wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciekandr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 20:02
Lokalizacja: kutno

wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Post autor: maciekandr » pn gru 20, 2010 21:12

witam czy wymiana tylnych tulei wahacza przedniego(aluminiowo gumowa)w golfie v moze miec wplyw na podskakiwanie kół przednich w przedziale 70-80 km? tak sie wlasnie u mnie dzieje po wymianie jadac z ta predkoscia odczuwam jakby prawe kolo dostawalo wibracji i podskakiwalo tuleje f-my febi.Nie przenosi sie to na kierownice



Awatar użytkownika
RatPoison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 21:32
Lokalizacja: Olkusz

wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Post autor: RatPoison » czw gru 23, 2010 12:28

Podskakiwanie koła to raczej sprawa amortyzatora, opony, felgi, etc., tuleja na końcu przedniego wahacza bardziej wplywa na uciekanie kola z osi, nie wspominajac o dodatkowych aspektach ktore powoduje oberwana guma, ale napewno nie podskakiwanie koła.



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Post autor: Progresywny » czw gru 23, 2010 17:50

Kolego na sam początek obadaj koła, ewentualnie amortyzatory.
Często jest tak, że zimą do środka felgi naleci Ci śniegu, co potem zamienia sie w lód i jazda nie jest przyjemna. Stąd może takie wibracje.. :chytry:



maciekandr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 20:02
Lokalizacja: kutno

Re: wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Post autor: maciekandr » czw gru 23, 2010 20:13

no właśnie o tym myślałem,że efektem podskakiwania moze byc oblodzona felga ale teraz sie troche ocieplilo i jak zajzalem to nie widze aby cos na niej zalegalo, natomiast podczas wywazania wulkanizator mowil mi ze mam na jednej ztronie nie zaciekawe opony wiec moze to byc przyczyna, pewnie bede musial poczekac do wiosny i po zalozeniu letnich sie okaze, narazie zrobilem ponownie geometrie i diagnosta powiedzial ze jest ok ale podskakiwanie(drgania)nadal wystepuja, ewentualnie mysle ze moze to jeszcze byc zle zamontowanie tylnych tulei gdyz zauwazylem ze one w tej gumie posiadaja takie wglebienie na ksztal krzyza w ktore tak mi sie wydaje powinien wejsc wahacz, wiec moze mechanik za plytko je osadzil na wahaczu, badz w w wyniku zalozenia nowych, sztywnych gum tulei powstal luz na tych drugich tulejach gumowyc z drugiej strony wahacza:/ ale dziekuje koledzy za zainteresownaie problemem pozdrawiam



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Post autor: Progresywny » czw gru 23, 2010 21:27

Na sam początek przełożenie opon polecam :) I tak może byc, ze problem lezy na kołach.
Pozdrawiam, i wesołych swiąt życze :)



Awatar użytkownika
RatPoison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 21:32
Lokalizacja: Olkusz

wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Post autor: RatPoison » pt gru 24, 2010 09:34

maciekandr pisze:natomiast podczas wywazania wulkanizator mowil mi ze mam na jednej ztronie nie zaciekawe opony wiec moze to byc przyczyna
pewnie dlatego, że na wyważarce mu podskakiwały
maciekandr pisze:ewentualnie mysle ze moze to jeszcze byc zle zamontowanie tylnych tulei gdyz zauwazylem ze one w tej gumie posiadaja takie wglebienie na ksztal krzyza w ktore tak mi sie wydaje powinien wejsc wahacz, wiec moze mechanik za plytko je osadzil na wahaczu, badz w w wyniku zalozenia nowych, sztywnych gum tulei powstal luz na tych drugich tulejach gumowyc z drugiej strony wahacza:/
kolejny raz napisze, to nie ma związku, jakby z tym coś było związane, to nie utrzymałbys auta na drodze, auto by się rozjeżdżało, pływało, każda dynamiczna zmiana biegu wywoływałaby jakieś stukanie, najbardziej udczuwalne na niskich biegach.

Ponadto tylna tuleja wahacza przedniego osadzona jest na czopie w kształcie sześciokata i jedyne co się tam da zrobić źle, to pomylić prawą tuleje z lewą - ale to musiałby byc naprawdę tępy mechanik aby móc tak przykręcić, zresztą spostrzegłby to każdy inny co by był pod samochodem, gdyż podstawa aluminiowa nie leżałaby symetrycznie i nie miała odpowiedniej przylgni do nadwozia, wniskiem prostym jest, że nie da się ich za płytko ani za głeboko osadzić na czopach, bo to się róna z niemożnością zamontowania takiego wahacza (nie bedzie pasował na otwory montażowe)



maciekandr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 20:02
Lokalizacja: kutno

wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Post autor: maciekandr » pt gru 24, 2010 15:38

zgadzam sie z Tobą w 100% bo ta tuleja ma mocowanie (to na dwie sruby, skosne) ulozone nie w osi tulei i dla tego wystepuje prawa i lewa strona inaczej nie da sie zamontowac bo powstalaby szczelina miedzy mocowaniem tulei a podwoziem, ok chyba jedynym wyjsciem bedzie poczekac jednak do wiosny i zobaczymy co bedzie na letnich gumach, myslalem jeszcze o jednej sprawie mianowicie mialem takze wymieniana piaste z lozyskiem i mechanik przy zmianie rozmontowal mi cala zwrotnice, ale wydaje mi sie poskaladl ja jak nalezy i byla geometria a piasta chyba nie powinna miec wplywu na to podskakiwanie bo wydaje mi sie jesli jest uszkodzona to poprostu by tylko chuczala podczas jazdy:/



Awatar użytkownika
RatPoison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 21:32
Lokalizacja: Olkusz

wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Post autor: RatPoison » ndz gru 26, 2010 11:28

Krzywą, bądź żle osadzoną piaste poczułbyś na kierownicy i/lub pedale hamulca



maciekandr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 20:02
Lokalizacja: kutno

wymiana tylnych tulei wahacza przedniego golf v

Post autor: maciekandr » ndz gru 26, 2010 16:28

dzięki RatPoison za pomoc i zainteresowanie moim problemem, dam znac na forum jak zmienie opony czy cos sie zmienilo, narazie zima wiec musze przecierpiec a potem zobaczymy pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości