Po zadławeniu probelm z odpaleniem.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bulszitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 05, 2011 16:39

Po zadławeniu probelm z odpaleniem.

Post autor: bulszitt » śr sty 05, 2011 16:57

Witam.
Posiadam VW Golfa IV 1,6 SR 101 KM rocznik 98. Przestałem się nim cieszyć, ostatnio ujawniła się usterka ( z resztą kolejna) po odpaleniu obojętnie czy zimny czy ciepły, gdy dojdzie do zadławienia np, podczas parkowania, cofania lub ruszania, to jest problem z odpaleniem. Rozrusznik normalnie kręci , słychać pompkę jak podaje paliwo, nie zalewa się , po prostu nie odpala. Jest to denerwujące bo samochodem tym jeździ moja żona i bardzo się do niego zraziła szczególnie jak stała na skrzyżowaniu i nie umiejętnie ruszyła , to już nie mogła go odpalić. Kupa nerwów.
Wycieczki do mechaników nic nie dały, ani reset , ani wymiana świec , ani wymiana filtra paliwa, mechanicy są bez radni, nie znają przyczyny zachowania samochodu. Zachowanie pojazdu jest cały czas takie same , po zadławieniu co było robione u mechaników, nie chciał już odpalić. Co ciekawe jak się odczeka 10 - 15 minut , to normalnie odpali , zaznaczam nie można go tylko uruchomić jak zostanie zadławiony silnik.
Śledzę wasze forum od dłuższego czasu, i nie mogę znaleźć tematu o podobnej problematyce.
Proszę o podpowiedzi, pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Po zadławeniu probelm z odpaleniem.

Post autor: Jazz_Blue » śr sty 05, 2011 17:39

Jeśli go zdławisz i zgaśnie to spróbuj wyjąć i wsadzić jeszcze raz kluczyk...



Awatar użytkownika
bulszitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 05, 2011 16:39

Po zadławeniu probelm z odpaleniem.

Post autor: bulszitt » śr sty 05, 2011 17:48

Jazz_Blue robiłem tak, i nic.



dzikiwiesiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 22:44

Re: Po zadławeniu probelm z odpaleniem.

Post autor: dzikiwiesiek » śr sty 05, 2011 22:20

a co ma pomóc wyjęcie i włożenie kluczyka ?




______________
proxy server net
Ostatnio zmieniony sob maja 07, 2011 13:46 przez dzikiwiesiek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
bulszitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 05, 2011 16:39

Po zadławeniu probelm z odpaleniem.

Post autor: bulszitt » śr sty 05, 2011 22:49

Dzwoniłem do mechanika, w dalszym ciągu nie może znaleźć przyczyny tej awarii.Ujawnił jeszcze nie szczelną odmę i powiedział że są zbyt duże przedmuchy z silnika, nie rozumiem o co tu chodzi ? ?



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Po zadławeniu probelm z odpaleniem.

Post autor: Jazz_Blue » czw sty 06, 2011 01:51

bulszitt pisze:Ujawnił jeszcze nie szczelną odmę i powiedział że są zbyt duże przedmuchy z silnika, nie rozumiem o co tu chodzi ? ?
Pewnie ta cienka rurka od odmy, która nie jest za trwała, może sam ją uszkodził "grzebiąc" a koszty chce przenieść na Ciebie... Wariowały Ci obroty?



Awatar użytkownika
bulszitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 05, 2011 16:39

Po zadławeniu probelm z odpaleniem.

Post autor: bulszitt » czw sty 06, 2011 12:16

Z obrotami było wszystko w porządku, na rurce od odmy pojawiły sie jakieś plamy od oleju{chyba}. Wcześniej nie było. Jutro walka dalej.



Awatar użytkownika
bulszitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 05, 2011 16:39

Po zadławeniu probelm z odpaleniem.

Post autor: bulszitt » sob sty 08, 2011 13:40

Dzisiaj go odebrałem , sytuacja jest następująca jest pęknięta ta mała rurka od odmy i tam był wyciek oleju , ponadto w środku jest taki mały grzybek przed przepustnicą , (który działa na zasadzie zastawki w sercu) i jego to już nie ma wyrobił się i nie spełnia swojej funkcji. Następowało zaleganie oparów oleju i spalin i po zadławieniu nie odpalał a po odczekaniu 10 min gdy z odmy wyleciały gazy można było odpalić. Teraz jest problem z kupnem tej odmy w sklepie na zamówienie i tylko w serwisie 180 zeta na allegro są ale tylko od TDI i innych VW . Szukałem na szrotowiskach ale nie mają. Przyjdzie mi wybulić trochę kasy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości