Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: MartinV » czw gru 02, 2010 18:22

rezystor22 pisze:
MartinV pisze:(...) zamontował do swojego mk3 (...)
mógłbyś kolego wyjaśnić dokładniej tzn wyjął stare żarówki i wstawił ksenony czy wymienił całe lampy -dostosowane do ksenona- i wtedy wstawił ?
wyjął stare żarówki i włożył xenon ..Problem lezy tylko właśnie w tym że za mało pradu dodstają przetwornice aby ruszyły tzn ruszą ale ja którymś razem a później świecą juz ok tylko przy zapaleniu
dlatego ten przekaznik musze zamontowac i sie pytam czy w taki sposób jak napisałem wyżej



Awatar użytkownika
rezystor22
VWieśniak
VWieśniak
Posty: 68
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 18:20
Lokalizacja: Kalish
Kontakt:

Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: rezystor22 » czw gru 02, 2010 18:47

Ja na jego miejscu pierwsze co bym zrobił to sprawdził czy dany typ lampy nadaje się do ksenona, lampa ma oznaczenia a google ma na to odpowiedź (założę się że nie nadaje się) Jak się nadaje to ok a jak nie to trzeba kupić odpowiednie lampy z soczewką i dopiero myśleć o ksenonie.
Gdy misiaki to zauważą to dowodzik zabrany + 100 pln mandatu, do tego oślepia innych kierowców i nie życzę mu żeby któryś się za to zemścił, a w razie wypadku może przegrać sprawę przez oślepienie drugiego pojazdu przez swoje 'nielegalne' światła,lustra w zwykłych lampach odbarwiają się od ksenona przez zbyt wysoką tremperaturę - efekt nieodwracalny. Mam nadzieje że to przemyśli a jeżeli jest wszystko zgodnie z prawem to ok i niepotrzebne moje wypociny.

Przekaźnik jak najbardziej wskazany. Znajdź sobie jakiś i opis do niego ale dokładny. Włącznik w samochodzie podłącz pod cewkę w przekaźniku a zestyki od jednej strony do aku a druga strona do lamp. Bobrze będzie jak przekaźnik będzie miał 2 wyjścia do lamp, osobno na każdą stronę. Co do doboru jakiegoś to niech ktoś doświadczony ci doradzi bo ja nie mam zbyt dużego doświadczenia w nazewnictwie i rodzajach przekaźników.


Pająk - najlepszy przyjaciel elektronika.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: skaktus » czw gru 02, 2010 19:04

rezystor22 pisze:Ja na jego miejscu pierwsze co bym zrobił to sprawdził czy dany typ lampy nadaje się do ksenona, lampa ma oznaczenia a google ma na to odpowiedź (założę się że nie nadaje się) Jak się nadaje to ok a jak nie to trzeba kupić odpowiednie lampy z soczewką i dopiero myśleć o ksenonie.
Gdy misiaki to zauważą to dowodzik zabrany + 100 pln mandatu, do tego oślepia innych kierowców i nie życzę mu żeby któryś się za to zemścił, a w razie wypadku może przegrać sprawę przez oślepienie drugiego pojazdu przez swoje 'nielegalne' światła,lustra w zwykłych lampach odbarwiają się od ksenona przez zbyt wysoką tremperaturę - efekt nieodwracalny. Mam nadzieje że to przemyśli a jeżeli jest wszystko zgodnie z prawem to ok i niepotrzebne moje wypociny.

Przekaźnik jak najbardziej wskazany. Znajdź sobie jakiś i opis do niego ale dokładny. Włącznik w samochodzie podłącz pod cewkę w przekaźniku a zestyki od jednej strony do aku a druga strona do lamp. Bobrze będzie jak przekaźnik będzie miał 2 wyjścia do lamp, osobno na każdą stronę. Co do doboru jakiegoś to niech ktoś doświadczony ci doradzi bo ja nie mam zbyt dużego doświadczenia w nazewnictwie i rodzajach przekaźników.
Kolego do golfa mk3 nigdy nie było i nie będzie legalnych ksenonów. Nie ważne czy soczewka czy ryflowane szkło, jeśli masz reflektor z soczewką ale homologację na H1 to po włożeniu ksenona masz nielegal pełną gębą... A z tego co pisze kolega Martin, jego znajomek włożył ksenona do zwykłego reflektora pewnie H1, więc jak bym takiego spotkał to bym rozwalił auto.

Co do schematu - tam masz w temacie wszystko kompletnie i ładnie opisane. Przeróbka wiąże się z:

A - na łatwiznę - cięcie kabli, lutowanie (musi być porządne), owijanie kabli taśmą tekstylną nasączaną, koszt takiej zabawy to jakieś 40 zł

B - porządnie - załatwienie wtyków z innego auta oraz gniazd, włożenie wszystkiego w hermetyczną puszkę, założenie tego cuda i zdemontowanie będzie trwało chwilę, więc jak gliniarz się przyczepi to nie ma problemu i szybki demontaż, koszt w moim wypadku wyniósł koło 80 zł.

Schemat:

Pin 86 - plus który idzie standardowo do zasilania żarówki
Pin 85 - masa

Pin 87 - plus akumulatora
Pin30 - plus przetwornicy

Masę i plus ciągniemy bezpośrednio z akumulatora. 1 przekaźnik na jedną przetwornicę. Każdy plus zabezpieczamy bezpiecznikiem przynajmniej 10 A.



Awatar użytkownika
rezystor22
VWieśniak
VWieśniak
Posty: 68
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 18:20
Lokalizacja: Kalish
Kontakt:

Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: rezystor22 » czw gru 02, 2010 19:27

Skoro tak, jedynie co, to pozostaje mieć nadzieję że kolega autora tematu nie dołączy do pseudo posiadaczy ksenonów....


Pająk - najlepszy przyjaciel elektronika.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: skaktus » czw gru 02, 2010 20:31

Autor tematu już ma xenon...Jak będzie miał farta pośmiga trochę, jak nie to straci dowód po kilku dniach lub po prostu xenon nie wytrzyma zimy.



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: koczyk » czw gru 02, 2010 22:53

nie pisalem o oslepianiu, sprzedajemy xenony i montuje je rowniez oprocz alarmow, centralnych zamkow, car audio i calej reszty rzeczy zwiazanymi z motoryzacja i max xenony sa narazie najlepszymi przetowrnicami jakie mialem okazje zakladac (z tych tanszych) oraz sa o wiele mniej zawodnoe od innych oraz smigaja bez problemu po CANIE, nie ma tyle reklamacji na nie a slimow juz nawymienialem mnostwo na maxy, sa pewnie i dobre egzemplarze nie mowie ze nie, pisze tego co doswiadczylem

a jak masz malo pradu podlacz przekaznik 40A masz rysowalem to komus na halogeny to wszytsko co potrzebujesz Obrazek

jezeli nadal nie wiesz jak to podlaczyc jedz do elektryka zajmie mu to chwilke



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: MartinV » pt gru 03, 2010 17:22

ooo no właśnie o to mi chodziło o nr 86 bo nie wiedziałem czy do niego miałem podłączyć + przetwornicy czy + włącznika świateł ,Ale teraz wszystko jasne ze + wl świateł ..Ok oczywiście na każdy Plus dam bezpiecznik 15 ..;] I mam nadzieje że będzie ok :_ Dzieki Wielkie ..



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: skaktus » pt gru 03, 2010 19:03

MartinV - wczoraj mnie męczyłeś o te przekaźniki na GG, masz schematy w temacie o przekaźnikach i dopiero dziś się kapnąłeś co i jak ? Zastanawiam się jak ty to wszystko teraz polutujesz i zamontujesz... Coś kiepsko to widzę.

Po 2 przy xenonach dał bym po 1 przekaźniku na lampę / przetwornicę, niestety chińskie xenony potrafią brać ogromne prądy na starcie i z czasem przekaźnik może nie wytrzymać.



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: MartinV » pt gru 03, 2010 21:06

skaktus pisze:MartinV - wczoraj mnie męczyłeś o te przekaźniki na GG, masz schematy w temacie o przekaźnikach i dopiero dziś się kapnąłeś co i jak ? Zastanawiam się jak ty to wszystko teraz polutujesz i zamontujesz... Coś kiepsko to widzę.

Po 2 przy xenonach dał bym po 1 przekaźniku na lampę / przetwornicę, niestety chińskie xenony potrafią brać ogromne prądy na starcie i z czasem przekaźnik może nie wytrzymać.
Wiem wolałem sie upewnić ..Oczywiście dam na 1 lampa 1 przekaźnik i na drugą też ...



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: koczyk » pt gru 03, 2010 21:19

tak jak kolega pisze daj lepiej 2 przekazniki wiec zrob sobie moj schemat na 2 lampy



Awatar użytkownika
Eso
--------
--------
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 21:59
Lokalizacja: Tarnów Opolski/Opole
Kontakt:

Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: Eso » pn sty 02, 2012 20:32

witam. rok temu mialem zalozone xenony z przetwornicami slim i wszystko chulalo elegancko zdjalem zestaw i przelezal przez rok w pudełu. w tamtym tygodniu zalozylem ponownie zestaw lecz z nowymi zarnikami. lewa przetwornice przykrecilem na blachowkreciie do podłuznicy a prawa jest swobodnie wcisnieta w okolice skrzynki z filtrem powietrza i niema stycznosci z blacha. A teraz o problemie: jak zalanczam swiatla mijania to niekiedy wlaczy sie jedna lampa , niekiedy zadna a czasem dwie , dopiero zalapie za kilkukrotnym wlaczeniem. ( bardzies zdarza sie ze nie zalancza sie lewa lampa gdzie obudowa przetwornicy jest polaczona z masa)


MÓJ MKIII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2308992#2308992

ZAPRASZAM: http://automobile-breffka.otomoto.pl/

[img]http://images49.fotosik.pl/214/4f047f3f2485d59b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: Johnatan » pn sty 02, 2012 20:48

Mi też sie tak robi jak przetwornice za długo leżą. za pierwszym razem zabrałem młotek i pukłem 3 razy w kant obudowy przetwornicy i działało przez 8 miesiecy. teraz lezy rok i też nei chce zaskoczyć, nei poptrzebne mi są wiec nie bawiłem sie z nią :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Eso
--------
--------
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 21:59
Lokalizacja: Tarnów Opolski/Opole
Kontakt:

Re: Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: Eso » pn sty 02, 2012 21:04

Johnatan pisze:Mi też sie tak robi jak przetwornice za długo leżą. za pierwszym razem zabrałem młotek i pukłem 3 razy w kant obudowy przetwornicy i działało przez 8 miesiecy. teraz lezy rok i też nei chce zaskoczyć, nei poptrzebne mi są wiec nie bawiłem sie z nią :)
najlepiej bedzie sprobowac podmienic i sprawdzic i kupic nowe.


MÓJ MKIII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2308992#2308992

ZAPRASZAM: http://automobile-breffka.otomoto.pl/

[img]http://images49.fotosik.pl/214/4f047f3f2485d59b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Xenon załapuje za kilkukrotnym razem

Post autor: Johnatan » pn sty 02, 2012 21:17

co tam szkodzi puknąć młotkiem :P


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości