cieknacy olej z pod miski,czyzby zamarzla odma?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

cieknacy olej z pod miski,czyzby zamarzla odma?

Post autor: kosmita18 » pn gru 27, 2010 23:54

Witam!Posiadam Golfa mk3 z 1994 roku z silnikiem 1.4 tydzien temu zauwazylem ze kapie mi olej z pod miski;/a wczesniej bylo sucho jak pieprz,gdzie podjade i zostawie auto na 2 a 3 godziny zostaje plama,moze nie jest zbyt duza ale jest i jest to olej;/jezdze juz tak z tydzien obserwuje stan,mysle czy mi nie zamarzla odma;/dzis sciaglem wąz co idzie od odmy do filtra taki gruby i spojrzalem byl tam majonez taka masa;/jestem umowiony z mechanikiem na jutro bo ma mi wymienic uszczelke pod misa o ile to jest uszczelka ale patrzylem na bagnecie jest sucho wiec wydaje mi sie ze z pod uszczelki. i tutaj tez mam pytanie.Czy jak wymienie olej na nowy,filtr oleju,przeczyszcze dobrze odme,bedzie spokoj na jakis czas czy musze np raz w tygodniu czyscic te cholerne węze;/dodam ze robie krotkie trasy wiec to tez jest problem prawda;/.Dziekuje za rady i pomoc.

Pozdrawiam Serdecznie Damian



kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

cieknacy olej z pod miski,czyzby zamarzla odma?

Post autor: kosmita18 » wt gru 28, 2010 17:07

dzis zdjalem wąz gruby co idzie do odmy od filtra powietrza i byl aby lekko zabrudzony mazią majonezem,nastepnie odpalilem samochod i przylozylem do odmy reke i ciagnie powietrze jak cholera wiec widocznie odma nie jest zamarznieta prawda jak zasysa powietrze?



kermid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 27, 2010 17:06

cieknacy olej z pod miski,czyzby zamarzla odma?

Post autor: kermid » wt gru 28, 2010 19:29

:shock: :shock: :shock: od kiedy to odma odpowietrzająca zasysa powietrze,pierwszo słyszę o takim czymś...Jak robisz krótkie trasy to i tak po jakimś czasie znowu ci się tam nazbiera i znowu może wywalić,ponoć im lepszy jakościowo olej to tym mniejsza szansa że zamarznie.Ja do swojego leje najtańszego lotosa,odma czyszczona przed każdą zimą i od 3 lat nie ma z nią problemu.



kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

cieknacy olej z pod miski,czyzby zamarzla odma?

Post autor: kosmita18 » śr gru 29, 2010 00:11

to czyli mam cos popsute jak zasysa powietrze?czy moze wypuszcza powietrze i mnie sie tak wydaje?dzieki za pomoc ja leje Castrola 10w40.Lejesz Mineral czy polsyntetyk?



kermid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 27, 2010 17:06

cieknacy olej z pod miski,czyzby zamarzla odma?

Post autor: kermid » śr gru 29, 2010 10:48

Na pewno nie powinno zasysać,przecież odmę masz połączoną do obudowy wtrysku po to by tam wszystkie opary zostały ponownie spalone,nie mam pojęcia czemu u ciebie zasysa.Ja do swojego leje minerał lotosa od początku użytkowania golfa



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

cieknacy olej z pod miski,czyzby zamarzla odma?

Post autor: Paweł Marek » śr gru 29, 2010 19:45

kermid, a czy kolega napisał który koniec odłączył? I z której strony rękę przyłożył?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

cieknacy olej z pod miski,czyzby zamarzla odma?

Post autor: kosmita18 » śr gru 29, 2010 22:59

odlączylem ten gruby wąż co idzie od odmy do wtrysku co idzie do filtra w ksztalcie S.I przylozylem ręke do odmy wlasnie od tej strony co zdjalem te wąż.Tylko teraz juz nie wiem czy zassysa czy puszcza powietrze wiec moze sie juz pogubilem;)A powiezdzcie mi ze jak bym puszczala powietrze w strone wtrysku to znaczy ze nie jest zatkana?Bo mi kapie z pod uszczelki miski olejowej wiec moze odma nie jest winna tylko moze ze starosci puscila uszczleka?



kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

cieknacy olej z pod miski,czyzby zamarzla odma?

Post autor: kosmita18 » czw sty 06, 2011 12:37

Temat do zamkniecia!!Winą byla uszkodzona miska ,byla mała dziura,byla juz spawana kiedys i dlatego;]jutro bedzie wymieniona;)pozdrawiam i dziekuje;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości