Pytanie o niedziałający prędkościomierz.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pytanie o niedziałający prędkościomierz.

Post autor: rafalpg » wt gru 21, 2010 00:05

Witam mam takie pytanie posiadam od niedawna golfa 4 1.6 Sr AKL i nie działa mi prędkościomierz i licznik kilometrów. Sprawdzałem już bezpiecznik 7 i jest ok. Mam zamiar kupić impulsator i moje pytanie czy mogę go sam wymienić ? Z tego co czytałem na forum to jest w skrzyni ale nie wiem w którym miejscu i jak się do tego zabrać? Nie wyleje się olej czy coś ze skrzyni? Jak się go okręca,wyjmuje. Nie znalazłem jak narazie opisu jak się do tego zabrać. Wiem ,że ma 3 piny i na każdym pinie w kostce oprócz jednej, masy powinno być napięcie ale kiedy jak się zapali golfa czy muszę ciągnąc kabelki do środka samochodu żeby zobaczyć podczas jazdy. Czytałem też o diodzie Led że jak się podłączy pod te styki od impulsatora to mruga i jest ok i trzeba szukać w połączeniu z licznikiem. Po prostu jak się do tego zabrać i obadać co i jak i ewentualnie jak będzie wyglądała wymiana.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Pytanie o niedziałający prędkościomierz.

Post autor: Jazz_Blue » wt gru 21, 2010 14:30

Impulsator wymienisz sam bez problemu, nie ma możliwości, aby wylał Ci się olej ze skrzyni, gdyż jest umiejscowiony u góry :)
Tutaj masz fotkę (zapożyczoną) gdzie znajdziesz ten czujnik :dol:
Obrazek
To będzie widok jak otowrzysz maskę, szukaj go po prawej stronie skrzyni, śrubka która go trzyma to jakiś TORX większy z tego co pamiętam, odkręcasz i impulsator można wyjąć, dostęp taki sobie, ale jak masz zwinne ręce i dobry śrubokręt to sobie poradzisz. Możesz zdjąć obudowę filtra powietrza, ułatwi dostęp. Miałem podobną sytuację, u mnie wariowała wskazówka paliwa na dodatek, na szczęście wymiana bezpiecznika załatwiła sprawę :bigok:
Ostatnio zmieniony wt gru 21, 2010 14:38 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 3 razy.



Wuyek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lis 25, 2009 22:19
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Pytanie o niedziałający prędkościomierz.

Post autor: Wuyek » wt gru 21, 2010 14:34

Witam.
Ja się do niego dobierałem od góry, zdemontowałem tylko obudowę filtra powietrza. Innym sposobem jest demontaż koła i nadkola. W moim przypadku jednak impulsator był dobry, okazało się, że złamał mi się przewód zasilający w miejscu gdzie wchodzi do grubej wiązki przewodów pod aku. Śmiało możesz kombinować, nic się nie wyleje. Przed zakupem nowego może lepiej go wykręć i sprawdź w innym samochodzie. Ja tak zrobiłem. W mk3 jest taki sam i jest do niego bardzo łatwy dostęp.


Kupię krótką antenkę ori vw

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Re: Pytanie o niedziałający prędkościomierz.

Post autor: rafalpg » wt gru 21, 2010 18:03

A takie pytanie jeśli go wyjmę to mogę jeździć bez niego bo dopiero po świętach by mi go sprowadzili za 55zł. Wolałbym pokazać im żeby nie było że jakiś inny zamówią. A czy jest możliwość po wyjęciu sprawdzenia go ?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Pytanie o niedziałający prędkościomierz.

Post autor: Jazz_Blue » wt gru 21, 2010 18:09

Jeździć bez niego nie bardzo, jak go wyjmiesz to spisz z niego numer katalogowy i podaj im... A sprawdzić możesz podpinając pod VAG, powinien Ci wskazać błąd, to najprostrzy sposób



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Re: Pytanie o niedziałający prędkościomierz.

Post autor: rafalpg » czw gru 23, 2010 13:55

Dziękuje za pomoc dzisiaj go wyciągnąłem numery jakie były to na tym elemencie co jest w skrzyni koloru pomarańczowego 1H0 919 149A. Jak go wyjmowałem to wyciągnąłem wtyczkę i pół impulsatora górna połowę i dopiero resztę ze skrzyni. Myślałem , że go urwałem ale po złożeniu (myślałem go skleić ale nie miałem kleju przy sobie) zaczął chodzić czyli jak mi znowu przestanie to może być wina że nie łączy znowu i spróbuje skleić.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości