Płyn chłodniczy w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wojtasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 30, 2006 22:49
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

Płyn chłodniczy w silniku

Post autor: Wojtasss » czw maja 18, 2006 22:51

Witam wszystkich

Niedawno wymieniłem olej w moim golfie, silnik ABU, a teraz zauważyłem, że ubyło mi płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym ( od normalnego stanu do samego dołu), jednocześnie nieznacznie podniósł sie poziom oleju. Za dwa tygodnie daje auto do mechanika, ale mam pytanie, czy muszę też wymienić olej w silniku, czy ten płyn może zaszkodzić??
I jeszcze jedno, czy tzw. masełko pod korkiem oleju powinno być zawsze, bo u mnie nie ma?
Dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » czw maja 18, 2006 22:56

Tak plyn chlodniczy zaszkodzi i to bardzo poniewarz oobnirza temperatore wrzenia oleju i zanirza wlasciwosci smarne oleju . maselko powinno sie pojawic ale nie zawsze. Mialem otatnio taki przypadek ze sie nie pokazalo Pozdro


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw maja 18, 2006 23:10

Wojtasss pisze:jednocześnie nieznacznie podniósł sie poziom oleju
To równie dobrze mógł być błąd paralaksy, a równie dobrze np uszczelka pod głowica walnęła. Napisz ile tego płynu Ci ubyło i dokładnie pooglądaj czy gdzieś nie ma wycieków (np ja mam taki z chłodnicy którego ciężko zobaczyć :grin:) albo gdzieś biało-zielonkawego osadu po płynie chłodzącym.
Wojtasss pisze:czy ten płyn może zaszkodzić??
O ile faktycznie jest w oleju to jak najbardziej może zaszkodzić


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Wojtasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 30, 2006 22:49
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

Post autor: Wojtasss » czw maja 18, 2006 23:19

Problem w tym, ze pół silnika mam w oleju, bo do wymiany mam oringi na wałku (dlatego daje fure do mechanika, jest dobry no ale trzeba sie umówić wcześniej), dlatego też ciężko mi okreslić czy płyn gdzies nie wyciekł. Chłodnicę już sprawdzałem ( na chodzie też) i wygląda dobrze. płynu ubyło tak jak napisałem od normalnego poziomu do dna zbiornika, jak odkręce korek, to jeszcze go widać, ale bąbelki nie lecą



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » pt maja 19, 2006 06:50

ak odkręce korek, to jeszcze go widać, ale bąbelki nie lecą
to nei zonacza ze niepadla uszczelka, moze byc wywalona miedzy kanalami wodnym a olejowym
Jak najbardziej wymiana oleju po wymainie uszczelki jest zalecana a wrecz konieczna bo przeciez przy czyszczeniu powierzchni bloku zawsze sie jakeis syfy dostana, ale w koncu to Twoje auto i jak sie dba tak sie ma
pozdro


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt maja 19, 2006 08:22

Wojtasss pisze:płynu ubyło tak jak napisałem od normalnego poziomu do dna zbiornika
No to sporo. Wersja optymistyczna - pęknięta uszczekla pod głowicą. Wersja pesymistyczna - bęknięty blok silnika...
Wyczyść silnik z oleju i wtedy pooglądaj za wyciekami, bo może jednak jakiś wyciek


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt maja 19, 2006 09:25

jeszcze jest wersja pośrednia, pęknięta głowica...ale nie straszmy go, trza posprawdzać wszystko


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pt maja 19, 2006 11:30

Spoko nie straszcie kolegi. Ja miałem podobny problem wymieniałem płyn i po tygodniu mi go ubyło. Jednak dolałem jeszcze raz i teraz juz trzyma poziom. Troszke to dziwne ze nie ma masła na korku i bagnecie. Być moze wyciek jest gdzie indziej. jak masz cały silnik w oleju to mozna szukac i szukać. Poza tym jak dajesz auto do mechanika to wymien olej odrazu

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Wojtasss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 30, 2006 22:49
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontakt:

Post autor: Wojtasss » sob maja 20, 2006 01:06

Dzięki za odpowiedzi, ostastnie pytanie, ile bedzie mnie kosztowała wymiana uszczelki pod głowicą, ktoś wie??



Ferdas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 23:07
Lokalizacja: Sędziszów młp.
Kontakt:

Post autor: Ferdas » sob maja 20, 2006 01:43

HEHE MAM PODOBNY PROBLEM TYLKO ZE W OLEJU ZAMIAST PLYNU TO PAQLIWO JEST WŁAŚNIE MAM AUTO U MECHANIKA I JUTRO BEDE WIEDZIAŁ CO JEST ALE TEŻ MNIE STRASZYLI ZE TO COS Z KOMPRESJĄ PĘKNIĘTA GŁOWICA USZCZELKA POD GŁOWICĄ I CZA BĘDZIE AUTO SPRZEDAWAĆ TERAZ SIE MODLE ZEBY TO NIC POWAZNEGO NIE BYLO JUTRO SIE DOWIEM A RACZEJ JUZ DZISIAJ BO PO PÓŁNOCY :)



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » sob maja 20, 2006 06:38

Wojtasss, za sama robocizne mechanior nie powinienem wziasc wiecej jak 150 zl, ale to cena samego zdjecia i zalozenia.Do tego dochodzi jeszcze cena uszczelek,srub plus ewentualne planowanie jesli bedzie taka potrzeba( ok 50zl)
Jak jush glowica bedzie zdjeta warto wymienic uszczelniacze jesli nei byly wymieniane, dotrzec gniazda, wymienic uszczleki pod kolektorami
Ja w swoim RF zamknalem sie w 200 PLN ale robilem sam i nie planowalem bo nie trzeba bylo.
pozdro


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 466 gości