gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

1rolex1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 08, 2010 01:28

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: 1rolex1 » śr gru 08, 2010 18:21

Witam wszystkich.
Ostatnio mam problem z moim golfikiem 1.4. Gdy uruchamia się go na benzynie żeby nie zgasł trzeba non stop pracować pedałem gazu, gdy chce jechać na benzynie przerywa i żaby jakkolwiek jechać trzeba pulsować pedałem gazu. Na lpg bez problemu trzyma wolne obroty i jeździ tez bez najmniejszych problemów.

Ostatnio też spadła mi masa z cewki ale już naprawione, myślę że to nie powinno mieć nic wspólnego ale tak na wszelki wypadek pisze :jezor: .



Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: KrL » pt gru 10, 2010 14:48

Witam, identyczna sytuacja jest już od jakiegoś czasu w moim Golfie 1.8 ABS
Na benzynie skaczą obroty, trzeba pracować pedałem gazu, potrafi zgasnąć, śmierdzi benzyną strasznie, a wskazówka poziomu paliwa spada w dosyć szybkim tempie, po załączeniu gazu auto chodzi tak jak powinno, ładnie pyrka, nie ma problemów



Fencer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 20, 2006 19:26
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: Fencer » pt gru 10, 2010 15:15

1rolex1 pisze:Witam wszystkich.
Ostatnio mam problem z moim golfikiem 1.4. Gdy uruchamia się go na benzynie żeby nie zgasł trzeba non stop pracować pedałem gazu, gdy chce jechać na benzynie przerywa i żaby jakkolwiek jechać trzeba pulsować pedałem gazu. Na lpg bez problemu trzyma wolne obroty i jeździ tez bez najmniejszych problemów.

Ostatnio też spadła mi masa z cewki ale już naprawione, myślę że to nie powinno mieć nic wspólnego ale tak na wszelki wypadek pisze :jezor: .
mialem tak w peugocie 206, pomogla wymiana wiazki do wtryskiwaczy wraz z emulatorem ktory sie zepsol i dawal zbyt maly prad na otwarcie wtryskow



Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: KrL » sob gru 11, 2010 13:30

Witam, wczoraj sprawdziłem Sondę komputerem i na wyłączonym silniku wyskakiwał błąd, po odpaleniu błąd znikał
Następnie sprawdziłem ją miernikiem bezpośrednio i wg napięcia sonda jest sprawna
Jakieś pomysły??
Ktoś się ustosunkuje??



pietrucha69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 10, 2010 23:01

Re: gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: pietrucha69 » ndz gru 12, 2010 21:35

witam również mam problem z golfem kiedy odpalę na zimno to nierówno pracuje gdy przełączę na gaz to pracuje stabilnie a od kilku dni potrafi zgasnąć w czasie jazdy i niemożna go odpalić czasem po kilku lub kilkunastu próbach załapie i jedzie bez problemu. Na ciepłym silniku pracuje stabilnie na benzynie czy na gazie.Gdy podłączyłem komputer to pokazał komunikat czójmik Halla G-40 515 brak sygnału podpowiedzcie gdzie jest problem? pozdro.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: spawacz » ndz gru 12, 2010 21:39

Padnieta sonda ten objaw jest typowy dla tego silnik a konkretnie ukladu elektroniki zeby auto przyspieezalo trzaba "machac" gazem.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: KrL » pn gru 13, 2010 00:36

kolego spawacz,
KrL pisze:na wyłączonym silniku wyskakiwał błąd, po odpaleniu błąd znikał
czy wziąłeś to pod uwagę?? czy to normalne?? i czy może istnieje taka możliwość że czasami pracuje dobrze sonda a czasami nie??
U mnie jest tak że rzadko się zdarza ale chodzi normalnie na benzynie, całkowicie normalnie, ale to bardzo rzadko, i jak robiłem pomiar sondy ostatnio na te dwa sposoby to akurat wtedy chodził normalnie na benzynie, jak na złość...
Może wychwycić ten moment kiedy znowu będzie problem i zmierzyć miernikiem i drugi raz komputerem?? tylko nie jestem pewien czy może sobie ona raz działać poprawnie a raz nie poprawnie



pietrucha69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 10, 2010 23:01

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: pietrucha69 » ndz gru 19, 2010 01:55

podmieniłem aparat zapłonowy,zamontowałem nowy termostat,filtr paliwa,jutro sprawdzę pompę paliwową na gazie jedzie na benzynie nie na zimno pali od kopa już brakuje mi pomysłów pomocy!!



pasiu66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:52
Lokalizacja: Świętokrzyskie

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: pasiu66 » ndz gru 19, 2010 10:31

Kolego spróbuj sprawdzić czujnik temperatury u mnie było to samo na benzynie nie chciał jechać, obroty falowały a na lpg było ok. Więc pewnego dnia odłączyłem kostkę od czujnika temperatury i co się okazało że wszystko ok więc założyłem nowy czujnik i maszyna chodzi :bigok:



Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: KrL » ndz gru 19, 2010 12:44

A gdzie znajduje się ten czujnik i jego kostka??



pasiu66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 19:52
Lokalizacja: Świętokrzyskie

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: pasiu66 » ndz gru 19, 2010 14:57

Na króćcu wodnym z przodu silnika



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: matiz_1990 » ndz gru 19, 2010 14:58

Widzę że nie tylko mój ABS tak ma :crazy: I czujnik temperatury nic nie da bo ja mam nowy oryginalny i dalej to samo. Raz zapali od strzała i chodzi normalnie, a jak go zgasisz i za chwile chcesz odpalić to zalany i trzeba go kręcić nie wiadomo ile. Czasem w ogóle nie chce chodzić na benzynie, a kilka godzin później jest już ok. Masakra... Trzeba uważać żeby się gaz nie skończył i tyle :bigok:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: KrL » ndz gru 19, 2010 21:53

Nie wiem co robić :P



rejtana18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 20, 2010 19:28

gaśnie i przerywa na benzynie, na lpg OK

Post autor: rejtana18 » pn gru 20, 2010 19:56

witam ma golfa 3 z 95 roku
1,6 poj ale bez gazu
mam z nim proble
ggy jade to on sam gasnie albo pedał gazu robi sie pusty czyli dusze a on wcale nie przyspiesza,
a na wolnych obrotach gasnie
chlopaki wiecie co to moze jest
dzieki z gory za pomoc pozdrawiam kba



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości