uszkodzona przepustnica

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maniex81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 06, 2010 11:31
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

uszkodzona przepustnica

Post autor: maniex81 » czw lis 25, 2010 13:09

Witam serdecznie. Mam golfa V 2.0 TDI i od jakichs dwóch tygodni troche wariuja mu obroty. Na wolnych waha sie nieraz od 750 do 1000. Nie przywiazalem do tego wagi i jakos sie uspokoilo ale za pare dni zapalila mi sie kontrolka silnika. Podjechalem na kompa a tam 2 bledy: 1. Silniczek wentylatora kolektora ssącego 2. Pilotaż wentylatora chłodnicy 1 zwarcie masy. Dla mnie jak i dla mechanika to takie masło maślane. Mechanik poczytal, zna paru chlopakow w serwisie no i zakomunikowal mi ze to na 90 % uszkodzona przepustnica. Jakis czas temu inny spec czyscil mi egr i pewnie rozebral tez przepustnice a tej czesci z tego co slysze sie NIE czysci !!! Czy mieliscie moze podobne problemy ?? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

uszkodzona przepustnica

Post autor: Sztomel » pt lis 26, 2010 15:35

maniex81 pisze:Silniczek wentylatora kolektora ssącego
czasami zabawne są opisy błędów w niektórych programach diagnostycznych tak jak ten cytowany wyżej :grin:
Domyślam się, że chodzi o silnik z kodem BKD a błąd dotyczy silniczka V157 od sterowania przepustnicą - wbrew temu co słyszałeś czyści się zarówno przepustnicę jak i odoleja i regeneruje silniczek V157 - można to zrobić samemu. Poza tym przy usterce wewnątrz V157 często właśnie pada sterowanie wentylatora chłodnicy - obydwa elementy są zasilane z tego samego bezpiecznika.
Poczytaj sobie ten temacik przetłumaczony przez translatora a fotki wiele Ci wyjaśnią :
http://translate.google.com/translate?h ... %2BFlap%2B" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

maniex81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 06, 2010 11:31
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

uszkodzona przepustnica

Post autor: maniex81 » sob gru 25, 2010 11:34

Witam ponownie. Wymienilem tą przepustnice bo robila w srodku zwarcie i wywalalo mi bledy od razu. Razem z tym wymienilem rozrząd i pompe wodna i narazie jest ok. Nawet ustaly drgawki na cieplym silniku ;o Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości