Pasek Klinowy wspomagania GTD

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matis991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 12, 2009 23:08
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Pasek Klinowy wspomagania GTD

Post autor: matis991 » ndz sty 23, 2011 18:50

Witam. Mam problem ze wspomaganiem, gdy stoję w miejscu i kręcę kierownicą to im bliżej maksymalnego skrętu w lewo lub prawo zaczyna mi jakby szarpać kierownicą, takie jakby wspomaganie działa/nie działa takie szybkie zmiany i tak ta kierownica skacze. I mam pytanie jaki jest model albo wymiar paska od wspomagania do AAZ chyba że ktoś podrzuci inne propozycje, jutro jeszcze sprawdzę jego naciąg i jaki ten naciąg powinien być? Stało się to dziś, wczoraj było wszystko OK.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pasek Klinowy wspomagania GTD

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 23, 2011 19:49

naciąg typowy, czyli maks 1cm luzu po naciśnięciu palcem , jeśli nie pomoże - to niewykluczone że pompa do wymiany ale sprawdź jeszcze czy masz płyn i wymień na jakiś tańszy mineralny zielony febi (0.78 litra ci trzeba czyli jedna butelka za 2 dychy), może to wystarczy. A pasek dostaniesz w każdym sklepie jak powiesz do czego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

Pasek Klinowy wspomagania GTD

Post autor: juro » pn sty 24, 2011 09:40

Jak chodzi o wymiary pasków dla pojazdów z klimą 11,5 x 790 bez klimy 11,5 x 730



matis991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 12, 2009 23:08
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Pasek Klinowy wspomagania GTD

Post autor: matis991 » pn sty 24, 2011 13:21

Witam ponownie. Ja mam pasek Gates 6260MC sprawdzam na google i pisze że jego wymiar to 10x732 nie mam klimy może taki być? Ale do rzeczy, ta śruba z tymi ząbkami co się dociąga ten pasek jest już objechana i tą śrubą nie da się już naciągnąć tego paska, wziąłem klucz 19 ;p ładnie tam zaparłem właśnie w tej luce co chodzi ta śruba z ząbkami i tym kluczem to mocno dociągnąłem i te śrubę na 13 przykręciłem ;) elegancko wspomaganie chodzi :) pasek musiał się poluzować ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pasek Klinowy wspomagania GTD

Post autor: Paweł Marek » pn sty 24, 2011 23:18

to ok, ząbki się obrabiają ponieważ zapomina się o tym że przed regulacją ta śrubą trzeba popuścić drugą po przeciwnej stronie pompy, oraz jedną u góry na której pompa się obraca


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości