wygłuszanie mk4 - pytanie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

wygłuszanie mk4 - pytanie

Post autor: szczeniak » wt maja 23, 2006 14:15

Chce wygluszyc porzadnie drzwi przednie w moim mk4, mam juz tasme dekarska i dystanse z mdfu.
Mam zamiar wygluszyc wewnetrzna komore, naklejajac tasme na zewnetrzna blache oraz uszczelnic ja z drugiej strony czyli miedzy boczkiem a ta komora. Problem w tym, ze nie moge sie dostac do tej komory wewnetrznej, jesli ktos demontowal juz boczek to wie pewnie o co mi chodzi. PO zdjeciu boczka mamy przykrecona blache z otorem na glosnik i 2 mniejsze otwory gdzie widac prowadnice szyb elektr., gdzie nawet reki sie nie wlozy:) W innych autach te otory konstrukcyjne sa znacznie wieksze co utalwia wyklajanie komory, ale utrudnia za to od drugiej, bo trzeba przykrecac blachy aluminiowe.
Dobra do rzeczy: probowalem odkrecac ta blache i ja zdemontowac ale trzyma sie z nia szyba.
Nie wiem za bardzo czy musze wyjmowac oddzielnie szyby i jak to wogole sie robi?
Czy ktos juz mial podobny problem i moze wygluszal ta komore w mk4??

bede wdzieczny za jakies pomocne podpowiedzi

bo nie wiem czy wyglusznie tylko z jednej strony ma sens :okej:



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt maja 23, 2006 17:49

trzeba opuscic szybe na wysokosc tych otworow montarzowych i wyciagnac plastikowe koleczki trzymajace szybe. tylko chyba musisz trzymac szybe zeby nie poleciala do dolu bo bedzie bum. musisz odczepic szybe bo inaczej nie odkrecisz tej blachy. sa do niej zamocowane prowadnice i zamek. nie wiem dokladnie jak to zdemontowac bo jeszcze tego nie robilem, poszukaj na forum a na pewno cos znajdziesz bo sam szukalem tematu rozkrecenia drzwi.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » wt maja 23, 2006 22:44

Dzieki za odzew, szukalem na forum i nic nie znalazlem jak wyjac szybe. Jeszcze raz zdemontowalem boczek, opuscilem szybe do takiego poziomu, az widzialem zaczepy szyby, a dokladnie 1 zaczep bo drugie byl urwany, taki biały plastik, teraz juz wiem dlaczego druga szyba sie wolniej podnosila/opuszczala, na jednym zaczepie jezdzila.

NIe wiem gdzie ja teraz dorwe taki zaczep :kac:
I jak wyjac ta szybe? Moze juz ktos wyjmowal?, bo bez tego ani rusz
nie wiem czy wogole wyjdzie tak, bo uuszczelki jeszcze ja trzymaja, chnyba ze pod jakims katem

wszelkie sygestie wskazane :okej:

[ Dodano: 02 Cze 2006 16:22 ]
Juz zdemontowalem caly boczek i dostalem sie do blachy zewnetrznej.
Tak jak pisales trzeba opuscic szybe az beda widoczne chwytaki szyby przez te 2 male otworki w blasze. Odkreca sie sruby tak aby szybe dalo sie z nich wyjac, pozniej opuszczamy szybe do samego dolu ( uwaga trzeba uwazac w tym momencie bo szyba lubi zostac trzymana przez uszczelki i latwo moze zleciec, wiec trzeba ja trzymac. Opuszczona szybe wyjmuje przekrecajac ja ucietym rogiem do dolu:) POzniej odkrecamy blache i wyjmujemy ja. wszystko

takie male info :okej:



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr cze 07, 2006 16:42

fajnie ze udało sie rozwikłać kolejną zagadkę :grin: sam chce się zabrać za wygłuszenie drzwi więc twoj opis będzie bardzo pomocny. co do zaczepów to jest to bolączka Mk4. jak tylko szyba przymarza to przy probie jej otwarcia na 95% zerwie sie zaczep. z tego co wiem to nie mozna kupic oddzielnie tych plastikow. poszukaj na allegro bo ostatnio widzialem ze ktos chyba sprzedawal w komplecie z prowadnicami za ok 130zl. niby sporo ale to i tak ulamek tego co chce ASO.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » śr cze 07, 2006 17:02

Tez mi się wydaje ze to jedna z wad ukrytych mk4, łamią sie konkretnie te białe plastiki na ktorych sa zamocowane metalowe uchwyty szyby ze srubami skrecajacymi.
Objezdzilem nie jeden sklep z czesciami, nikt tego nie sprzedaje, w serwisie VW trzeba zamawiac caly komplet do elektrycznych szyb za 500 zl. Ogolnie bardzo ciezko dostac ta czesc, ale znalazlem goscia ktory to sprzedaje:

http://www.allegro.pl/item106486616_zes ... ia_vw.html

lub

http://www.margotjg.com/sklep/product_i ... cts_id=212

Koles ma tez spinki tapicerskie do mk4.
Ja narazie skleilem sobie ten plastik, zobaczymy jak dlugo wytrzyma. Pewne jest, ze w zime trzeba uwazac z opuszczaniem szybek !!!
W weekend wygłuszam drzwi, moze zrobie fotorelacje, montuje tez dystanse z mdfu robione na zamowienie i glosniki POwerbass CK6 Chrome.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt cze 09, 2006 10:44

to powinno ładnie grać jak już wszystko złożysz. jeżeli chodzi ci o te spinki które trzymają tapicerkę do drzwii to kupowałem je w ASO po 2zł/sztuka. z resztą one raczej długo wytrzymują. trzeba tylko uważać przy zakładaniu tapicerki żeby spinka się nie przesuneła bo wtedy nie trafi na otwór i tak ją najłatwiej uszkodzić. ale ogólnie są one wielokrotnego uzytku. a co do tych plastików od szyby to ASO odpada, trzba szukać na allegro lub szrotach :crazy:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » pt cze 09, 2006 20:21

Dokładnie szybę wyjmuje się tak, jak opisaliście- robiłem to, bo jak mi ukradli radio i wybili szybę (skur...yny) to właśnie pękł jeden plastik...
Polecam zakup zestawu naprawczego z Allegro- wystarczy wpisać "zestaw naprawczy" do wyszukiwarki na Allegro i znajdzie.
Trochę drogo gość chce za dwa plastiki- zestaw naprawczy jednej szyby- ale zestawik pozwala wymienić obie kostki w mniej niż 5 mint, ponieważ zawiera także plastiki potrzebne do tego, żeby unieruchomić linkę, a potem ją poluźnić i ponownie napiąć- bardzo to ułatwia pracę.
Ja uzywam kostki już ponad 2 miesiące i na razie ładnie chodzi, chociaż teraz lato i szybki chodzą często :)

A może masz fotki z wygłuszenia?
Bo ja też coś takiego planuję...

Wszstkie spinki i śrubki bez problemu i niedrogo dostaniesz w ASO- tak, jak pisali koledzy ;) ale jeżeli są oryginalne, to tak łatwo ich nie połamiesz...

Powodzenia i pozdro!


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości