Jakis mułowaty sie zrobił....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Jakis mułowaty sie zrobił....

Post autor: michi » czw maja 11, 2006 17:54

Witam !!!

A wiec tak dzis znalazłem troche wolnego czasu i postanowiłem zbadac Cisnienie jakie mi fuka turbo tak z Ciekawosic no a ze nie mam wskaznika jeszcze to wykozystałem taki manometr co znalazłem w gorazu :) zrobiłem wszystko pieknie ładnie trojniczek itp odpaliłem mojego potfora no i dodawałem gazu na pompie i co efekt nie był taki jak sie spodziewałem chociaz zeby skoczyła na te 0.3 ale nie :( nawet nie drgneła pomyslałem moze zepsuty manometr no to go wywaliłem i sprawdziłem tak wiecie palcem czy cos fuka :) no i tez nie byłem zadowolony :( prawie nic :( no i teraz nie wiem co jest grane...

Poradzcie cos :) a jeszcze jedno mozecie mi pomoc w montazu IC ?? i poradzic jaki i gdzie go wewalic z gory dzieki

Pozdrawiam MiChI



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » czw maja 11, 2006 20:07

Cisnienie doladowania powinno sie sprawdzac pod obciazeniem. To ze dasz mu wysokie obroty na postoju wcale nie znaczy ze turbo zaraz bedzie cislo - bez obciazenia sa male dawki paliwa i male cisnienie spalin. Pociagnij wezyk do kabiny, podepnij manometr i obserwuj podczas dodawania gazu - 4 bieg, ok. 1500obr. i gaz do dechy - patrz na wskaznik - powinien sporo pokazac.



Awatar użytkownika
Per
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Per » pt maja 12, 2006 21:48

Dokładnie zgadzam się co kolega pisze
Sprawdzenie ciśnienia doładowania sprawdza się np w ten sposób:
podczas próby drogowej na 2 biegu i hamując jednocześnie samochód tak, aby jego prędkość wynosiła 60 km/h.

[ Dodano: Pią Maj 12, 2006 21:52 ]
Podłącz manometr w ten sposób aby była możliwa jazda, i wykonaj to co wyżej i zobaczysz jakie masz cisnienie doładowania.


Nie naprawiajcie na siłe tego, co działa !

pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » sob maja 13, 2006 07:05

zamiast wysilac hamulce znajdz górkę sporawą i pod góre przy 1500-2000 obr gaz do dechy i patrz na manometr - dodatkowy plus tego rozwiązania jest taki że jeśli masz zbyt bogato ustawioną dawkę na pompie a za mało ciśnienia to zobaczysz chmure z tyłu :helm:


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
Per
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Per » sob maja 13, 2006 21:20

Witam
2 bieg predkość 60 km i hamowanie to nie mój wymysł tylko tak jak fachowa literaura nkazuje (WKŁ) można uzyskaną wartość cisnienia sprawdzić z danymi fabrycznymi.
To tak dla jasności dodam że górka może być więkasz lub mniejsza no u mnie jest w pierony tych górek i gór góreczek i dziur jeszcze więcej


Nie naprawiajcie na siłe tego, co działa !

kropek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn mar 27, 2006 17:18
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: kropek » wt maja 16, 2006 23:20

tu znajdziesz opis jak zamontować intercooler w golfie 2
http://vw2.info/vwforum/intercooler/icooler_body.html
może ci się przyda



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » wt maja 16, 2006 23:22

najlepiej przed chłodnice chlopaki podłanczali go rurkami z alu. kupili jako jakiś maszt antenowy w markecie budowlanym i mówili ze spoko. pociąć połączyć elastycznymi kolankami i jest ponoć proste tylko cooler nie moze być jakiś strasznie wilki bo będzie opuźnienie Lag spory


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

kropek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn mar 27, 2006 17:18
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: kropek » wt maja 16, 2006 23:27

szerszeniak pisze:najlepiej przed chłodnice chlopaki podłanczali go rurkami z alu. kupili jako jakiś maszt antenowy w markecie budowlanym i mówili ze spoko. pociąć połączyć elastycznymi kolankami i jest ponoć proste tylko cooler nie moze być jakiś strasznie wilki bo będzie opuźnienie Lag spory
ja tam się nie znam :) znalazłem to kiedyś na forum, a o tym żeby go zamontować przed chłodnicę to właśnie dzisiaj czytałem
pozdrawiam



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » wt maja 16, 2006 23:30

a podnosisz ciśnienie na turbinie?
głównie wtedy cooler sie przydaje


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » wt maja 16, 2006 23:36

Brat jak miał TD to zamontował IC przed chłodnicą a rury dorobił mu gość od tumików na gientarce do rur mu ładnei wygiał a zapłacił za to grosze, reszte podłączył wężami giętkimi. Ja bede do mk1 montował silnik TD to może też się skusze na IC. A z jakiego auta moga być IC dobre????



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » wt maja 16, 2006 23:49

w sumie to musisz patrzec tylko na ilość miejsca i jak są wyprowadzone wyjścia z ic no i nie powinien być jakiś ogromny ja montuje z mondeo TDCI teraz mam z Vito i spoko jest:) tylko chce zeby go troche było widać i dlatego zmieniam pozatym ten bedzie troche mniejszy szybbsza reakcja na gaz bedzie teraz musze cheile poczekac zani9em mi napompuje sprezarka a przed końcem tygodnia MBC manual boost control i pierwsze wrarzenia z jazdy po podniesieniu ciśnienia doladowania i dawki :bigok:


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » wt maja 16, 2006 23:57

To podziel się tym co będziesz robił , chetnei poczytam i może u siebie coś pokombinuje.
Ciekawe jak mi sie uda projekt mk1 TD IC i jeszcze kombinacje z pompą, to powinno wymiatać, ale zobaczym co z tego wyjdzie.



kropek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn mar 27, 2006 17:18
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: kropek » śr maja 17, 2006 12:41

szerszeniak pisze:a podnosisz ciśnienie na turbinie?
głównie wtedy cooler sie przydaje
nie wiem czy to o mnie chodziło :grin: , ale jeżeli chodzi o jakieś modyfikacje to nic nie planuję, narazie to mogę tylko innym pozazdrościć modyfikacji a tyle co mój golf ma buta to musi mi narazie wystarczyć ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości