problem z wycieraczkami

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

elphain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 25, 2010 20:21

problem z wycieraczkami

Post autor: elphain » sob gru 25, 2010 22:22

WItam wszystkich jestem tutaj nowy wiec jesli pomylilem dzialy to b. przepraszam ;)
Jestem szczesliwym posiadaczem vw golf 2 1.6TD z 91 roku niestety , od pewnego czasu mam problem z wycieraczkami. Gdy je wlaczam albo pracuja b. wolno albo w ogole. Musze wyjsc z auta i pomoc im sie rozruszac... Co moze byc przyczyną tego stanu rzeczy ? Ostatnio rozkrecilem je cale ( lacznie z takimi duzymi srubami , popsikalem gdzie sie dalo wd 40 ale wciaz nic. ) Chwile temu chcialem wyjechac i jakiez bylo moje zaskoczenie gdy wlaczam wycieraczki , pomagam im sie rozruszac i nagle prawa zaczyna dzialac jako tako , natomiast lewa ledwo drga. Rozkrecilem ja przykrecilem niestety - nic nie pomoglo , prawa po rozruszaniu dziala natomiast lewa jakgdyby slizga sie- praktycznie stoi w miejscu. Pomozecie ?



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

problem z wycieraczkami

Post autor: Damian92 » sob gru 25, 2010 22:37

elphain pisze:popsikalem gdzie sie dalo wd 40
wd-40 zamarza

sprawdź może jest w tej tulei czy jak to się nazywa, tam gdzie trzpień wycieraczki siedzi, może tam jest dużo syfu, rozbierz wyczyśc i na smaruj czymś nie zamarzającym.



elphain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 25, 2010 20:21

problem z wycieraczkami

Post autor: elphain » sob gru 25, 2010 23:22

Akurat wczoraj przy odwilzy psikalem tym wd 40 a dzis w nocy juz mroz byl. Moglo mi tam cos rozsadzic? A i jeszcze cos sa jakies specyfiki podobne do wd40 ktore niezamarzaja? W poniedzialek zrobie co napisales i zobaczymy czy pomoze ;) Narazie dzieki PS. Fajne te Twoje mk3 ;)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Re: problem z wycieraczkami

Post autor: Johnatan » sob gru 25, 2010 23:45

wyjmij silniczek sprawdz jak chodzi na krótko. gdy go rozbierzesz to bedzie tam taki dysk ze stykami, wyczyść, dognij styki, daj dobrego smaru. Sprawdz jak chodzi. Wez w rece wycieraczki i sprawdz czy luzno pracuja bez silniczka. zamontuj, sprawdz prad.. mocy byc problem w manetkach.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SYPEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: czw gru 07, 2006 18:50
Lokalizacja: LESZNO VWielkopolska
Kontakt:

problem z wycieraczkami

Post autor: SYPEK » sob gru 25, 2010 23:51

Ja miałem podobny przypadek w mk4, u mnie problemem był zapieczzony mechanizm wycieraczek - wymontowałem cały mechniazm, oczysciłem i nasmarowałem tulejke w którą wchodzi cały ten czpień (sorry za określenie nie wiem jak to się nazywa :P) od wycieraczek. Ale może być jak kolega pisze że wystapił jakiś problem z mantką ...

pozdro


MOJE MK3 GTI 20 JAHRE ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=451124&p=5438799#p5438799

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

problem z wycieraczkami

Post autor: BENITO » ndz gru 26, 2010 01:46

W mk2 mechanizm wycieraczek jest już po tylu latach nierozbieralny, sam to przerabiałem. Pada łożysko i mechanizm się zaciera, jedź na jakiegoś szrota i kup inny mechanizm za 20-30 pln, to zaoszczędzi ci wielu kłopotów, tylko patrz aby ten też nie był zatarty i poruszał się dość płynnie.

To jest jedyne rozwiązanie tego problemu.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

elphain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 25, 2010 20:21

problem z wycieraczkami

Post autor: elphain » ndz gru 26, 2010 14:27

Wydaje mi sie ze problemem sa zabrudzone tuleje i ze to wszystko tam ledwo sie rusza ... a bylo czyszczone w te wakacje. Dzieki panowie jutro sie tym zajme i dam znac czy sie udalo ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości