[MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zderzaka

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

[MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zderzaka

Post autor: JacekK1986 » wt gru 21, 2010 00:15

Jak w temacie. Zastanawiam się czy takie coś by przeszło u milicjantów jako przeciwmgielne ;) . Włączane krótkie razem z halogenem a długie z normalnymi długimi. Wszystko zamontowane w kratkach zderzaka- przykładowo mniej więcej w takich http://www.sklepdusia.neostrada.pl/Allegro/dzienne4.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; .
http://swiatla.arbiter.pl/galeria/przec ... e.bixenony" onclick="window.open(this.href);return false; - tu nieco wyżej zamontowane i na inym samochodzie.



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

[MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zderzaka

Post autor: brynol » wt gru 21, 2010 01:37

JacekK1986,
na policje reguly nie ma, to co u jednego przejdzie to u nastepnego bedzie nie do przeskoczenia.
ja np od roku jezdze na hidach w kloszach gladkich na soczewce... no i mialem ok 7 kontroli ( trzezwosc glownie, ostatnio w nocy mandat za predkosc) i zaden z nich nie patrzyl na swiatla.
a kiedys jak jezdzilem na full legalnie, zwykla zarowka, ale juz w innym kloszu, to mnie zatrzymali w nocy i chcieli dowod zabrac, bo swiatla mam zle...
no ale jakos im przegadalem.
takze na policje nie patrz do konca, bo nie ma reguly


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zderzaka

Post autor: Shmatan » wt gru 21, 2010 08:47

JacekK1986, nie rozumiem - chcesz mieć dodatkowy komplet świateł mijania i drogowych w soczewce biksenonowej w zderzaku? aż tak Ci się nudzi?

Po 1 - żeby te "krótkie" z kratek nie oślepiały, musiałbyś je mieć ustawione cholernie nisko i nic by Ci nie oświetlały (z tego powodu m.in. światła się zakłada na wysokości maski)

Po 2 - nie możesz mieć czterech świateł mijania

Już lepiej wsadź sobie w te kratki dodatkowe drogowe (że ksenon nawet) - one mogą walić na lewo i prawo, bo i tak nie włączasz ich kiedy jedzie ktoś inny.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zderzaka

Post autor: skaktus » wt gru 21, 2010 10:02

Takie coś nie przejdzie... Lepiej już zamontuj oryginalny xenon do mk4. Będziesz miał legalny system i dobre oświetlenie. W zderzak walnij standardowe halogeny i tyle. Za bardzo kombinujesz. Po 2 pamiętaj że potrafią się przyczepić że jedziesz na "halogenach" i mijania w dzień o dobrej widoczności.

No i na koniec - taka soczewka bez klosz będzie po pół godziny jazdy w obecnych warunkach bezużyteczna - syf ją tak zaklei że nic ci nie oświetli. Dodatkowo będzie oślepiać bo wspomniany syf rozszczepi wiązkę światła i będziesz wyglądał na drodze jak latarnia.



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zder

Post autor: JacekK1986 » wt gru 21, 2010 13:10

skaktus pisze:Takie coś nie przejdzie... Lepiej już zamontuj oryginalny xenon do mk4. Będziesz miał legalny system i dobre oświetlenie. W zderzak walnij standardowe halogeny i tyle. Za bardzo kombinujesz. Po 2 pamiętaj że potrafią się przyczepić że jedziesz na "halogenach" i mijania w dzień o dobrej widoczności.

No i na koniec - taka soczewka bez klosz będzie po pół godziny jazdy w obecnych warunkach bezużyteczna - syf ją tak zaklei że nic ci nie oświetli. Dodatkowo będzie oślepiać bo wspomniany syf rozszczepi wiązkę światła i będziesz wyglądał na drodze jak latarnia.
Jakby mnie było stać na ori xenon to bym się nawet nie zastanawiał ;) . W kloszach mam halogen więc drugiego nie będę zakładał. Na razie chciałem się dowiedzieć, co o tym sądzicie. Najlepszym rozwiązaniem będzie budowa jakiegoś zestawu na soczewce jak np w tym temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 71&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje lampy zostawię, kupię takie same i w nich się zamontuje soczewkę. W razie kontroli i zatrzymania dowodu podmienię lampy- oczywiście nie przy milicjancie.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zderzaka

Post autor: skaktus » wt gru 21, 2010 13:59

Montaż soczewki do ori lamp to też może się skończyć utratą dowodu, mandatem czy innymi nieprzyjemnościami.

Lampy + przeróbka i porządna przetwornica + palniki to nawet 600 zł. Za 1000 zł na aukcjach można dorwać praktycznie kompletny zestaw xenony do mk4. Nie widzę sensu przerabiania bo i tak wciąż masz homologację na żarówki więc...



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zder

Post autor: JacekK1986 » wt gru 21, 2010 14:58

Dobre xenony ori to wydatek rzędu 700- 800 za sztukę. Więc wydatek jest dość spory. Wiadomo oryginał to oryginał. Ale pożyjemy zobaczymy.



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: [MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zder

Post autor: kris-krzysztof » sob gru 25, 2010 11:08

skaktus pisze:Montaż soczewki do ori lamp to też może się skończyć utratą dowodu, mandatem czy innymi nieprzyjemnościami.

Lampy + przeróbka i porządna przetwornica + palniki to nawet 600 zł. Za 1000 zł na aukcjach można dorwać praktycznie kompletny zestaw xenony do mk4. Nie widzę sensu przerabiania bo i tak wciąż masz homologację na żarówki więc...

za 600zł nie kupisz Lamp , przetwornic i palników.

a jak kupi org to i tak mu dowód poleci jak sie policjant przyczepi. WIec taka sama sytuacja jak wkładanie soczewek do seryjnych lamp.


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zder

Post autor: skaktus » sob gru 25, 2010 14:36

kris-krzysztof pisze:
skaktus pisze:Montaż soczewki do ori lamp to też może się skończyć utratą dowodu, mandatem czy innymi nieprzyjemnościami.

Lampy + przeróbka i porządna przetwornica + palniki to nawet 600 zł. Za 1000 zł na aukcjach można dorwać praktycznie kompletny zestaw xenony do mk4. Nie widzę sensu przerabiania bo i tak wciąż masz homologację na żarówki więc...

za 600zł nie kupisz Lamp , przetwornic i palników.

a jak kupi org to i tak mu dowód poleci jak sie policjant przyczepi. WIec taka sama sytuacja jak wkładanie soczewek do seryjnych lamp.
Źle się wyraziłem - mając ori lampy + wrzuta do nich soczewek to koszt ok 600 zł jeśli weźmiemy pod uwagę gotowe kity z allegro gdzie soczewkę poprostu wkręcamy w lampę...

Zastanawiam się jak potem wymienić palnik ;)

kris - a jak u ciebie z przeróbką lampy i glinami co ? :chytry:



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: [MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zder

Post autor: kris-krzysztof » sob gru 25, 2010 15:04

skaktus pisze:
kris-krzysztof pisze:
skaktus pisze:Montaż soczewki do ori lamp to też może się skończyć utratą dowodu, mandatem czy innymi nieprzyjemnościami.

Lampy + przeróbka i porządna przetwornica + palniki to nawet 600 zł. Za 1000 zł na aukcjach można dorwać praktycznie kompletny zestaw xenony do mk4. Nie widzę sensu przerabiania bo i tak wciąż masz homologację na żarówki więc...

za 600zł nie kupisz Lamp , przetwornic i palników.

a jak kupi org to i tak mu dowód poleci jak sie policjant przyczepi. WIec taka sama sytuacja jak wkładanie soczewek do seryjnych lamp.
Źle się wyraziłem - mając ori lampy + wrzuta do nich soczewek to koszt ok 600 zł jeśli weźmiemy pod uwagę gotowe kity z allegro gdzie soczewkę poprostu wkręcamy w lampę...

Zastanawiam się jak potem wymienić palnik ;)

kris - a jak u ciebie z przeróbką lampy i glinami co ? :chytry:
No teraz sie zgodze. To zależy za ile kupisz jescze przetwornice i palniki . Bo do tej ceny trzeba 300 zł doliczyc (Cena lamp)
A da sie wymienic bez rozklejania lampy. Miałem z czyms takim do czynienia. ALe powiem szczerze że nie jest to warte tej kasy. Dużo lepsze są soczewki z org lamp. no ale więcej jest roboty
Nie miałem problemów z lampami nigdy. MOże dlatego że nie rzucaja sie w oczy. normalna barwa palnika , nie raźii innych użytkowników. Teraz chciałbym cos wymodzic w odbłyśniku (mijania) światła do jazdy dziennej. Zobaczymy czy sie mi uda . Narazie te musze sprzedac. Czas pokaże jak zrobie to sie pochwale.


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zderzaka

Post autor: skaktus » ndz gru 26, 2010 19:55

W wolną soczewkę walnij diodę typu XPG-R5, da ci ona około 300 - 400 lumenów na wyjściu. Zasil ją z przetwornicy i puść około 1,2 A. Do tego porządny radiator i masz porządne dzienne. Ewentualnie daj np 3 diody i w każdą puść 500 mA. Koszt jednej XPG na podłożu MPCPB 14 mm to ok 20 zł. PRzetwornice zdobędziesz na allegro.



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: [MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zder

Post autor: kris-krzysztof » pn gru 27, 2010 11:13

skaktus pisze:W wolną soczewkę walnij diodę typu XPG-R5, da ci ona około 300 - 400 lumenów na wyjściu. Zasil ją z przetwornicy i puść około 1,2 A. Do tego porządny radiator i masz porządne dzienne. Ewentualnie daj np 3 diody i w każdą puść 500 mA. Koszt jednej XPG na podłożu MPCPB 14 mm to ok 20 zł. PRzetwornice zdobędziesz na allegro.
Albo SST-50 jedną ale troszke cena wysoka.
Chciałem Twoj pomysł wykorzystac kiedys jak miałem 2 soczewki no ale musiałem liczyc koszt dodatkowy 150 zł(2 diody + przetwornice+ radiator + mocowanie -wycinane laserem) wiec sie strzymałem. Sądze że to jest dobry pomsł i w odbłyśniku na długie cos takiego zrobie.


Obrazek

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [MK4]Co myślicie o xenonie (bi- xenonie) w kratkach zder

Post autor: JacekK1986 » pn gru 27, 2010 12:43

Ja zapewne przy przypływie gotówki zmontuję lampy na jakieś oryginalnej soczewce np. z passata lub bmw. Mam opcję dostania takich soczewek z palnikami i przetwornicami. Ale na razie mam w aucie inne wydatki i taki projekcik musi poczekać na lepsze czasy ;) . Auto mam od niedawna i na razie muszę go doprowadzić do początkowego stanu mechanicznego i wizualnego. Potem będę myślał nad lampkami.
Kolorek chyba mam taki sam jak twój kris-krzysztof- LC9Z ;) ale nie ten silnik ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości