Odpadł tłumik - jaki wybrać na wymianę ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Odpadł tłumik - jaki wybrać na wymianę ?

Post autor: skaktus » sob sty 08, 2011 14:27

Witam.

Wczoraj od tak sobie odpadł mi tłumik (końcowy). Na szczęście było to pod blokiem, więc jedyne uszkodzenie to rysa na zderzaku.

Przeglądałem aukcje, pytałem w sklepach i są 2 typy tłumików - pierwszy zestaw to taki że 3 tłumiki są walcami, drugi zestaw to taki że 2 tłumiki to walce a 3 tłumik to coś w rodzaju sześcianu. Silnik w aucie to 1,4, rocznik 94. Problem jest taki że nie mam teraz jak podjechać na kanał itp - auto wiadomo buczy itp...

Czy ktoś z was może stwierdzić który zestaw będzie odpowiedni ? Czy ktoś z was może polecić konkretny model. Słyszałem o "aluminiowanych" tłumikach, jednak co sklep to inna opinia. Co byście polecili, aby nie rdzewiało za szybko i było odpowiednie jeśli chodzi o trwałość, wymiary itp.

Dzięki



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Odpadł tłumik - jaki wybrać na wymianę ?

Post autor: Qto » sob sty 08, 2011 16:05

hmmm jak tłumi odpadł a jest cały to może warto go przyspawać ??



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Odpadł tłumik - jaki wybrać na wymianę ?

Post autor: skaktus » sob sty 08, 2011 16:26

Witaj.

Mocowania w gumach fakt całe, ale niestety przy bliższych oględzinach okazało się że boczne ścianki tłumika są już w fatalnym stanie i spawanie nie ma sensu.

Co myślicie nad zestawami w cenie ok 150 zł (tłumik środkowy + końcowy) z tych cudownych "aluminiowanych" blach ?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Odpadł tłumik - jaki wybrać na wymianę ?

Post autor: wojtas46 » sob sty 08, 2011 21:01

Cena przyzwoita jak na taki zestaw , myślę że z 5 lat powinien polatać .Sam gdy miałem trójkę coś takiego założyłem i całkiem przyzwoicie to pracowało . Tylko przy montażu końcowego trzeba było trochę przespawać uchwyty , ale w sumie oki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Odpadł tłumik - jaki wybrać na wymianę ?

Post autor: Paweł Marek » sob sty 08, 2011 21:44

tani zestaw np firmy Polmostrów (Płóciennik) wytrzyma spokojnie moze nie 5 ale 3-4 lata i niema sensu pakowac się w nic droższego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Odpadł tłumik - jaki wybrać na wymianę ?

Post autor: skaktus » ndz sty 09, 2011 14:47

Taki akurat zakupię - widziałem już kompletny zestaw bez strumienicy. Myślę że cena zdatna :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości