Zablokowany zamek ??????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Zablokowany zamek ??????

Post autor: cosmaty1986 » sob maja 20, 2006 12:02

Witam !!!!

Mam taki mały problem otóż w włożeniu kluczyka do zamka w tylnej klapie mojej kochanej ''dwójki" nie moge go przekrecić nie pomaga nawet ruszanie kluczyka na boki dodam że jest to niedamno wykonany kluczyk-kopia ale do tej pory działał normalnie dodam że orginalny kluczyk też nie działa :grrr: . Smarowanie nic nie daje... co mam robic



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 20, 2006 12:14

Rozebrać zamek, wyciągnąć wkładkę, umyć ją w ropie albo benzynie. Obejrzeć, pewnie zapadki się zapiekły, pogięłły (może ktoś się włamywał). Zapadki zapieczone można rozruszać, każdą wyciągnąć (uwaga na miniaturowe sprężynki), poskładać z powrotem. Uważająć na ich kolejniość bo kluczyk nie bedzie pasował. Jeśli ktoreś są złamane to dobrać od innego zamka takie same, a jeśli np tylko jedna to można wywalić. Oczywiście wtedy większe jest ryzyko że złodziej dobierze kluczyk


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 20, 2006 12:17

ja za to zaplacilem 20zl i nie bawilbym sie w to samemu bo zawsze mozna cos spierd..c. a tylne zamki sa narazone na brod najbardziej.afacet pod punktem dorabiania kluczy nawet sam mi go wyciagnol(choc nie musial)bo ja samemu chcialem :)



cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » sob maja 20, 2006 12:23

Ale jak kupie druga wkładkę to juz będę miał dwa kluczyki a mi zależy na jednym do wszystkiego....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 20, 2006 12:26

Jak sie czujesz na siłach to rob sam. Nie po to jest forum żeby odsyłać wszystkich ze wszystkim do fachowców. Robota jest prościutka tylko elementy są drobne. Więc sprawność manualna i dobre oczy sa potrzebne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 20, 2006 12:27

nie kupuj stara ci bezproblemowo naprawi a jesli powie ze nie to spadaj do innego punktu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 299 gości