Jak ustawic wzmacniacz aby nie spalic glosnika.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

drowzee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt sty 15, 2010 14:59
Lokalizacja: Krasnik

Jak ustawic wzmacniacz aby nie spalic glosnika.

Post autor: drowzee » śr gru 22, 2010 12:59

Witam wszystkich. Ze zniecierpliwieniem czekam na kuriera, ktory ma mi dostarczyc axton c402. I tu moje pytanie. Bowiem mam tak skrzynie skrzynie jbl http://moto.allegro.pl/jbl-gt5-1204bp-k ... 85510.html" onclick="window.open(this.href);return false; Jak mam ustawic GAIN we wzmacniaczu zeby nie spalic tego glosnika? Z gory dzieki za pomoc i Wesołych Świąt VW maniacy :D



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Jak ustawic wzmacniacz aby nie spalic glosnika.

Post autor: JacekTDI » śr gru 22, 2010 14:32

W mostku go chcesz go podpiąć?? Daj w takim razie Gain`a na połowę mocy i będziesz zadowolony, generalnie przyjmuje się zasadę, żeby na 70% mocy Gain był maksymalnie ustawiony, potem rodzą sie już zakłucenia i zniekształcenia. Może ktoś bardziej skwantowany też sie wypowie... :helm:



Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak ustawic wzmacniacz aby nie spalic glosnika.

Post autor: stary » śr gru 22, 2010 18:13

ustaw gain na minimum potem wlacz muzyke z jakims mocniejszym basem, podkrec glosnosc w radiu tak na 70 % , i potem podkrecaj powoli gain az do momentu kiedy głosnik zacznie nie wyrabiac zapewne nie dojdziesz do tych 70% na wzmaku a jak by sie okazalo ze mozan wyzej to i i tak zostaw na 70 % maksymalnie. wazne też sa dodatkowe podbicia sterowane z radia. je ustaw nie na maksa co by przy cichszym sluchaniu mozna sobie podkrecac a jak dajesz glosniej wiedziec ze je troche zmniejszyc trzeba. mam nadzieje ze nie namieszalem



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Jak ustawic wzmacniacz aby nie spalic glosnika.

Post autor: Kubus20 » śr gru 22, 2010 23:54

używka takiego Sony XM4045 za 200zł robi co chce z tym "highendowym" juniorem .
Nie twórz nowych zasad :grin:

Gain to czułość wejściowa a nie pokrętło od "mocy".

Służy do tego, żeby dopasować czułość wyjść RCA w radiu do wejść we wzmacniaczu.

drowzee[/b jeśli nie wiesz jak ustawić, to na początek ustaw gain wzmacniacz na minimum, potem na radiu volume prawie na maksimum i kręcisz wzmakiem do momentu kiedy pojawią się zniekształcenia, potem cofasz gaina i tak mogłoby zostać.

Tylko wypadałoby również zgrać to z przodem, jeśli jakikolwiek jest :helm: :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości