mokry bagażnik

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MartynaJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 21, 2011 21:55
Lokalizacja: Kraków

mokry bagażnik

Post autor: MartynaJ » pt sty 21, 2011 22:17

Witam.
Zauważyłam, że mam mokry bagażnik przeważnie z lewej strony. Po wyjęciu filcu i koła zapasowego okazało się, że brakuje uszczelki(czopka) i mam otwartą dziurę. Czy to może być przyczyną usterki? Jeśli tak, to proszę o podpowiedź jak się takowa uszczelka nazywa.
Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

mokry bagażnik

Post autor: Haki » sob sty 22, 2011 18:28

Pewnie chodzi Ci o jedną z zaślepek .... dostaniesz takową w ASO za śmieszne pieniądze i rzeczywiście mogło to być przyczyną wilgoci w bagażniku,, zapytam jeszcze tylko o to czy tylny spryskiwacz działa poprawnie :chytry:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

mokry bagażnik

Post autor: eFIeLiPeO » sob sty 22, 2011 20:34

sprawdz lepiej uszczelki lamp :) u mnie tamtedy walila woda :)


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
bodzio92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 12:07
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

mokry bagażnik

Post autor: bodzio92 » ndz sty 23, 2011 13:29

Ja bym Ci radził sprawdzić wężyk którędy idzie płyn do spryskiwacza... mi tam kolanko nie trzymalo które jest pod podsufitką i poprostu ciekło mi po bocznej tapicerce aż do bagażnika (z lewej strony). a tą dziurke też mam otwartą :D



MartynaJ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 21, 2011 21:55
Lokalizacja: Kraków

Re: mokry bagażnik

Post autor: MartynaJ » ndz sty 23, 2011 15:09

Witajcie!
Haki pisze:Pewnie chodzi Ci o jedną z zaślepek .... dostaniesz takową w ASO za śmieszne pieniądze i rzeczywiście mogło to być przyczyną wilgoci w bagażniku,, zapytam jeszcze tylko o to czy tylny spryskiwacz działa poprawnie :chytry:
bodzio92 pisze:Ja bym Ci radził sprawdzić wężyk którędy idzie płyn do spryskiwacza... mi tam kolanko nie trzymalo które jest pod podsufitką i poprostu ciekło mi po bocznej tapicerce aż do bagażnika (z lewej strony). a tą dziurke też mam otwartą :D
Tak totalnie na intuicję wymyśliłam tą zaślepkę. Czy jest to kwestia spryskiwacza - nie mam bladego pojęcia. Pewnie aby to sprawdzić, potrzebuję ponownie zdjąć ten badziewny czarny plastik... :( Szkoda, że nie pomyślałam wcześniej żeby tu napisać, bo ostatnio kolega zmieniał mi silniczek do tylnej wycieraczki, który całkiem padł i nie dało się nic z nim zrobić. Na szczęście udało mi się go kupić na allegro za połowę ceny oferowanej w sklepie.
eFIeLiPeO pisze:sprawdz lepiej uszczelki lamp :) u mnie tamtedy walila woda :)
Jeśli chodzi o lewą tylną lampę - jak można to sprawdzić?

Czy ta usterka jest aż tak popularna?
Pozdrawiam ciepło!
Martyna



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

mokry bagażnik

Post autor: eFIeLiPeO » ndz sty 23, 2011 15:22

Jeśli chodzi o lewą tylną lampę - jak można to sprawdzić?
najprosciej odslon cala lampe z wykladziny bocznej, najlepiej lewa i prawa... powycieraj cala blache do sucha i nastepnie splucz obficie woda cala "pupe" golferka i zobacz czy nie widac wody gdzies w okolicach wtyczki i czy nie robi sie mokro w boczkach bagaznika.U mnie i 2ki znajomych to byl powod plywajacego bagaznika w mkIV. kazda uszczelka dostaje po :ass: po jakims tam czasie...cieplo, zimno, woda, mroz... i sie zuzywa :)


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: mokry bagażnik

Post autor: Haki » ndz sty 23, 2011 16:17

MartynaJ pisze:Witajcie!
Haki pisze:Pewnie chodzi Ci o jedną z zaślepek .... dostaniesz takową w ASO za śmieszne pieniądze i rzeczywiście mogło to być przyczyną wilgoci w bagażniku,, zapytam jeszcze tylko o to czy tylny spryskiwacz działa poprawnie :chytry:
bodzio92 pisze:Ja bym Ci radził sprawdzić wężyk którędy idzie płyn do spryskiwacza... mi tam kolanko nie trzymalo które jest pod podsufitką i poprostu ciekło mi po bocznej tapicerce aż do bagażnika (z lewej strony). a tą dziurke też mam otwartą :D
Tak totalnie na intuicję wymyśliłam tą zaślepkę. Czy jest to kwestia spryskiwacza - nie mam bladego pojęcia. Pewnie aby to sprawdzić, potrzebuję ponownie zdjąć ten badziewny czarny plastik... :( Szkoda, że nie pomyślałam wcześniej żeby tu napisać, bo ostatnio kolega zmieniał mi silniczek do tylnej wycieraczki, który całkiem padł i nie dało się nic z nim zrobić. Na szczęście udało mi się go kupić na allegro za połowę ceny oferowanej w sklepie.
eFIeLiPeO pisze:sprawdz lepiej uszczelki lamp :) u mnie tamtedy walila woda :)
Jeśli chodzi o lewą tylną lampę - jak można to sprawdzić?

Czy ta usterka jest aż tak popularna?
Pozdrawiam ciepło!
Martyna

Tak jak pisał kolega - lampa też może być przyczyną , bo uszczelki są tam takie piankowe - więc zrób tak jak opisał i zobaczysz czy przecieka .

Co do spryskiwacza - po prostu sprawdź czy psika na szybę.... jak nic nie leci - to albo wyskoczył wężyk - który jest kolejną wadą fabryczną Golferka - ten przy silniku od wycieraczki ... albo na łączeniu pod tapicerką .... tak jak to miało miejsce u mnie ....

Pozdrawiam i życzę jak najmniej problemów z autkiem i samej radości z jazdy ,,, Witam w grupie nową VW-Koleżankę :kwiat:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

mokry bagażnik

Post autor: eFIeLiPeO » pt sty 28, 2011 14:06

MartynaJ, i jak tam ?? woda dalej leci ?? odpisz co bylo przyczyna ;)


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości