Wymiana nagrzewnicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

majek62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 14, 2009 10:27
Lokalizacja: Człopy
Kontakt:

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: majek62 » sob gru 04, 2010 12:58

Witam ma ktoś może insrukcję jak wymienić nagrzewnice w golfie 3 1.9 Tdi 90 ps?? prawie wogóle nie grzeje,a temperatura jest jaka jest na dworze. Silnik się dogrzewa bez problemu,obieg płynu jest z kratek wylotowych wylatuje jakaś czarna coś jakby gąbka. Pomórzcie bo zamarzam jak jeżdżę


Marek

Awatar użytkownika
faradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:07

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: faradek » sob gru 04, 2010 13:30

Jak wylatuje gąbka z nawiewów to masz problem nie z nagrzewnicą tylko z klapką która reguluje dopływ powietrza ciepłe/zimne.



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: karol8114 » sob gru 04, 2010 15:25

Najpierw należy zdiagnozować drożność nagrzewnicy, czyli po rozgrzaniu silnika dotykamy obu węży wchodzących do nagrzewnicy, jeśli oba mają tą samą temperaturę (a raczej mają) musisz wziąć się za klapę zimno/ciepło jak wyżej wspomniano, co do wylatującej gąbki nie martw się, u mnie wylatuje od 4 lat :okej:



majek62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 14, 2009 10:27
Lokalizacja: Człopy
Kontakt:

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: majek62 » sob gru 04, 2010 16:47

Temperatura oki taka sama na obu wężach a jak dostać sie do tej klapki?? Ona chyba powinna być koło nagrzewnicy,ale dokładnie to sam nie wiem


Marek

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: karol8114 » sob gru 04, 2010 23:15

karol8114 pisze:jeśli oba mają tą samą temperaturę (a raczej mają)
:okej:



lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: lowi85 » ndz gru 05, 2010 02:01

Wylatująca gąbka to norma :) Przynajmiej u mnie co jakiś czas wypadnie kawalek (to taki wkład między plastikowymi "przewodami" i klapkami do zamykania/otwierania nawiewu). Opis wymontowania nagrzewnicy znajdziesz w poraniku "Sam naprawiam" gdzieś tutaj jest na forum (jak nie potrafisz znaleźć to podaj maila na pw). Nie wiem jak jest w TDI ale w TD wygląda to tak że trzeba ściągnąć całą tablice rozdzielczą. Sam to kiedyś u siebie robiłem (słabo grzało i śmierdziało płynem) i osobiście (moim zdaniem) jest to najgorsza z najgorszych robót jaką można robić w Golfie 3 - pomijając prace związane z silnikiem :) Jak już ściągniesz całą tablice to mistrzostwem jest odczepić wszystkie plastikowe zaczepy w zespole ogrzewania za którymi właśnie znajduje się nagrzewnica. Może akurat tak źle wyglądało to w moim przypadku (robiłem to pierwszy raz i zajeło mi to jakieś +-6h). Ale jeśli dasz rade wymienić nagrzewnice i nie przeklniesz przy tym ani razu będziesz best of the best! :)
Oczywiście przy składaniu obowiązkowo zostanie ci troszke "zbędnych" śrubek :) powodzenia.


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Re: Wymiana nagrzewnicy

Post autor: IRAS AAZ » ndz gru 05, 2010 14:20

Kolego jesli masz weze oba gorace to maja wine klapki nawiewu :jezor: musisz je dokładnie oczyscic i oklejic pianka od pneli podłogowych na silikon :hmm: ja tak zrobiłem w AUDI 80B4 i GOLFIE II oba auta grzeja az miło :grin: A było to samo co u ciebie POWODZENIA :pub:


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: lowi85 » pt gru 10, 2010 21:24

i jak tam robota idzie? Grzeje już? :D


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

majek62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 14, 2009 10:27
Lokalizacja: Człopy
Kontakt:

Wymiana nagrzewnicy

Post autor: majek62 » sob gru 11, 2010 11:24

Nagrzewnica i cały układ był w porządku. Pooklejałem klapki i autko grzeje pięknie.
Już nie marznę:-) :pub:
Dzieki wszystkim co się odezwali a szczególnie koledze który dał mi link do ściągnięcia książki.(lowi85 dzięki) :okej:


Marek

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości