Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Post autor: JacekK1986 » ndz lis 14, 2010 19:56

Witam. Mam problem z Golfem IV, 1.9 tdi ASV. Auto kupiłem niedawno i powoli go doprowadzam do stanu w jakim powinien być. Problem tkwi w prawym przednim zawieszeniu. Gdy jadę wolno jakieś 20km/h samochód zaczyna jakby podskakiwać- nie wiem dokładnie jak to opisać. Odczuwalne jest poruszanie się samochodu w gorę i w dół- taka trochę sinusoida. Taki ruch jakby coś nie było w osi koła. Nie jest to jakieś mega wielkie bicie, ale jest ono odczuwalne i denerwujące. Dodam, że auto w tą stronę było lekko uderzone- chyba w krawężnik. Felga prosta wyważona, opona sprawdzona- nie bije. Zbieżność była ustawiana przy wymianie silent bloków i gum w przednim zawiasie- nie było żadnych problemów z ustawieniem jej. Problemu upatruję w którymś z przegubów lub łożysku koła. Ale wymienić można dużo części i stracić dużo pieniędzy a można nie trafić z diagnozą. Proszę was o sugestie co może być przyczyną tego problemu. Za wszelkie propozycje będę wdzięczny.



stiliusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 30, 2008 11:29
Lokalizacja: mrągowo
Kontakt:

Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Post autor: stiliusz » ndz lis 14, 2010 21:07

ja stawialbym na opone... moze gdzies guza mieć....



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Post autor: Vii » pn lis 15, 2010 15:12

Przegub nie. Podnieś prawy przód lewarkiem i targaj za koło do siebie i szukaj ewentualnych luzów. W golfie IV masz spoko zawieszenie i nie duzo elementów gdzie moga sie dziać cuda, pozniej opuść auto łapki na błotnik i naciskaj zebyś sprawdził jak działa amor.. Ale to typowe zachowanie dla krzywej felgi badz opony jak kolega pisał, nie zawieszenia raczej... :grin:



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Post autor: JacekK1986 » pn lis 15, 2010 16:01

W następnym tygodniu (a najdłużej za 2 tyg) wymienię opony na zimówki to zobaczymy co będzie się działo- dobrze by było gdyby winna była opona. Jak zmienię to napiszę czy problem zniknął. Dzięki za sugestie.

Edit:
Winna była opona- na zimówce auto nic nie podskakuje. Dzięki za porady.



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Post autor: JacekK1986 » śr gru 29, 2010 23:10

Witam ponownie. Niestety drgania nie ustały. Po założeniu opon zimowych wyraźnie się zmniejszyły i z tego powodu miałem wrażenie że ustały. Niestety, po głębszym wyczuciu auta (mam je stosunkowo krótko) drgania dalej są. Ale z tą różnicą, że auto drga na boki a nie gór- dół. Auto miało spotkanie z krawężnikiem (takie kupiłem) i na 100% następstwem tego są te drgania. Tylko teraz jak sprawdzić co drga. Trzepaki na diagnostyce nic nie pokazują. Mam wrażenie, że musi to być rolka jak do dyno. Ale u mnie w mieście takiej brak. Stawiam, że to będzie albo zwrotnica, albo amor. Może ktoś miał taki przypadek z drganiami na boki i mógłby doradzić. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 887
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Post autor: Marcin TDI » czw gru 30, 2010 19:56

JacekK1986, przegub wewnętrzny.
powiedz tylko jak to się ma podczas jazdy bo u mnie było tak że tajie drgania były podczas przyśpieszania a jak wybiłem na luz i się toczyłem to nic się nie działo


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Post autor: JacekK1986 » pt gru 31, 2010 11:42

Marcin TDI pisze:JacekK1986, przegub wewnętrzny.
powiedz tylko jak to się ma podczas jazdy bo u mnie było tak że tajie drgania były podczas przyśpieszania a jak wybiłem na luz i się toczyłem to nic się nie działo
Kolego mam identycznie. Podczas przyspieszania na maxa (pedał wciśnięty do oporu) słychać jakby głośne huczenie (nie wiem jak to opisać) i drga budą dość mocno. Gdy wrzucę na luz wydaję się, że nie ma drgań. Idzie to jakoś zdiagnozować, żeby mieć pewność, że to akurat ten element?
I ewentualnie jaką firmę polecacie? Silnik ASV. Skrzynia EGS. Napęd osi 5S.



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 887
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Post autor: Marcin TDI » pt gru 31, 2010 16:10

JacekK1986, powiem ci tak ja to w sumie auto dźwignąłem na lewarku i ruszałem półosią i wyszły mi luzy na przegubie wewnętrznym kupiłem nowy zmieniłem i jak ręką odjął tak więc podejrzewam że masz tą samą usterkę 8)


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: Proszę o diagnozę-prawe przednie zawieszenie

Post autor: JacekK1986 » pt gru 31, 2010 16:59

Marcin TDI pisze:JacekK1986, powiem ci tak ja to w sumie auto dźwignąłem na lewarku i ruszałem półosią i wyszły mi luzy na przegubie wewnętrznym kupiłem nowy zmieniłem i jak ręką odjął tak więc podejrzewam że masz tą samą usterkę 8)
Ok dzięki wielkie za sugestię. Podejrzewałem przegub zewnętrzny, ale właśnie na luzie autem nie trzęsło i to dawało do myślenia, bo jakby to był zewnętrzny to by nawet na luzie było czuć bicie. Jeśli mechanik potwierdzi twoją sugestię (a myślę, że na 99% jest trafna) to wymienię przegub wewnętrzny. Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem z twojej strony Marcin TDI. Jak tylko wymienię to napiszę, czy usterka usunięta.

I usterka usunięta- przegub wewnętrzny prawy okazał się przyczyną tych drgań. :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 2 gości