Problem z podswietleniem zegarow, pokretel

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

Problem z podswietleniem zegarow, pokretel

Post autor: takos » ndz gru 12, 2010 09:32

bigozz88, W mk3 jest tylko 1 zarowka od podwietlenia calych nawiewow.

Pipielniczka i zapalniczka maja tez po jednej zarowce, tylko ze te zarowki sa niewymienialne. Ja u siebie kombinowalem i jakos wymienilem te zarowki :P


(\X/)

Awatar użytkownika
bigozz88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 08:20

Problem z podswietleniem zegarow, pokretel

Post autor: bigozz88 » ndz gru 12, 2010 10:53

no tak tylko jak patrzę na opisy tych bezpieczników to wynika że jeden jest odpowiedzialny za kilka rzeczy np. Podświetlenie
zapalniczki, radio a u mnie radio działa [działało:( ] więc myślę że to chyba nie bezpieczniki ale na wszelki wypadek sprawdzę bo miałem już taką sytuację że ni z tąd ni z owąd przestał świecić lewy reflektor, myślałem że to żarówka albo włącznik świateł a to jednak bezpiecznik. A może któryś z kolegów spotkał się z takim czymś że po odpaleniu silnika od razu włącza się lewe światło mijania??? poprzedni właściciel powiedział że to mechanik tak mu zrobił ale jakoś mi się nie chce wierzć- a teraz zimą to jednak problem bo akumulator nie jest pierwszej młodości i już mi dwa razy przez to się rozładował.



Awatar użytkownika
bigozz88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 08:20

Re: Problem z podswietleniem zegarow, pokretel

Post autor: bigozz88 » ndz gru 12, 2010 11:00

takos pisze:bigozz88, W mk3 jest tylko 1 zarowka od podwietlenia calych nawiewow.

Pipielniczka i zapalniczka maja tez po jednej zarowce, tylko ze te zarowki sa niewymienialne. Ja u siebie kombinowalem i jakos wymienilem te zarowki :P

no tak ale czy to jest tak że jak jest ciemno to tylko środkowe pokrętło się świeci i nic więcej? wydaje mi się że tam powinno coś więcej widoczne. a jeżeli nie to może uda mi się jakieś dodatkowe żarówki założyć. w końcu kiedy jadę to nawet nie widzę gdzie kierowany jest strumień powietrza..



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Problem z podswietleniem zegarow, pokretel

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz gru 12, 2010 11:16

bigozz88, w mk3 podświetlenie pokręteł jest realizowane tylko przez jedną żarówkę. Więc jeśli nie oświetla ci wszystkich pokręteł to pewnie plastik w środku który odpowiedzialny jest za rozproszenie światła połamał się (a raczej ktoś go połamał nieudolnie dobierając się do niego) albo poprostu go nie ma. Radził bym zaglądnąć na stronę Pana Achmarskiego - sprzedaje całkiem ładne podświetlenia pokręteł do mk3. Przykładowy link do jego aukcji http://allegro.pl/golf-3-iii-vento-tuni ... 36701.html


Obrazek

Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

Re: Problem z podswietleniem zegarow, pokretel

Post autor: takos » ndz gru 12, 2010 17:14

Wyrox pisze:no tak ale np nie powiecie mi ze regulacja lusterek i przyciski od elektrycznych szyb sa oswietlone tym samym swiatlem do regulacja nawiewu :bigok:
A wlasnie ze powinny :D nie mam ele szybek, ale mam przycisk od klimy, i tam sie sciemnia :]


(\X/)

Awatar użytkownika
takos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:20
Lokalizacja: Stegna

Problem z podswietleniem zegarow, pokretel

Post autor: takos » ndz gru 12, 2010 18:16

nie wiem tego, ale zakladam ze w drzwiach tez sie sciemnia, bo u Ciebie sie to nie swieci :D


(\X/)

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Problem z podswietleniem zegarow, pokretel

Post autor: bongo » ndz gru 12, 2010 20:11

Całe wewnętrzne oświetlenie powinno się ściemniać :bajer:
Wyrox pisze:no tak ale np nie powiecie mi ze regulacja lusterek i przyciski od elektrycznych szyb sa oswietlone tym samym swiatlem do regulacja nawiewu
Nie,każdy przełącznik ma swoje zródło światła,ale i tak zasilanie idzie przez ściemniacz,czuli jak ściemniamy,to ściemniamy wszystko.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z podswietleniem zegarow, pokretel

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 12, 2010 20:43

dobra to jeszcze na koniec dopisz i już nie ciągmy tego. Część diod czy żaróweczek podświetlenia jest podpięta pod ściemniacz włącznika, a część pod pełne napięcie z aku. Wiele włączników ma takie i takie. Przykładowo włącznik od podgrzewanej szyby - ma zielone podświetlenie od ściemniacza a po włączeniu grzania szyby zaświeca się okrągłe podświetlenie o nieregulowanej jasności, i tak samo jest z włącznikiem świateł klimy itd.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości