problem abs i esp

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dannyy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 14, 2010 00:35

problem abs i esp

Post autor: dannyy1 » wt gru 14, 2010 00:53

witam mam golfa 4 tdi alh z 2000r i jest tak ,wymienilem kpl klocki tarcze i sterownik absu -poniewz byl zepsuty i bylo wszystko ok po miesiacu wlaczyla sie kontrolaka absu ponownie i nieraz gasnie i znow wlancza sie podlaczylem pod kompa i wyskoczylo mi kilka błedów dodam ze swieci mi sie esp poprosil bym o kilka podpowiedzi co robic i jak sei zabrac za to podaje błedy sa 3 -
00287 -układ abs czujnik pretkosci koła ,tylni prawy g 44 35-00-
01423 czujnik przyspieszenia poprzecznego g 200 57-00 usterka w obwodzie elektrycznym
00812 przełacznik rozłanaczajacy cewki elektromagnt, cisnienia w układzie hamulcowym 35-10 sporadyczny dziekuje i poprosze o jakies podpowiedzi



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Re: problem abs i esp

Post autor: thomas1919 » wt gru 14, 2010 09:50

dannyy1 pisze:witam mam golfa 4 tdi alh z 2000r i jest tak ,wymienilem kpl klocki tarcze i sterownik absu -poniewz byl zepsuty....

Napisz jaki miałeś sterownik i czy wymieniłeś na ten sam.



dannyy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 14, 2010 00:35

problem abs i esp

Post autor: dannyy1 » wt gru 14, 2010 13:20

witam wymienil mi głowny sterownik z komputerem absu poniewaz nie oplacalo sie naprawiac i tyle i wymieniony na ten sam i te sam symbole pozd



15darekvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 25, 2010 22:05

problem abs i esp

Post autor: 15darekvw » śr gru 15, 2010 22:49

Wykasuj błedy i zobacz co ci zostanie ewentualnie skasujesz wszystko a jak znowu zapali ci sie kontrolka ABS po pewnym czasie to podłacz VAG-a i zobaczysz co jest,ja bym sie skupił na tym czyjniku (00287 -układ abs czujnik pretkosci koła ,tylni prawy g 44 35-00-)sciagnał koło i zobaczył jak on wyglada masz go przykreconego na jedna srubke. Czujnik g200 masz go pod kolumna kierownicy ewntualnie mozesz sprawdzic czy kostka jest dobrze wpieta,co do trzeciego błedu jest to bład sporadyczny czyli niejest atualny wystapił kiedys tam.



dannyy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 14, 2010 00:35

problem abs i esp

Post autor: dannyy1 » czw gru 16, 2010 00:59

super dziekuj mialem kilka pomysłów i mylaslem nad tym czujnikiem w kole ok super spawdze i dam znac teraz dzieje sie tak ze czasem gasnie ta kontrolka absu ale i tak dzieki za dinformowanie pozd



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

problem abs i esp

Post autor: katerpi » wt sty 04, 2011 00:12

Chłopaki i na mnie przyszła pora...

Po wakacjach zaczęła palić się kontrolka ABS..Podjechałem do Szika, chłopaczek powiedział, że to zasilanie pompy czy coś. Pogrzebał chwilę przy aku i bezpiecznikach i kazał się przejechać. Wszystko wróciło do normy. Dodał, że jak problem się pojawi ponownie to pompa ABS do wymiany...Tylko nie wiem czy to takie oczywiste.


W nowy rok problem powrócił. W mega przypadkowych momentach kontolka zapala się i gaśnie.
Np. odpalam auto to świeci się kontrolka. Dam mu heblach to zgaśnie...Czasem jest całkiem odwrotnie.

Dzisiaj jadąc 7dyszek po czarnej drodze dosłownie musnąłem hamulec a tu auto dało zdrowo po hamulach i włączył się ABS. Zrobiło się lekko niebezpiecznie. Nie ma z tym żartów.

Ktoś wie o co kaman?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

problem abs i esp

Post autor: wojtas46 » wt sty 04, 2011 18:25

katerpi , najpierw zobacz czy nie masz zaśniedziałych bezpieczników na aku , 2 są od ABS , 1 od wentylatora chlodnicy i od sprawdzenia kostek przy pompie ABS czy mają dobry styk . U mnie mechanik stwierdził rok temu awarię pompy ABS , wyszło tak z kompa , a tymczasem gdy byłem wiosną na rybach poczyściłem bezpieczniki , pogmerałem przy wtyczkach i wsio zagrało . Jest oki do tej pory i problemy z ABS się nie powtórzyły



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

problem abs i esp

Post autor: katerpi » wt sty 04, 2011 21:51

Dzięki za podpowwiedź. Na pewno obadam te elementy :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości