Problem z szybami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marqess87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 09, 2008 12:19
Lokalizacja: Kaliszkowice
Kontakt:

Problem z szybami

Post autor: marqess87 » ndz gru 26, 2010 19:38

Witam. Dziś podchodzę do samochodu,otwieram central i wraz z zamkiem otwarły mi się na kilka cm szyby (mam wszystkie elektryczne),problem w tym że jak naciskam guzik żeby je zamknąć to nie działa,a otwieranie działa :shock: i tak jest ze wszystkimi szybami. Jak chcę domknąć szybę poprzez central to raz domknie się tylko trochę a raz do końca ale znów jak otwieram zamek to w trakcie otwierania się zamka szyby opuszczają się z powrotem aż do momentu gdy zamek przestanie się otwierać. Dlaczego tak się dzieje? Co z tym zrobić? Dodam jeszcze że auto stało na dworze czyli na mrozie,słyszałem już że od mrozu elektryka może ,,fiksować" ale jaka jest prawda. Proszę o pomoc!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z szybami

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 26, 2010 20:23

jak włączysz zaplon to jest to samo?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marqess87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 09, 2008 12:19
Lokalizacja: Kaliszkowice
Kontakt:

Problem z szybami

Post autor: marqess87 » ndz gru 26, 2010 20:51

Tak,czy zapłon włączony czy wyłączony jest to samo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z szybami

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 26, 2010 21:01

trochę dziwna awaria, nie za bardzo kumam, na razie sprawdź bezpiecznik podający plus po zapłonie - nie pamiętam numeru znajdziesz rozpiskę na forum, jeden z tych w rzędzie na dole. I z próbami musisz odczekac po 10 s, jesli otwierasz raz po razie to uchylanie szyb z centralem jest normalne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marqess87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 09, 2008 12:19
Lokalizacja: Kaliszkowice
Kontakt:

Problem z szybami

Post autor: marqess87 » ndz gru 26, 2010 22:19

O uchylaniu szyb z centralem to wiem,że trzeba dłużej przytrzymać przekręcony kluczyk. Jeszcze jedna rzecz - nie wiem czy tylko moje auto tak ma czy wszystkie,otwieram drzwi,naciskam guzik i szyby mi się otwierają i zamykają,gdy zamknę drzwi już tego zrobić nie idzie i dopiero po włączeniu zapłonu można ponownie otwierać i zamykać szyby. Ale to chyba tak na boku bo raczej te dwie rzeczy nie mają nic wspólnego ze sobą. Pozostaje tylko wcześniej opisany problem,a do tego jeszcze dodam że to samo działo się ze szyberdachem (też elektrycznie otwierany) ale ten odłączyłem.

Edit:

Dzisiaj zauważyłem jeszcze coś,jak zamykam central i trzymam przekręcony kluczyk to wtedy przyciski od zamykania szyb działają,gdy kluczyk wróci na środek to już nie. A gdy otworzę zamek to wszystkie szyby same się otwierają. Czy to może być coś w samym zamku? Może to ten mechanizm który otwiera szyby wraz z nim?! Bezpieczniki przejrzałem

Edit 2:
No więc wszystko się wyjaśniło,cały problem tkwił w samym zamku,był zabrudzony i przez mróz ciężko mu było funkcjonować, ,,naszprycowałem" go WD-40 i działa normalnie :bigok: Pozdrawiam :okej:



Awatar użytkownika
marcoln
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 25, 2008 21:09
Lokalizacja: WIELKOPOLSKIE

Problem z szybami

Post autor: marcoln » pn gru 27, 2010 13:33

to pasuje, bo jeżdzić w ten mróz z otwartymi szybami nie bardzo!!! pozdrawiam


marcoln

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości