Zablokowana tylna klapa mk3 variant

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piotr O.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:59

Zablokowana tylna klapa mk3 variant

Post autor: Piotr O. » czw sty 13, 2011 15:12

Witam. Niniejszym chciałem prosić forumowiczów o pomoc w/w temacie. Problem polega na tym, iż otwierają się wszystkie drzwi (obojętnie, czy korzysta się z pilota, czy kluczyka) oprócz drzwi bagażnika. W trakcie otwierania centralnym, słychać jak pracuje mechanizm otwierania, lecz drzwi pozostają zamknięte. Otwieranie drzwi bagażnika kluczykiem także jest bezskuteczne.Zapewne jest to bliżej nieokreślona awaria zamka Następny problem polega na tym, że nie potrafię zdjąć wewnętrznej pokrywy tych drzwi, gdy one są zamknięte. ponieważ jest ona zabezpieczona po bokach plastikowymi kołkami z rozpieraczami, do których obecnie nie ma dostępu. Może ktoś z forumowiczów miał ten sam problem, z którym sobie poradził lub ktoś ma jakiegoś "pomysła", aby zdemontować pokrywę bez jej dewastacji. Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek skuteczną pomoc. Pozdrawiam. Piotr.
Ostatnio zmieniony pn sty 17, 2011 10:04 przez Piotr O., łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Zablokowana tylna klapa mk3 variant

Post autor: seba198666 » ndz sty 16, 2011 18:29

nie wiem jak jest w kombi ale jesli widac zamek od srodka auta to moze da rade podejsc srubokrętem zeby nacisnąć ta czesc (zaznaczona niebieska strzałka) która trzyma zapadkę zamka po zamkneciu (zaznaczona czerwona strzałka) i zamek sie otworzy Obrazek


seba

Piotr O.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:59

Zablokowana tylna klapa mk3 variant

Post autor: Piotr O. » pn sty 17, 2011 10:10

Cały właśnie problem w tym, że nie ma żadnego dostępu do zamka. Zastanawiam się nad wywierceniem jakiegoś otworu w wewnętrznej pokrywie klapy, aby odblokować zamek. Trudno wyczuć, w którym miejscu zrobić tą dziurę, aby trafić na zapadkę. Dzięki Seba za zainteresowanie.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Zablokowana tylna klapa mk3 variant

Post autor: seba198666 » pn sty 17, 2011 13:46

szkoda ze to kombi. gdy by nie to dało by rade otworzyć.sam tak miałem. zostawilem kluczyki na siedzeniu i wcisnąłem rygiel drzwi pasazera a reszta była zamknieta :( . odkrecasz ta plastikowa listwe nad rejestracją pojawia sie mała luka koło przycisku otwierania klapy wkładasz tam srubokret i sie otwiera :bajer:


seba

mazarin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 28, 2010 20:42

Re: Zablokowana tylna klapa mk3 variant

Post autor: mazarin » wt sty 18, 2011 13:21

Mialem tego typu problem po mroznej nocy- przymrozilo zamek i nie otwieral centralny zamek. Pomoglo polewanie cieplej wody nad klamka i otworzylem jak drut od centralnego puscil. Mozesz rowniez na sile odchylic plastik od srodka i pod silnikem wycieraczek wcisnac drut dlugosci 40cm zakonczony haczykiem i jak podswietlisz sobie latareczka to ruszysz ciegno a druga osoba pociagnie za klamke od zewnatrz.



Piotr O.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:59

Zablokowana tylna klapa mk3 variant

Post autor: Piotr O. » śr sty 19, 2011 23:10

1. No właśnie Seba- w kombi jest wnęka na tablicę przykręcana od wewnątrz. 2.U mnie na pewno nie występuje problem zamarzniętego zamka, ponieważ to stało mi się już późną jesienią, kiedy jeszcze było ciepło. Muszę spróbować, czy da radę na tyle odgiąć tą pokrywę z góry pod szybą, aby wsunąć jakiś drut. Jak zrobię, to dam znać, czy dałem radę.



Awatar użytkownika
Szynkarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 06, 2008 20:57
Lokalizacja: Cieszyn <SCI>
Kontakt:

siłowniki klapy MK3 variant

Post autor: Szynkarz » ndz sty 23, 2011 13:16

witam, mam pytanie, potrzebuje wymienic moje siłowniki w klapie w variancie, jakie go producenta warto kupić na co zwrócić uwage, gazowe, gazowo - olejowe?



Piotr O.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:59

Zablokowana tylna klapa mk3 variant

Post autor: Piotr O. » ndz sty 23, 2011 14:57

W tej dziedzinie nie mam pojęcia. U mnie są jeszcze oryginalne i bardzo dobrze trzymają,........bynajmniej do czasu kiedy mogłem otwierać tylną klapę. :( Otwierając forum już miałem nadzieję, że ktoś napisał, jak pomóc mi w otwarciu klapy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości