Głośnik niskotonowy firmy RE

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: JacekTDI » pn sty 10, 2011 15:31

Witam, niestety "szukajka" nie pozwala na szukanie frazu mniejszej niż 3 litery, tak więc wpisując w niej RE otrzymujemy komunikat : Następujące słowa zostały zignorowane, ponieważ występują zbyt często: re.

W związku z tym prosze użytkownikó o opinię dotyczącą głośnikó do subwooferów firmy RE. Czasami w tematach gdzieś ktoś o firmie wspomni, ale tylko w takim kontekście "ja bym dozbierałkasy i kupił RE". Wszystko ok, firma musi byc dobra, ale które RE kupić?? jaka jest hierarchia tych głośników?? jak już się kupi to jaki wzmak do niego przywalić żeby to zagrało??

Czy taki zestaw dobrze zagra:
http://allegro.pl/subwoofer-re-audio-ke ... 07600.html" onclick="window.open(this.href);return false;

????

Aktualnie mam skrzynię zamkniętą z głośnikiem u-Dimension Jr.1004v2 i powiem tyle... Hertz HSK w wygłuszonych drzwiach dają większy BASS niż ta skrzynka, sprawdzałem to na 3 wzmacniaczach: CARPOWER MONACOR WANTED-4/320 MK2 680WAT w mostku 240W, potem na BLAUPUNKT GTA 4100B też mostek i na końcu na RODEK R4100N na mostku 250W i krótko mówiąc jestem rozczarowany. Magnat EDITION BP 130 gra lepiej niż to osławione "majkro-dimenszion".

Reasumując, nadal poszukuję subwoofera, który w końcu zagra i da BASS na odpowiednim poziomie. :helm:

Z góry dziękuję za porady sugestie i cierpliwość moderatorów ;)



Anty1234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw lis 18, 2010 18:39

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: Anty1234 » pn sty 10, 2011 16:39

to raczej glosnik do kulturalnego grania nie napier... :D (ten u dimension) powiedz w jakiej skrzynce go miales

firma RE audio jest bardzo dobra, a opine o tym glosniku czytalem i tez sa dobre :P nie wiem tylko czy dla ciebie nie lepsza by byla skrzynia BR


Ile chcesz wydac na glosnik i wzmacniacz ?? chcesz kulturalnego grania czy mocnego napie.... :d



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: Kubus20 » wt sty 11, 2011 00:17

Magnat EDITION BP 130 gra lepiej niż to osławione "majkro-dimenszion".
Miało być jakościowo za te pieniążki, to dostałeś jakościowo :bigok: , a wyszło jak zawsze z wami.

Akcja typu:
klient:"Chciałbym żeby ładnie grało, jakościowo itd."
a po montażu: "mało basu" :rotfl:

Po tym co piszesz, to dla CIebie lepsza byłaby skrzynia BR z 12 calowym subem, skoro jakość magnata B30 jest lepsza od Jr 1004 heh.



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: JacekTDI » wt sty 11, 2011 09:37

Anty1234 pisze:to raczej glosnik do kulturalnego grania nie napier... :D (ten u dimension) powiedz w jakiej skrzynce go miales
Skrzynia zamknięta robiona w ESSA pod głośnik. Aha głośnik 25cm. Co do kwoty, to dam tyle ile trzeba by być wreszcie zadowolonym (1000 za sub?? wzmak jak będzie trzeba to też się kupi, gdyby ten nie wystarczał).

[quote="Kubus20]
Miało być jakościowo za te pieniążki, to dostałeś jakościowo :bigok: , a wyszło jak zawsze z wami.

Akcja typu:
klient:"Chciałbym żeby ładnie grało, jakościowo itd."
a po montażu: "mało basu" :rotfl:

Po tym co piszesz, to dla CIebie lepsza byłaby skrzynia BR z 12 calowym subem, skoro jakość magnata B30 jest lepsza od Jr 1004 heh.[/quote]

Kubus20, tu mi nie chodzi o to, że to źle gra, tylko o to, że woofery HSK mają więcej basu niż ten Dżunior.
Oprócz ttego Magnata co wymieniłem wcześniej siedziałem też w Audi A6 z 2002 roku u szwagra, który ma tam jakiś fabryczny sprzęt z subwooferem w nadkolu bassreflex (nie BOSE) i gra to całkiem porządnie, bass jest czysty, spokojny, ładnie rozchodzi się po kabinie, bez jakiejś dodatkowej uciąźliwości, dlatego moje rozczarowanie jest takie, że jak jest normalna głośność to Dżunior przegrywa z wooferami, jak się pogłośni więcej (niewiele więcej, żadne głośności lotniskowe) to tak jakby był za słaby do wzmaka, natomiast Magnat włosami rusza, a ja bym chciał coś po środku, wyważone, dynamiczne, ze spora głębią ale nie naprzykrzające się.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Re: Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: powalla » wt sty 11, 2011 10:33

Co do tego Re sr10d4 z linku i kenia ... to Piotrek (wystawiający) teraz ma chyba CV104 na pokładzie , więc jak widać powodem sprzedaży jest przesiadka na "wyższą półkę" tak żeby dorównać jego reszcie klocków w aucie. Słuchaj z Jaworzna do Tychów masz prościutką drogę i max ze 25km , więc co za problem podjechać , podpiąć i posłuchać ? Boisz się że Ci się spodoba ?

PS: ja już wiem że tak , bo po "suchym" uDim słuchając RE masz wrażenie że ktoś do wzmacniacza dolał redbula :hmm: RE gra z mięchem i powerem i to w mikrusiej budzie!



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: JacekTDI » wt sty 11, 2011 13:19

powalla pisze:Co do tego Re sr10d4 z linku i kenia ... to Piotrek (wystawiający) teraz ma chyba CV104 na pokładzie , więc jak widać powodem sprzedaży jest przesiadka na "wyższą półkę" tak żeby dorównać jego reszcie klocków w aucie. Słuchaj z Jaworzna do Tychów masz prościutką drogę i max ze 25km , więc co za problem podjechać , podpiąć i posłuchać ? Boisz się że Ci się spodoba ?

PS: ja już wiem że tak , bo po "suchym" uDim słuchając RE masz wrażenie że ktoś do wzmacniacza dolał redbula :hmm: RE gra z mięchem i powerem i to w mikrusiej budzie!
Powalla, już pisałem (do sprzedającego) o mozliwość podjechania, a co do tego RedBula, jeżeli jest tak jak mówisz, to już sobie wyobrażam efekt:)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: Kubus20 » wt sty 11, 2011 19:44

Kubus20, tu mi nie chodzi o to, że to źle gra, tylko o to, że woofery HSK mają więcej basu niż ten Dżunior.
No właśnie. I tu jest pies pogrzebany. Jeszcze sporo czasu upłynie, zanim zrozumiesz, że woofery nie są od basu...

Co do Bose z A6, czy magnata, którego wcześniej wymieniłeś, to te sprzęty nie wydają z siebie basu, tylko buczenie i o to właśnie mi chodzi.
Wsiądź do któregokolwiek auta na zawodach sound off i zobacz ile tam jest basu i jaki on dokładnie jest, wtedy będziesz miał punkt odniesienia.
Generalnie nie chodzi o sam sub Jr. 1004, tylko o to, że często klienci źle precyzują swoje wymagania i potem trzeba drugi raz suba kupować. Powinieneś od razu pisać, że chcesz fajnej jakości, ale ma również pier***nąć miłym mięchem i byłoby wiadomo o co chodzi :grin: :grin:

W każdym razie z RE SR powinieneś być bardziej zadowolony, jeśli już jasne są Twoje wymagania. Jakości brzmienia mu nie brakuje.
Co do tego Re sr10d4 z linku i kenia ... to Piotrek (wystawiający) teraz ma chyba CV104 na pokładzie , więc jak widać powodem sprzedaży jest przesiadka na "wyższą półkę" tak żeby dorównać jego reszcie klocków w aucie.
Oby się nie okazało, że "zamienił stryjek siekierkę na kijek..." :D

Miałem CV 104 i delikatnie się na nim zawiodłem po opiniach na forach, ale to było dawno i miał chyba jednak za mało watów podane, więc mogę się mylić. Może jeszcze kiedyś będzie mi dane posłuchać.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: powalla » wt sty 11, 2011 22:05

CV 104 , a RE Sr to dwie różne szkoły (Jr gra trochę w stylu CV... ale trochę :chytry: ) ale Piotrek sam się już przekonał że CV to nie to co mu pasuje i z tego co wiem , to teraz ma parcie na 2x HS200 :hmm:

PS: sam teraz mam cv124 w closed ... kupiony po miesięcznym testowaniu w aucie , a nie po "dobrych opiniach na forach" ... aaa i na brak watów nie może narzekać , bo ma całe 880w rms do swojej dyspozycji :bajer:



