czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: kosmita18 » sob sty 01, 2011 20:55

Witam! Mam pytanko,kapie mi olej jak by z pod miski olejowej,mowie moze poszla uszczelka pod miska ale wydaje mi sie ze kapie jak by wyzej i splywa po misce.Bylem u mechanika cos wspominal ze jest jakis uszczelniacz czy zimering zalezy jak kto mowi, umowilem sie znim na srode,moze ktos cos wie na ten temat.Moje auto Golf III 1994r poj 1,4 bena bez gazu.Dziekuje za rade.



Awatar użytkownika
karoldg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 17:35
Lokalizacja: Kuźnica Piaskowa

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: karoldg » sob sty 01, 2011 21:15

w silniku 1,4 masz 4 zimeringi 2 na wale i 2 na wałku rozrządu jeśli chodzi o uszczelki to uszczelka pod głowicą pod pokrywę klawiatury i pod miskę olejową. najczęściej pada uszczelka pod głowicą przy łapie od alternatora i zimeringi na wałku rozrządu.



kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: kosmita18 » sob sty 01, 2011 21:33

mechanior mi mowil cos o zimeringu na wale ze niby moglo go wypchnac jak odma przymarzla i moze olej z niego kapie na miske a z miski na ziemie.Mogło sie tak stac?



Awatar użytkownika
karoldg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 17:35
Lokalizacja: Kuźnica Piaskowa

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: karoldg » sob sty 01, 2011 22:05

pewnie jak masz zatkaną odmę to może olej wyciekać wszystkimi dziurami nawet bagnetem takie bedzie ciśnienie oleju . zimering na wale z tego co pamiętam to się wymienia od zewnątrz . ale mówimy o tym od strony paska rozrządu . sprawdź czy nie obywa ci płynu chłodzącego jeżeli tak to bedziesz musiał też wymienić uszczelkę pod głowicą a co za tym idzie uszczelkę pod klawiaturę olej płyn chłodniczy i filtr oleju .



kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: kosmita18 » sob sty 01, 2011 22:10

nie płynu jak narazie nie widze zeby ubywał,umowilem sie z mechanikiem na srode,wiem gdzie jest odma ale bez kanału nie wyciagne jej;/ja widze ze mi olej kapie jak by nad miska olejowa,bo miska jest cala ulana olejem.



Awatar użytkownika
karoldg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 17:35
Lokalizacja: Kuźnica Piaskowa

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: karoldg » sob sty 01, 2011 23:51

odme wyciągniesz bez problemu klucz 10 i wyciągasz puszkę z bloku silnika przewód do gaznika wypinasz przy gaźniku i pozostaje cieniutki przewód z pokrywy zaworów . czyścisz wszystko w tej gruszce masz takie metalowe sitko wyjmij je i też przeczyść .a możesz zrobic zdjęcie i pokazać gdzie jest wyciek??



kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: kosmita18 » ndz sty 02, 2011 00:07

wiesz co moge sprobowac jutro ok z rana pojde z aparatem i sprobuje szczelic fotke;)dzieki wielkie za pomoc..jutro dodam fotke.



kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: kosmita18 » ndz sty 02, 2011 12:19

nie zrobie zdjecia bo nie mam jak;/nie ma dojscia,jak patrze z lewej strony silnika(jak stoje przed silnikiem) to widac jak miska od gory jest urzygana olejem;/i leci po miscie i na ziemie;/a jak bedzie nadmiar oleju moze tez wypieprzac wlasnie olej?Dzis poszedlem do auta zobaczyc i byla znowu plama i to taka nie mala;/gdy odpalilem auto odpalilo jak zawsze bez problemu nawet dymka nie pusci,odkrecilem korek olejowy i dmuchalo powietrzem to dobrze?



kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: kosmita18 » czw sty 06, 2011 12:36

temat rozwiązany;) mam małą dziurke w misce olejowej wiec miska do wymiany.Jutro bedzie na kanale wiec idzie wymiana;)Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
rafi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:41

czy jest jakis uszczelniacz w silniku nad miska olejowa?

Post autor: rafi123 » czw sty 06, 2011 21:07

miskę można pospawac poco od razu wymieniać... no chyba ze jest znacznie pogięta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości