Wymiana pompy oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Wymiana pompy oleju

Post autor: jarek43_16 » pt sty 07, 2011 21:07

Witam, mam golfa II 1.6 PN, i chce wymienić pompe oleju, czy wystarczy odkręcić miskę olejową, wyciągnąć pompę i wstawić nową? Nie ma żadnych haczyków co mógłbym źle zrobić? :shock:



Awatar użytkownika
rafi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:41

Wymiana pompy oleju

Post autor: rafi123 » pt sty 07, 2011 22:23

mogą być komplikacje bo ta pompa jest napedzana z mechanizmu rozrządu przez wałek pośredni, a na tym samym wałku umieszczony jest rozdzielacz zapłonu który trzeba najprawdopodobniej zdemontować



jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Wymiana pompy oleju

Post autor: jarek43_16 » sob sty 08, 2011 12:13

a po co go trzeba zdemontować? w czym on przeszkadza? :grrr:



Awatar użytkownika
rafi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:41

Re: Wymiana pompy oleju

Post autor: rafi123 » sob sty 08, 2011 20:49

jarek43_16 pisze:a po co go trzeba zdemontować? w czym on przeszkadza? :grrr:
z tego co pamiętam jak to robiłem to nie mogła pompa sie zazebic z tym rozdzielaczem... wiem ze po wyjęciu tego rozdzielacza szybko założyłem... mozesz popróbowac bez wyciągania
a tak na marginesie mogę zapytac jaki jest powód wymiany tej pompy..



jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Wymiana pompy oleju

Post autor: jarek43_16 » sob sty 08, 2011 22:19

wielkie dzięki :bigok:


Powód wymiany oczywiście można wiedzieć, otóż gdzy silnik osiągnie pewną temperaturę, to włącza się kontrolka oleju i brzęczek, wymiana czujników nie pomogła, wymiana oleju i filtra pomogła na jakieś 600km i spowrotem problem powrócił, więc teraz za to zamierzam sie zabrać, ale dzisiaj gdy golfika na chwile odpaliłem, to zobaczyłem mega dużo białego dymu i coś mi się wydaje, że bez potrzeby tą pompe teraz kupowałem :kac: bo być może uszczelka pod głowicą jest walnięta, oleju zawsze ubywało jakieś 2 setki na 1000km i ostatnio zauważyłem, że po trochu płynu chłodniczego ubywa :(



Awatar użytkownika
rafi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:41

Wymiana pompy oleju

Post autor: rafi123 » ndz sty 09, 2011 13:45

przed wymianą pompy zawsze sprawdzaj cisnienie manometrem....to jest najbarzdziej wiarodajna metoda sprawdzania układu smarowania....jezeli chodzi ouszczelke pod głowicą...najpierw sprawdz ta pompe bo moze bys zwyczajnie smog czesciowo nie drożny lub miska olejowa zagięta akurat pod tym smogiem i trudniej jest mu zaciągnąć olej.... i co bardzo wazne sprawdz panewki głowne na wale z braku cisnienia oleju mogło nastąpic znaczne zuzycie...ja bym jeszcze sprawdził chłodnice oleju... jest to urzadzenie w którym spotyka sie olej i płyn chłodniczy jezeli bedzie cos nie tak to olej bedzie przedostawał sie do układu chłodzenia.
a jak wymienisz pompe i panewki to olej i filtr tez by pasowało

jezeli chodzi o cisnienie oleju to dla tego silnika powinno wynosic 2 bar przy 2000 obr/min



jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Wymiana pompy oleju

Post autor: jarek43_16 » ndz sty 09, 2011 14:22

miske olejową to miałem zgiętą od kąd pamiętam i było dobrze, wg mnie to zaczęło to się dziać jak wymieniłem termostat, bo w golfie wogóle grzania nie było przy -10 -20 to już wogóle, wskazówka temperatury jak było jeszcze ciepło to słabo się podnosiła, a po wymianie termostatu to już normalnie działa i jak dojdzie do takiej jednej kreski, troche po skosie na lewo to włącza się kontrolka i brzęczek, o mierzeniu ciśnienia oleju nawet nie pomyślałem, bo chyba nigdzie nie wyczytałem, lub mi z głowy wypadło, to mój pierwszy samochód, więc to chyba tłumaczy, że nie wiem co i jak, mam go od 9 miesięcy, zrobiłem już ok 11tys i wszystko ok było


a jeszcze jeśli jest to istotne, to golf jest zagazowany, ma też biały nalot na korku od wlewu oleju, ten nalot to od zawsze był