Awatar użytkownika
vr6syncro
PREZES 4x4
PREZES 4x4
Posty: 1249
Rejestracja: czw sty 01, 2009 23:30
Lokalizacja: ZachPom

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: vr6syncro » śr sty 12, 2011 15:53

Kubus20 pisze:Oby się nie okazało, że "zamienił stryjek siekierkę na kijek..." :D

Miałem CV 104 i delikatnie się na nim zawiodłem po opiniach na forach, ale to było dawno i miał chyba jednak za mało watów podane, więc mogę się mylić. Może jeszcze kiedyś będzie mi dane posłuchać.
ja też się zawiodłem na Cerwinie, oni kiedyś robili dobre głośniki (np. stary Stroker), nowe konstrukcje są chyba trochę przereklamowane
(ale to tylko moja opinia i pewnie wielu się ze mną nie zgodzi)
...a co do tematu to z RE będziesz zadowolony, jest tak jak pisze powalla,
powalla pisze:RE gra z mięchem i powerem i to w mikrusiej budzie!
ale widzę że tobie bardziej zależy żeby było mocno i lepszy by był RE12''
JacekTDI pisze:Magnat EDITION BP 130 gra lepiej niż to osławione "majkro-dimenszion".
:zakrecony: dobry żart
Kubus20 pisze:I tu jest pies pogrzebany. Jeszcze sporo czasu upłynie, zanim zrozumiesz, że woofery nie są od basu...
dokładnie , musisz się określić czy chcesz soundoff czy dbdrag, nie da sie miec obu


2,9vr6syncro viewtopic.php?f=88&t=301280" onclick="window.open(this.href);return false;
Rallye viewtopic.php?f=87&t=396054" onclick="window.open(this.href);return false;
Szanuj-się.pl http://www.szanuj-sie.pl/forum/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: JacekTDI » śr sty 12, 2011 17:11

vr6syncro pisze:JacekTDI napisał(a):
Magnat EDITION BP 130 gra lepiej niż to osławione "majkro-dimenszion". dobry żart
Nie będę polemizował, mi Dżunior nie siadł i tyle
vr6syncro pisze:Kubus20 napisał(a):
I tu jest pies pogrzebany. Jeszcze sporo czasu upłynie, zanim zrozumiesz, że woofery nie są od basu...
dokładnie , musisz się określić czy chcesz soundoff czy dbdrag, nie da sie miec obu
Panowie nie mówię tu co chcę mieć z woofera, tylko odniosłem się do tego, że HSK jak się ustawi to ma mocniejszy bass niż ten Dżunior, a chyba po to Dżuniora wsadziłem, żeby robił za bass, a nie żeby musiały go woofery wyręczać :helm:



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: JacekTDI » czw sty 13, 2011 20:32

Witam, łyknąłemtego RE, w porównaniu z Dzuniorem, to jest przepaść. Dżunior to w tym momencie popierdółka:) Dodam, że RE jest spięte na 2 Ohm`y i podłączyłem pod RODEK R4100N w mostek. Po pół godzinie ostrego grania na zróznicowanej muzie Rodek się wyłączył :panna: a w sumie nie powinien.
Wychodzi na to, że teraz muszę rozglądnąc się za mocnym monoblokiem stabilnym dla 2 Ohm :kac:

Reasumując, polecam RE, bo to jest niezła armata jakościowa i głośnościowa :)

Już wszystko wiem, Rodek w mostku pracuje tylko pod 4 Ohm`y, dlatego nie dał rady ciągnąć RE Audio ;)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: Kubus20 » czw sty 13, 2011 21:39

Dopompuj RE prawdziwe 500W RMS i zapakuj go w BR to dopiero zobaczysz jak potrafi uderzyć :grin:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: powalla » czw sty 13, 2011 21:51

Mogłeś brać też zaraz tego Kenia ... porządny i dobrze trzymający za "twarz" membrankę . To że się wyłączył to i tak masz szczęście że Protect działa , bo ten Rodek jest stabilny do 4 ohm na mostku , a Ty go męczysz dwoma ohmami :hmm: .



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Głośnik niskotonowy firmy RE

Post autor: Kubus20 » czw sty 13, 2011 23:11

Rodeki potrafią sporo znieść, te stare bynajmniej. Stare, dobre analogowe piece. Pod suba jak znalazł :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości