja. wymiana oleju bedzie dobrym pomyslem, chyba ze robiles to niedawno...



Awatar użytkownika
reloo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1337
Rejestracja: wt lut 07, 2006 19:10
Lokalizacja: das Boot

Post autor: reloo » czw maja 25, 2006 11:12

piasałem w pierwszym poscie ze silnik to RP :P
na razie dam sobie spokoj, bo to prawdopodobnie szklanki
olej wymienialem ok 6tys km temu
moze w tych temperaturach robi sie troche rzadszy i dlatego do konca szklanek nie napełnia czasami.
dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 515 gości