Wspomaganie kierownicy, klima ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tofik90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy, klima ?

Post autor: Tofik90 » śr sty 12, 2011 20:54

Witam ! Mam taki problem, pompa wspomagania zaniemogła, silnik pracuje dużo głośniej (prawdopodobnie przez nią) w czasie gdy kręce kierownicą płyn wydostaje się przez korek, pompa też jest cała mokra.
Czy jest jakiś sposób na odnowienie tej pompy czy jestem zmuszony kupić nową ? Czy opłaca się kupić używaną?
I mam jeszcze jeden problem, prawdopodobnie nie działa mi klimatyzacja. Nie wiem czy na pewno, bo zawsze po włączeniu słychać było takie cyknięcie (załączenie się sprężarki ) teraz czegoś takiego nie słysze... może przez tą pompe, bo strasznie głośno chodzi... jak w czasie gdy na dworze temperatura oscyluje wokół zera sprawdzic, czy klima działa ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wspomaganie kierownicy, klima ?

Post autor: Paweł Marek » śr sty 12, 2011 21:26

klima nie działa poniżej 5 stopni - taki niestety głupi patent vw.
Pompa - jeśli siła wspomagania jest ok - można próbować regenerować - czyli wymienić jej simering i łożysko - opis w FAQ, u speca - 100-150 zeta bez demontażu i montażu, i szukać nieszczelności po "ssącej" części pompy - czyli wąż i przyłącze do pompy)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tofik90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy, klima ?

Post autor: Tofik90 » sob sty 15, 2011 12:48

Mam jeszcze pytanie . Pompe wymieniam, kupie raczej używkę oryginalną. Jakie pompy pasują do silnika 1.9 TDi ? Czy może to być pompa z passata lub nowszego golfa lub niekoniecznie TDi ?



Awatar użytkownika
Tofik90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wspomaganie kierownicy, klima ?

Post autor: Tofik90 » pn sty 17, 2011 18:00

??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wspomaganie kierownicy, klima ?

Post autor: Paweł Marek » pn sty 17, 2011 19:10

masz dwa wyjścia: sprawdzić po numerach, albo wziąć obie do reęki (kub dokładne foto) i sprawdzić czy tak samo wychodzą z pompy wyjścia na weże, i czy koło pasowe ma identyczne odsadzenie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości