Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PaulSilence
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 17, 2011 15:08
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: PaulSilence » pn sty 17, 2011 15:34

Cześć potrzebuje waszej pomocy. w mojej golfiznie 3 umiera juz silnik(1.4)Benzyna+LPG., ma przejechane ok 2700 tys. i juz jest na dojechaniu, chcialem sobie uproscic zycie i nie bawic sie w generalke tylko po prostu wymienic mu silnik. Teraz mam wielki problem gdyz nie wiem jaki silnik moge mu wstawic, a dokladniej moj samochod jest z 96 roku i ma skrzynie 4 biegowa. Pytanie do was, czy moge tam wstawic silnik Np 1.8, 1.4 , (http://moto.allegro.pl/silnik-1-4-oraz- ... 18027.html" onclick="window.open(this.href);return false; , http://moto.allegro.pl/silnik-gilf-3-1- ... 35282.html" onclick="window.open(this.href);return false;) Czy beda jakies problemy Np, niepasujace sprzegło, skrzynia itp. czy bedzie cacy.? Prosze o szybka odpowiedz. z Gory dziekuje



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: ostry » pn sty 17, 2011 16:01

270tys i już kaput? nie lepiej remont zrobić?



Awatar użytkownika
PaulSilence
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 17, 2011 15:08
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: PaulSilence » pn sty 17, 2011 16:24

no wlasnie tak myslalem, lecz powiem ze niezaciekawie z nim jest. przepala wode, bierze olej, problemy z odpalaniem, z jazda, z obrotami czasem zanik mocy, halasuje strasznie... i jeszcze troche by sie tego uzbieralo, wiec nie wiem czy to warte zachodu.



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: lon3201 » pn sty 17, 2011 16:50

wszystkie te objawy wynikają na uszczelke pod głowica jeżeli faktycznie to jest przyczyna to lepiej bys miał zrobic to,taniej i w zasadzie mniej roboty.Jesli sie upierasz na wymianie silnika to lepiej ci by było kupic razem ze skrzynią 5 biegowa większa oszczednosc na trasie uchwyty mocowania silnika są te same w razie mocniejszego silnika przeguby są grubsze i inne długosci jesli stare nie spasuja mozna wymienic dodatkowy koszt i czy elektryka bedzie pasowała. Ale radze zajrzec do mechanika i sprawdzic czy to uszczelka pod głowicą



Awatar użytkownika
PaulSilence
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 17, 2011 15:08
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: PaulSilence » pn sty 17, 2011 16:58

Dzisiaj jade do mechaniaka zobaczymy co powie, wieczorkiem napisze co jest 5.



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: TheBiSHoP » pn sty 17, 2011 17:45

silnik trzeba zmienić razem ze skrzynią. 1.4 leży inaczej i skrzynia jest inna.
lon3201 pisze:czy elektryka bedzie pasowała
zmieniasz silnik z kompletną wiązką i tyle.


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: Paweł Marek » pn sty 17, 2011 19:02

jeśli zmieniasz silnik - najprościej na taki sam, unikasz wówczas całej masy kłopotów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
PaulSilence
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 17, 2011 15:08
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: PaulSilence » wt sty 18, 2011 14:35

Czesc, dzieki za info. Wczoraj pojechalem po swoja golfizne do mechanika i zabralem ja do innego. Powiem ze przeboje z nim byly przednie. Samochod stal prawie dwa tyg, pod nim bylo w cholere durzo oleju jak by z miski cieklo. NIe moglem go odpalic, dopiero po licznych probach na pych, lecz z wielkim trudem . Tuz po odpaleniu musialem go wkrecac na obroty bo gasl, nastepnie strasznie wariowaly mu te obroty, podczas jazdy strasznie silnik chalasowal az droguwka mnie zatrzymala z pytaniem 'co sie panu stalo z samochodem' :D Byly tez dziwne obiawy, a dokladniej dziwne skoki mocy... Zobaczymy co powie kolejny mechanik. Waszym zdaniem coz to moze byc, czemu silnik az tak skandalicznie sie zachowuje...?



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: TheBiSHoP » wt sty 18, 2011 16:57

Paweł Marek pisze:Paweł Marek
bez przesady jakie mogą być kłopoty w trójce. nawet jak czegoś zabraknie to wszystko można kupić na szrotach za grosze.


Obrazek Obrazek

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: lon3201 » śr sty 19, 2011 16:40

a nie uderzyłes gdzies wczesniej miska i moze ci ojej uciekł i szedł na sucho wtedy zawory chałasowały ,czy raczej odgłos był jak by wydech dziurawy?a gdy nie było dosc oleju to samochod rowno nie pujdzie



Awatar użytkownika
PaulSilence
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 17, 2011 15:08
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: PaulSilence » śr sty 19, 2011 16:57

Czesc Panowie. kupilem go i niby wczesniejsza wlascicielka zgubila miske, lecz rzekomo odrazu zgasila silnik, jak bylo tego nikt nie wiem, w kazdym badz razie dzisiaj dostalem telefon od mechanika i powiedzial ' silnik jest caly zajechany w gre wchodzi wymiana na inny'. wiec troszke nieciekawa sprawa. Pytanie Do was bo bede musial wybrac, jakie serce mu wstawic tak by byly male koszta a by lepiej jezdzil niz standardowy 1.4 60km. ( chcem by cala naprawa wyniosla ponizej 1k.) przypominam skrzynia 4 biegowa.
Czekam na sensowne podpowiedzi, dzieki z gory.:)



salem78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 11:56
Lokalizacja: Wołów
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: salem78 » śr sty 19, 2011 20:13

koszt silnika to w najtanszej opcji 500zł ( i nie wiadomo w jaki stanie jest silnik ) do tego robocizna mechanika a dodatkowe koszty to wymiana rozrządu , olejów i filtrów wiec nie wiem czy taniej nie wyjdzie remont kapitalny który może wynieść jakieś 1300zł ( góra i dół )



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: lon3201 » śr sty 19, 2011 22:33

ja w swoim mk2 nie raz wymieniałem silnik i jak masz troche pojęcia to sam dasz rade wymienic ewentualnie koncowe podłączenia u mechanika wiec koszt nie był by duży jak bys miał robic kapitalke to i wypadało by ci wymienic rozrząd i podstawa olej wiec na to samo wyjdzie kolejna sprawa to jak bys sam nie robił kapitalki to bys musiał znalezc mechanika co ci to zrobi za pół darmo tez pewnie nie bedzie robił (znajomy mowił ze za wymiane silnika kasują 700zł)silnik kupisz do 500zł to fakt nie ma gwarancji ze bedzie palił jesli kupisz na szrucie miałem taki przypadek ze włożyłem a silnik był padniety wymienili ale robota na marne jak kupujesz od kogos np. allegro to raczej bedzie chodził



Awatar użytkownika
PaulSilence
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 17, 2011 15:08
Kontakt:

Bardzo Pilne ! Wymiana SIlnika na inny

Post autor: PaulSilence » śr sty 19, 2011 23:15

za wymiane silnika 700zl.? chlopie chyba lekko podniosles cene, 300 zl za wymiane to jest max. do tego silnik jak Pan 'salem78' powiedzial za ok 500. lecz wlasnie kwestia jaki silnik, w dalszym ciagu nie mam pojecia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości