[MK4] Wyciek olej skąd ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Stacek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 19, 2009 12:02
Lokalizacja: Wrocław

[MK4] Wyciek olej skąd ?

Post autor: Stacek » wt lis 30, 2010 20:15

witam, mam pytanie zauważyłem dzisiaj ubywający olej dokładnie w tym miejscu jak zaznaczyłem na zdjeciu, takze po siladach na sniegu było widac ze olej wycieka z prawej strony od pasarzera i moje pytanie z czego to moze byc idzie tam jakis wąż miska olejowa .. takze zauwazylem po odkręceniu korka oleju ze na górze znajdowało sie troche białej mazi cos jak budyń.

http://img508.imageshack.us/i/olejwyciek.jpg/



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

[MK4] Wyciek olej skąd ?

Post autor: wojtas46 » wt lis 30, 2010 20:45

Biala maż na korku to małe przebiegi , uszkodzony termostat ,ogólnie niedogrzany silnik , rzadziej uszczelka pod głowicą.Wyciek wygląda jak spod pokrywy zaworów (mało wyrażna fotka)
Ostatnio zmieniony wt lis 30, 2010 21:25 przez wojtas46, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

[MK4] Wyciek olej skąd ?

Post autor: wojtas46 » wt lis 30, 2010 21:15

Jest jeszcze opcja że jak wywala bagnetem , to może być zamarznięta odma , masz kilka tematów do przeczytania
http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;



Stacek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 19, 2009 12:02
Lokalizacja: Wrocław

[MK4] Wyciek olej skąd ?

Post autor: Stacek » wt lis 30, 2010 21:21

tylko zaznacze że ubytek był dosc spory auto pochodziło chwile a pod nim plama oleju, po przejechanmiu kilku metrów zauważylem silady po prawej stronie od pasażera, po otworzeniu maski widac było zachlapania w miescu gdzie jest bagnet tylko ze ponizej tak jak zaznaczylem strzałka w dół na zdjeciu i z tamtąd musi kapac bo jak juz pisalem slady po przejechaniu były tez po tej stronie

Napisał: wojtas46
Jest jeszcze opcja że jak wywala bagnetem
\

Góra bagnetu jest czysta chyba że dołem bo tam są zachlapania jak wyrzej pisałem



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

[MK4] Wyciek olej skąd ?

Post autor: wojtas46 » wt lis 30, 2010 21:24

Poczytaj linki które zapodałem , wygląda na to że wywaliło spod bagnetu



Gastovski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:06
Lokalizacja: Warszawa

[MK4] Wyciek olej skąd ?

Post autor: Gastovski » wt lis 30, 2010 21:27

Mam pytanie, w którym miejscu musi zamarznac odma zeby olej wywalilo ? Od strony silnika czy od strony gdzie wąż idzie do filtra powietrza ?



Awatar użytkownika
Dejwid20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 29, 2010 15:13
Lokalizacja: KONIN <PKN>

[MK4] Wyciek olej skąd ?

Post autor: Dejwid20 » śr gru 01, 2010 21:42

mi leciało os strony pasazera to wymienilem uszczelke pod micha i pod zaworami i zimeringi od walu. koszt za wszystko 65zł te pod zawory to po 2.50Pln placiłem



Awatar użytkownika
dżedal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lut 26, 2010 18:08
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

[MK4] Wyciek olej skąd ?

Post autor: dżedal » sob gru 18, 2010 15:19

witam kolegów - i mnie dopadł ten problem ...chyba.
Autko postało 4 dni niepalone i po przyjściu do garażu odpaliłem i po wyjechaniu z garażu zobaczyłem plamę oleju. Olej był od strony pasażera.... bagnet właśnie trochę upaćkany i wszystko na to wskazuje ze ta ODMA zamarzła.(chyba ze to co innego)
co teraz z tym zrobić ?
mk4 1.6 16V

Proszę o poradę - z góry dzięki.


http://www.dcichonski.eu fotografia motoryzacyjna i nie tylko

wojman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:10
Lokalizacja: Lublin

[MK4] Wyciek olej skąd ?

Post autor: wojman » ndz gru 19, 2010 11:07

Też jestem w klubie. W pierwsze tegoroczne wielkie mrozy - na początku grudnia zamarzła mi odma. Silnik 1.4 16V. Wywaliło ok. litra oleju, w większości przez bagnet, ale zachlapało też górę silnika. Jak oglądałem z dołu, to lało się po prawej stronie.
Na szczęście za długo z tym nie jeździłem, więc wystarczyło dolanie oleju + czyszczenie odmy + wyczyszczenie silnika (benzyną ekstrakcyjną, nigdy karcherem!) + wymiana 1 oringu.
Radzę wszystkim posiadaczom motorków 1.4 16V profilaktyczne przeczyszczenie odmy przed zimą. Koszt niewielki, a chroni przed poważnym problemem. Byli tacy specjaliści, co przez zamarzniętą odmę potrafili zatrzeć silnik.
Pozdrawiam,


-----Wojman------

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości