Zamarzajacy zamek z tylnej klapie!

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slodki01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: sob lut 16, 2008 22:39
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Zamarzajacy zamek z tylnej klapie!

Post autor: slodki01 » śr gru 29, 2010 23:54

Witam.podczas znacznych mrozow zamarza mi zamek w tylnej klapie w Golfie 4 2001r.(Hatchback).rozbieralem juz cala wkladke i caly ten mechanizm dwa razy czyscilem ,bo po pewnym czasie niedalo sie kluczyla wlozyc do wkladki bo sie tam sol drogowa czy cos zbieralo i blokowalo wszystkie te zapadki ..rozebralem na czesci wyczyscilem i dalej zamarza.myslalem ze zamarza silniczek od centralnego ale on dziala .jest jakis sposób na to.jak temp jest blizsza zeru to niezamarza tylko ponizej -10.jest problem bo jak zamkne centralny to klapa tylna jest otwarta caly czas .pozdrawiam.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Zamarzajacy zamek z tylnej klapie!

Post autor: kiss » czw gru 30, 2010 09:45

slodki01 pisze:ponizej -10.jest problem bo jak zamkne centralny to klapa tylna jest otwarta caly czas
W takim razie to nie wkładka zamarza tylko ten cały mechanizm klamki. Zdejmij obicie klapy, odepnij siłownik i palcem sprawdź jak to wszystko chodzi. Oczywiście na mrozie



Awatar użytkownika
Fojt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 13:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Zamarzajacy zamek z tylnej klapie!

Post autor: Fojt » czw gru 30, 2010 17:07

Ja miałem ten problem wczoraj :P mnie się ta klapka nie zamyka do konca i cały syf ciśnie do zamka. Zapalniczka podgrzac kluczyk i troche sie pomyczyc... lecz to sposob tylko na otwarcie :/


Obrazek
Mk6 GTI DSG 2.0 TSI Stage 4

Awatar użytkownika
zlos
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3148
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:00
Lokalizacja: WPR

Zamarzajacy zamek z tylnej klapie!

Post autor: zlos » czw gru 30, 2010 17:15

Miałem identyko problem w innym aucie, toyocie.

Sprawdź zasłonę otworu klucza, czy się domyka - jeśli nie, to jest przyczyna problemów.
Jedyne rozwiązanie - rozebrać, wyczyścić z piachu i soli, przed zamontowaniem mechanizm spryskać smarem w sprayu (ręcznie jest niedokładnie, unikaj pomysłów jak WD40).

Gotowe.


Gdyby R-ki były dla wszystkich, to nazywałyby się GTI.
TYM JEŻDŻĘ Taki tam sobie skromny golfik w drodze do 10.xx na 1/4 mili <KLIK>
Dawaj lajka! FB.com/GolfR32Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości