Problem z kołem

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Problem z kołem

Post autor: kordzio » ndz gru 19, 2010 15:07

Witam, ostatnio zauważyłem że w moim Golfie jedno z tylnych kół jest delikatnie na ukos... :crazy: słyszałem, że to może być przez wyrobione łożyska, to prawda? nic się nie stanie jak przez jakiś czas tak pojeżdźe?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z kołem

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 19, 2010 17:33

to nie jest od łożyska nie wytrzymałbyś w aucie hałasu od tak wyrobionego łożyska zresztą już by dawno koło odpadło.
Możliwości sa takie: masz złudzenie, albo auto ma przeszłość i doszło do skrzywienia czopa, belki, lub punktów mocowań do podłogi - i dowolna kombinacja tych rzeczy. Jeśli koło pracuje cicho niema dużego wyczuwalnego przy szarpaniu rękami luzu to możesz jeździć do czasu wyjaśnienia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Problem z kołem

Post autor: Matt_GT » ndz gru 19, 2010 22:11

Może to duży koszt bo około 100zł ale polecam Ci podjechanie do warsztatu gdzie jest komputerowe ustawianie geometrii kół. Miałem podobnie w ibizie, okazało się ze jest krzywa belka.



Awatar użytkownika
RatPoison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 21:32
Lokalizacja: Olkusz

Problem z kołem

Post autor: RatPoison » czw gru 23, 2010 12:32

Wyeksploatowane łożysko nie zawsze musi oddawać odgłosy wycia, czasami bywa tak, że poprostu koło lata w osi (jest wyczuwalny luz na łozysku), nie zmienia to jednak faktu, że sprawa może tkwić głebiej w geometrii tylnej belki.

Radze zrobić prosty test, złap za to koło u góry obiema rękami, no i zacznij mocno szarpać do siebie i od siebie, jeżeli wyczujesz luz/stukanie, no to napewno masz coś z łożyskiem. Tylko auto ma stac na biegu, bez zaciągnietego ręcznego.



Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Problem z kołem

Post autor: kordzio » pt gru 24, 2010 12:57

RatPoison pisze: Radze zrobić prosty test, złap za to koło u góry obiema rękami, no i zacznij mocno szarpać do siebie i od siebie, jeżeli wyczujesz luz/stukanie, no to napewno masz coś z łożyskiem. Tylko auto ma stac na biegu, bez zaciągnietego ręcznego.
Dziś sprawdze tak jak radzisz, mam nadzieję, że będzie luz bo wtedy to łożysko a nie coś gorszego...

Mati91maniak pisze:Może to duży koszt bo około 100zł ale polecam Ci podjechanie do warsztatu gdzie jest komputerowe ustawianie geometrii kół. Miałem podobnie w ibizie, okazało się ze jest krzywa belka.
W Stacji Kontroli Pojazdów coś takiego mają o ile sie nie mylę, co?



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Problem z kołem

Post autor: majekMK2 » sob gru 25, 2010 22:25

kordzio pisze: W Stacji Kontroli Pojazdów coś takiego mają o ile sie nie mylę, co?
maja
a co do łożyska tak jak kolega mówi nawet jak stoi auto hyc za koło i pociągnij do siebie i wtedy jak będzie słychać głuchy stukot to łożysko


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
kordzio
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 612
Rejestracja: śr gru 30, 2009 21:14
Lokalizacja: BS

Problem z kołem

Post autor: kordzio » ndz sty 23, 2011 18:51

Wszystko było sprawdzane na kanale i podobno nic złego tam się nie dzieje... :jezor: po wymianie łożysk wszystko wróciło do normy :grin: dzięki za rady! :pub:


ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 39 gości