Awatar użytkownika
rafi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:41

Wymiana pompy oleju

Post autor: rafi123 » ndz sty 09, 2011 18:16

biały nalot to skroplona para wodna z olejem to normalne przy tzw krótkich przejazdach
do mierzenia cisnienia bedzie ci potrzebny manometr i odpowiedni adapter który wkrecasz w miejsce czujnika cisnienia oleju
a jeszcze jedna wazna informacja... silnik ten posiada 2 czujniki czisnienia oleju: czujnik 0,3 bara i czujnik 1.8 bara
pierwszy zapala lampke oleju kiedy cisnienie spadnie ponizej 0,3 bar a drugi (1,8)zapala lampke i uruchamia brzęczek kiedy ciśnienie spadnie ponizej 1,8 bara na dłużej niz 1 sekunde a prędkosc obrotowa silnika wynosi więcej niz 2150 obr/min
oba czujniki znajduja sie na podstawce filtra bodajze z białą izolacją to jest 1.8



jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Wymiana pompy oleju

Post autor: jarek43_16 » ndz sty 09, 2011 19:22

tak są 2 czujniki, biały na filtrze oleju i brązowy w bloku silnika, no i masz racje robie krótkie przejazdy, bo do pracy mam raptem 3km, wezmę się za to w tym tygodniu i zdam relacje :kac:



jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Wymiana pompy oleju

Post autor: jarek43_16 » sob sty 15, 2011 20:37

to tak wymieniłem pompe (obeszło się bez zdejmowania rozdzielacza zapłonu, pięknie za pierwszym razem wskoczył ząbek pompy), prawie pomogło, zrobiłem prawie 100km, i tylko na chwile 2 razy mrygła kontrolka i brzęczyk, znajomy mi sprawdził co u niego sobie robiłem jedną panewkę, powiedział, że lekko przytarta i że możnaby wymienić, w oleju był płyn chłodniczy, więc też mówi, że trzeba wymienić uszczelkę pod głowicą, znowu koszta, coś mi się zdaje, ze to przez ten płyn w oleju miga ta kontrolka :?



Awatar użytkownika
Alex_220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 14:12
Lokalizacja: Nysa

Wymiana pompy oleju

Post autor: Alex_220 » sob sty 15, 2011 23:01

jarek43_16 jakiej marki filtr oleju masz w aucie?


Nigdy nie pij kiedy prowadzisz, za dużo się rozlewa!!!

jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Wymiana pompy oleju

Post autor: jarek43_16 » ndz sty 16, 2011 00:26

filtron i wszystko jasne? :okej:
ale jak zmieniłem olej i filtr na tego filtrona to ok 600 km było dobrze i nic się nie działo więc wg mnie to nie filtr

ale i tak mnie czeka wymiana uszczelki pod głowicą :ass:



Awatar użytkownika
Alex_220
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 25, 2009 14:12
Lokalizacja: Nysa

Re: Wymiana pompy oleju

Post autor: Alex_220 » ndz sty 16, 2011 00:43

jarek43_16 pisze:filtron i wszystko jasne? :okej:
ale jak zmieniłem olej i filtr na tego filtrona to ok 600 km było dobrze i nic się nie działo więc wg mnie to nie filtr

ale i tak mnie czeka wymiana uszczelki pod głowicą :ass:
Obaliłeś moją teorię spiskową :D Ja miałem podobny problem z filtronem. Jak auto szło ogniem to przy dłuższej szybkiej jeździe też wyły kontrolki. Teraz jeżdżę tylko na filtrach MANa. Jeśli jesteś jednak pewny, że płyn chłodniczy znajduje się w oleju jest bardziej prawdopodobne, że to on powoduje spadek ciśnienia i wycie kontrolek. Powodzenia :okej:


Nigdy nie pij kiedy prowadzisz, za dużo się rozlewa!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości