Gleba zimą

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Re: Gleba zimą

Post autor: luki07 » śr gru 15, 2010 00:28

w00dnik pisze:koledzy a co sadzicie o gwincie z mts technik?
jezdze na nim juz poltora roku i jestem zadowolony, zrobilem na nim ok 35tys km i sprawnosc ponad 80% - tak wyszlo mi na przegladzie :bajer:


a na zime podnioslem go o 1cm bo...oponki mam 195/60 :kac:

Obrazek



Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: w00dnik » śr gru 15, 2010 11:24

zarzucielem mu wlasnie mts technik zamiast kitu z weiteca. gwint na maxa w gore. zobaczymy.. :bigok:


moje czerwone GTI :) - viewtopic.php?f=88&t=367271" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
*daniel*
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: wt sty 24, 2006 12:15
Lokalizacja: z garażu
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: *daniel* » śr gru 15, 2010 19:46

mój set up na zime
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


moje byłe mk3 GTD SPECIAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81913&postdays=0&postorder=asc&start=480
obecny dupowóż passat b4 kombi na gwincie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261704&postdays=0&postorder=asc&start=90

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: ace-mati » czw gru 16, 2010 13:02

To mój setup na zimę, a śnieg ciągle pada, zastanawiam się nad powrotem do serii.

Obrazek



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

Gleba zimą

Post autor: Antonioo » czw gru 16, 2010 17:28

ja kupiłem TA do 4motion.. bo innego niestety nie widziałem tylko mts.. zobaczymy załoze wiosną jedni mówią tak a innym sie bardzo dobrze na tym jeździ..


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
Tkaczu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 26, 2008 12:04
Lokalizacja: Bełchatów

Gleba zimą

Post autor: Tkaczu » czw gru 16, 2010 22:04

a jak sobie radzicie z zmarznietym sniegiem miedzy nadkolem a kolem? bez gleby nie mialem z nim problemu teraz rano jak zamarznie mi to ledwo skrecam bo wszedzie trze :helm:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: k0nr4d » czw gru 16, 2010 22:18

Ja po przyjechaniu wieczorem do domu skrobię listewką ile się da i problemu nie mam :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Gleba zimą

Post autor: D1_PITER » pt gru 17, 2010 00:10

Tkaczu pisze:a jak sobie radzicie z zmarznietym sniegiem miedzy nadkolem a kolem? bez gleby nie mialem z nim problemu teraz rano jak zamarznie mi to ledwo skrecam bo wszedzie trze :helm:
Nie mam z tym problemu.. Trochę się trze ale rusze, dokręcam kierownicę, się ściera i skręca :bigok:

Natomiast gleba zimą mnie już dobija. Aż mnie zaczął kręgosłup pobolewać :crazy: Po nowym śniegu jedzie się bardzo fajnie, natomiast te wszystkie zmarźliny na jezdni to jest MASAKRA. Mam twarde zawieszenie, jestem przyzwyczajony do nierówności polskich ale te zmarźliny mnie rozkładają na łopatki. Jeździ się dużo gorzej niż w lecie, pomimo zimowego balonu. Ponadto z dnia na dzień widzę że rośnie liczba dziur w jezdni. Także lipa..

Z pozytywnych cech mogę powiedzieć tylko tyle że fajnie się ślizga na takim zawieszeniu :)


Obrazek

Awatar użytkownika
szczep
Forum Master
Forum Master
Posty: 1332
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 09:35
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Gleba zimą

Post autor: szczep » pt gru 17, 2010 10:37

Antonioo pisze:ja kupiłem TA do 4motion.. bo innego niestety nie widziałem tylko mts.. zobaczymy załoze wiosną jedni mówią tak a innym sie bardzo dobrze na tym jeździ..
Jeździć jakoś się jeździ, ale mówią o tym osoby które nie miały do czynienia z zawiasami typu KW, Koni czy Bilstein, ja śmigałem sezon temu na Ta i też byłem przekonany że gwint to gwint i co to za różnica że jeden kosztuje 1000zł, a drugi trzy razy tyle, myślałem że płaci się tylko za markę, nic bardziej mylnego, zawias z typu Ta jakoś się sprawuje na nierównościach, auto troszkę podskakuje i nie najgorzej wybiera nierówności, lecz zmieniłem zawieszenie na KW var.1 i muszę przyznać że tłumienie zawieszenia jest o wiele lepsze na naszych dziurawych drogach i auto prowadzi się bardziej komfortowo.



Awatar użytkownika
*daniel*
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: wt sty 24, 2006 12:15
Lokalizacja: z garażu
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: *daniel* » pt gru 17, 2010 11:19

D1_PITER, dokładnie zamarzniente koleiny i muldy są najgorsze :grrr: ale zato po zimowych torturach jak przyjdzie lato to sie będzie człowiek czuł jakby płynoł :hmm:


moje byłe mk3 GTD SPECIAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81913&postdays=0&postorder=asc&start=480
obecny dupowóż passat b4 kombi na gwincie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261704&postdays=0&postorder=asc&start=90

PaulAdmin

Gleba zimą

Post autor: PaulAdmin » wt gru 21, 2010 14:36

D1_PITER pisze:Natomiast gleba zimą mnie już dobija. Aż mnie zaczął kręgosłup pobolewać :crazy: Po nowym śniegu jedzie się bardzo fajnie, natomiast te wszystkie zmarźliny na jezdni to jest MASAKRA. Mam twarde zawieszenie, jestem przyzwyczajony do nierówności polskich ale te zmarźliny mnie rozkładają na łopatki.
Wiem o czym mówisz. Ja sie tylko powstrzymuje, żeby nie flugać na głos za kierownicą bo to jest masakra dodatkowo jak się jeszcze osłone katalizatora poleruje o śnieg to lepiej się zatrzymać i ochłonąć dopiero jechać dalej :pub:



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

Re: Gleba zimą

Post autor: Antonioo » wt gru 21, 2010 15:28

szczep pisze:
Jeździć jakoś się jeździ, ale mówią o tym osoby które nie miały do czynienia z zawiasami typu KW, Koni czy Bilstein, ja śmigałem sezon temu na Ta i też byłem przekonany że gwint to gwint i co to za różnica że jeden kosztuje 1000zł, a drugi trzy razy tyle, myślałem że płaci się tylko za markę, nic bardziej mylnego, zawias z typu Ta jakoś się sprawuje na nierównościach, auto troszkę podskakuje i nie najgorzej wybiera nierówności, lecz zmieniłem zawieszenie na KW var.1 i muszę przyznać że tłumienie zawieszenia jest o wiele lepsze na naszych dziurawych drogach i auto prowadzi się bardziej komfortowo.

ah.. no wiem że te KW Koni wiadomo lepsze są ale no dobra ale nie widziałem KW do 4motion albo coś takiego, tylko TA MTS.. i jakieś inne badziewie gorsze jeszcze od TA.. mysle że nie produkują bo wiara do 4motion tak gwintów nie kupuje jak to zwykłej czwórki, i może wycofali produkcje bo sie nie opłacało robić.. albo za granicą jest tego dużo ale w polsce to nie widziałem nic, mnie było stać na TA..


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości